KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od parizek_ltm »

Mate nekdo zkusenosti s temahle gumkama ?
Semperit Top Speed 2 M807

Diky :)

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Tommate »

zajímavý test :)


nemůžu je najít v rozměru co potřebuji, asi je nedělaj, škoda :cry:

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Belmondo »

Pavlis píše:Tak já se dnes nechala ukecat a nechala to přezout do Continentálek SportContact2 205/55 R16 ...chtěla jsem min. 95, ale skladem měli jen 91V...prý to problém není, že se do toho normálně obouvá Superb a ten je prý podobně těžký...tak nevím udělala jsem chybu...může to být problém? :? :roll:
Já bych Tě tolik zase nestrašil. Pneu s indexem 91 mají max.zatížení na kolo 615 kg. Vynásobeno 4 a jsme na 2460 kg. Prázdný SAG má cca.1700 kg. Takže, když pojedete ve čtyřech (obvykle 2 dosp. 2 děti), zbývá nějakých 400 kg na zavazadla.
Je pravda, hodně záleží kolik ročně najedeš - vydrží o něco méně, ale sám mám druhý rok Semperit Speed life ve stejném rozměru a jsou úplně v pohodě. Jezdím asi podobně jako Marek77, žádný hrabání při rozjezdu a jízda po dálnici do 130 km/h.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od patper »

Tady take neco - http://tn.nova.cz/magazin/auta/bezpecno ... pecne.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od parizek_ltm »

Belmondo píše:
Pavlis píše:Tak já se dnes nechala ukecat a nechala to přezout do Continentálek SportContact2 205/55 R16 ...chtěla jsem min. 95, ale skladem měli jen 91V...prý to problém není, že se do toho normálně obouvá Superb a ten je prý podobně těžký...tak nevím udělala jsem chybu...může to být problém? :? :roll:
Já bych Tě tolik zase nestrašil. Pneu s indexem 91 mají max.zatížení na kolo 615 kg. Vynásobeno 4 a jsme na 2460 kg. Prázdný SAG má cca.1700 kg. Takže, když pojedete ve čtyřech (obvykle 2 dosp. 2 děti), zbývá nějakých 400 kg na zavazadla.
Je pravda, hodně záleží kolik ročně najedeš - vydrží o něco méně, ale sám mám druhý rok Semperit Speed life ve stejném rozměru a jsou úplně v pohodě. Jezdím asi podobně jako Marek77, žádný hrabání při rozjezdu a jízda po dálnici do 130 km/h.
Tady ale chlapi nejde o nalozeni auta, pokud s 91 nebudete vymetat kazdou diru, tak by s nima nemel byt problem. Pokud si ale kupuju novou pneu, proc bych se zbytecne pripravil o ten sichr, ze mam vsechno v souladu s technicakem ?
Tady nejde o nalozeni, ale o ty problemy, kdyby se neco stalo. A to neco clovek casto neovlivni at chce sebevic. Takze pokud nova, tak vybiram presne jak ma byt, pokud by to bylo od nekoho vyhodne treba na jednu sezonu sada za 500,- tak bych oko privrel, ale i tak...
Ja objednavam Goodyear Excellence 205/60 R15 95H. Od lidi v diskuzich celkem casto jsou kritizovany za hlucnost, ale znamy ma osobni zkusenost na Sharanu a pry jsou fajn. Nehlede na to, ze ten vzorek se mi moc libi :) Takze zkusim a uvidim.
http://www.prodej-pneu.cz/goodyear-exce ... r15-95h-xl

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od PajaS »

Belmondo píše:
Pavlis píše:Tak já se dnes nechala ukecat a nechala to přezout do Continentálek SportContact2 205/55 R16 ...chtěla jsem min. 95, ale skladem měli jen 91V...prý to problém není, že se do toho normálně obouvá Superb a ten je prý podobně těžký...tak nevím udělala jsem chybu...může to být problém? :? :roll:
Já bych Tě tolik zase nestrašil. Pneu s indexem 91 mají max.zatížení na kolo 615 kg. Vynásobeno 4 a jsme na 2460 kg. Prázdný SAG má cca.1700 kg. Takže, když pojedete ve čtyřech (obvykle 2 dosp. 2 děti), zbývá nějakých 400 kg na zavazadla.
Je pravda, hodně záleží kolik ročně najedeš - vydrží o něco méně, ale sám mám druhý rok Semperit Speed life ve stejném rozměru a jsou úplně v pohodě. Jezdím asi podobně jako Marek77, žádný hrabání při rozjezdu a jízda po dálnici do 130 km/h.
Čtu to tu a říkám jsem si, ať si každý dělá, co uzná za vhodný, ale nakonec mi to nedá:
Proč všichni dělí váhu auta 4-ma? Hmotnost je rozložena na nápravy nerovnoměrně. A což potom, když se pořádně dupne na brzdu a auto se "postaví na přední", nebo při prudkém průjezdu zatáčkou? Dělejte si každý co chcete, ale neříkejte ostatním, že je to v pohodě. Za běžných okolností samozřejmě ano, ale nejvíc je potřeba, aby gumy podržely v nestandardních a krizových situacích, ale pak bude pozdě bycha honit... :minzdr:

