KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Šarkan774
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 08.03.2009 07:48
Bydliště: Čadca SR

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Šarkan774 »

ja mam zas sa matadormy zle skusenosti ani jedna sezona a boli zodrate

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od rcmony »

Hledal jsem dnes nové obutí pro služebáky a čistě náhodou jsem narazil na toto: http://reif.ueuo.com/carauto2009s.htm

Názor si udělějte každý sám.
I LOVE TO FLY

Šarkan774
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 08.03.2009 07:48
Bydliště: Čadca SR

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Šarkan774 »

a ake su tam ceny?

Uživatelský avatar
Pavlis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbramsko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Pavlis »

Tak já se dnes nechala ukecat a nechala to přezout do Continentálek SportContact2 205/55 R16 ...chtěla jsem min. 95, ale skladem měli jen 91V...prý to problém není, že se do toho normálně obouvá Superb a ten je prý podobně těžký...tak nevím udělala jsem chybu...může to být problém? :? :roll:

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od coto.je »

To ti trochu lhali Váha: pohotovostní 1412 kg (2,0) až 1706 kg (V6 2,5 TDI) Superb, svojí najdeš v malém TP.

Někteří lidé s tím jezdí, problém může být s pojišťovnou při případné nehodě. Nebo na STK.

Pneu obvlášt přední je to co nás drží naživu.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od abeljozef »

Ak si ich este nekupila tak ich nekupuj. Ale asi uz je neskoro :cry:

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od ajo »

Palis
par skusenosti ohľadom zaťažoveho indexu pridam aj ja:
-zimne 93 V, zda sa mi ,že oproti letnym viac plavu, asi je to mäkšou zmesou
-letne 97 H super, lepšie som nemal, su nové
-letne predošle 91 rych. index neviem. Mal som problemi s ESP, pri prudšom prejazde zakrutou auto už pribrzďovalo aj na suchu /teraz žiadný problem/. Alebo to bolo už ojazdenim? Auto som prekupil.STK, žiadny problem,ani nepozeral. Dopravna nehoda, pneumatiku si odfotil.
Takže zaver, do pneu s nižšim hmot. indexom by som nešiel.
Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Tommate »

coto.je píše:To ti trochu lhali Váha: pohotovostní 1412 kg (2,0) až 1706 kg (V6 2,5 TDI) Superb, svojí najdeš v malém TP.
to je jedna věc a druhá je, že u SAG je užitečná hmotnost (posádka + náklad) 678 kg, u sedanů je to zpravidla tak polovina, čili plně naložený SAG bude mít pořád tak o 350 kg víc, a jestli někdo chce používat s ekonomických důvodů "lehčí" gumu, tak nic proti, ale jestli tohle s klidem doporučují prodejci pneumatik laickému zákazníkovi, tak to s pánem bohem

Šarkan774
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 08.03.2009 07:48
Bydliště: Čadca SR

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Šarkan774 »

najlepsie si dat C gumy a mas pokoj index nosnosti 99/97

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od bodyvlk »

Já měl loni letní stejné, jako se dávají na octávku. Zadní jsou dobré, skoro nejeté, přední úplně ohoblované. Taky mi v servisu tvrdili, že 91 stačí. Nestačí. Teď tam mám 95 a uvidím. Po sezóně napíšu, jak to vypadá. Je pravda, že jezdím průměr 200 km/den, ale mají tam být 95, tak tam jsou. Zimní mám 95 všechny a po sundání jsou prakticky netknuté.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Marek77 »

To Pavlis:

Přesně jak píší kluci - na SAG používat určitě pneumatiky s Li (Load Index) 95 případně i vyšším. Že na Li 91 jezdí Superby je sice hezký, ale my nemáme Superby, že?
Jak tu píší kluci - rozdíl je nejen v pohotovostní hmotnosti Supa a SAG, ale rovněž v užitečném zatížení a v neposlední řadě v zatížení střechy a nesmíme opomenout, že SAG má dovoleno tahat až dvoutunový vlek (s tím se Superb může rozloučit). Pro to všechno jsou předepsané Li 95.

Pokud už jsi je koupila, chybu jsi určitě udělala..... Především proto, že počítej s nižší životností. Sice dejme tomu stovku na kusu ušetříš, ale může se stát, že jejich životnost může být třeba i o 10.000 km nižší než kdybys použila gumy se správným Li. Dalším faktorem může být horší stabilita při projíždění zatáček - měkčí boky gum způsobují jejich větší deformaci a mají se snahu jakoby rolovat pod auto. Nehledě k tomu, že při plném zatížení vozu se budou přehřívat.

Když jsem před dvěma lety koupil Galaxy, byly na něm zimní gumy s Li 91. Hned po zimě jsem je prodal (jako mírně jeté si je ode mě koupil kluk na Octavii) a jezdím jen na předepsaném Li. Sice nejezdím s vlekem (nebo velmi vzácně), málokdy jsem opravdu plně naložený, ani nehoním rychlostní rekordy (i po dálnicích jezdím zpravidla do 120 km/h) a přesto na tomto nešetřím. Vozím děti, jde mi především o bezpečnost. Navíc jak tu psali kluci - v případě nehody a odborné expertizy můžeš mít problém, protože budeš mít na voze neschválené pneumatiky a i když třeba nebude vina na Tvé straně, můžeš být za nehodu zpětně zodpovědna tím, že kdybys měla správné gumy a bla bla bla bla bla, mohla bys nehodě zabránit.

Uživatelský avatar
Pavlis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbramsko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Pavlis »

:cry: :cry: :cry: hm, tak nějak jsem to tušila :cry: :cry: já....!!! no zkusím tam na ně v úterý naběhnout že to chci vyměnit...uvidím jak se na to budou tvářit...blbě, jako na mě :roll: :cry: :cry:

Šarkan774
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 08.03.2009 07:48
Bydliště: Čadca SR

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Šarkan774 »

radsej kupit vacsia li a mas klid

Uživatelský avatar
1thais
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od 1thais »

rcmony

Tak jsem si u místního "přezouváka" nechala namontovat
Pneu Dunlop SP Sport Fast Response 205/60R15 95H XL za 8000,-Kč a jezdíme :) máme od něj i zimáky,tak to třeba zohlednil. Ceny na internetu jsou stejné a já to měla i s přezutím.

rozhodně mě tvůj článek přesvědčil o tom,(co jsem stejně věděla)že čínské raději ne
*1thais*
Sharan Family

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Tommate »

Lidicky prosim Vas zkuste se mi mrknout na Vase oblibene e-obchody na letni Michelin Energy SAVER (zrejme 4ta generace) v rozmeru 205/60R15 95H. Potrebuji 2 a nechce se mi zbytecne za stejne prachy kupovat vetsinou nabizene E3A. Diky za linky.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“