Uživatelský avatar
sharo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 05.02.2009 21:26
Bydliště: ...pri Ilave, Slovensko

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od sharo »

Na zaklade testu http://www.autobild.sk/stahuj/test-najl ... ky-na-leto" onclick="window.open(this.href);return false; som sa rozhodol pre Kumho Ecsta SPT 215/55/16 zatazovy index 97 - cena 2500,-Sk/kus. Vcelku spokojnost, ale ten hluk...brrr. Nie je to sice az tak hrozne, ale pred tym som mal Michelin a to som skoro kolesa nepocul...

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od bora »

Tak právě kvůli nízké hlučnosti a snad i šetrnosti jsem se nakonec nechal ukacat a zvolil "Michelin PRIMACY HP", tak snad něco vydrží a bude spokojenost (nebo toho známého ze servisu "uškrtím", bo za ty prachy .... i když jsem měl slevu)

Kód: Vybrat vše

http://www.prodej-pneu.cz/osobni-letni-pneumatiky-16-palcu?SortProperty=Name&SortOrder=Asc&Page=1&p_343=2823&p_345=3051&p_346=2851&p_347=2849&p_348=2772&bSearchTires=&txtResetForm=false&m_all=on&m_98=on
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Tommate »

parizek_ltm

máš už obuto do Goodear?? potřebuju co nejdřív 2 pneu, mám dilema, buď Semperity za 3200 nebo ty Goodeary za 4100, nejradši bych šel do Michelin E3A ale to už je 5000 za dvě gumky, což je už možná vyhazování peněz, jde mi hlavně o výdrž, a Godeary mají docela dobré známky na opotřebení, stejně myslím že ty 2 Michelinky co mám tak přežijou všechny tyhle gumy, možná i auto :lol:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od abeljozef »

Čtu to tu a říkám jsem si, ať si každý dělá, co uzná za vhodný, ale nakonec mi to nedá:
Proč všichni dělí váhu auta 4-ma? Hmotnost je rozložena na nápravy nerovnoměrně. A což potom, když se pořádně dupne na brzdu a auto se "postaví na přední", nebo při prudkém průjezdu zatáčkou? Dělejte si každý co chcete, ale neříkejte ostatním, že je to v pohodě. Za běžných okolností samozřejmě ano, ale nejvíc je potřeba, aby gumy podržely v nestandardních a krizových situacích, ale pak bude pozdě bycha honit...
Kraaaasne napisane.... keby sa rozdanavli body tak ako kedysi mas u mna velke +

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Tommate »

tak tak, je to především pasivní bezpečnost, tak jako třeba tolik žádané airbagy

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Petr74 »

O víkendu jsem přehodil kola. Z 195/65/15 na 225/45/17 Konečně to auto zase nějak vypadá :D
Musím říct, že akcelerace je subjektivně znatelně pomalejší, ale ta stabilita je k nezaplacení :!: A na těch prakticky nových continentálkách (sportcontact 3, 94W) to ani nijak zvlášť nedrncá.
Obrázek

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od parizek_ltm »

Tommate píše:parizek_ltm

máš už obuto do Goodear?? potřebuju co nejdřív 2 pneu, mám dilema, buď Semperity za 3200 nebo ty Goodeary za 4100, nejradši bych šel do Michelin E3A ale to už je 5000 za dvě gumky, což je už možná vyhazování peněz, jde mi hlavně o výdrž, a Godeary mají docela dobré známky na opotřebení, stejně myslím že ty 2 Michelinky co mám tak přežijou všechny tyhle gumy, možná i auto :lol:
Pokud mi je zvladnou nachystat, zitra rano se pro ne stavuju ve skladu v Praze, v prubehu tydne je musim nechat prehodit, nevim jestli "doma" bo nekde v Praze. Pak teprva muzu neco napsat :roll:
Ja jsem si nej cenu nasel u axa-pneu.cz , resp. nejnizsi cenu tam, kde je maji skladem. Jedna me vyjde na 1850,- v rozmeru 205/60 R15 s Li 95H

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od widle »

tak už i já mám přezuto
Michelin energy saver........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, PNEU: letní gumy, zkušenosti, jaké kupujete?

Příspěvek od Tommate »

widliku v jakém rozměru si to sehnal? já je chci taky ale potřebuji 205 a nemůžu najít :cry:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“