TLUMIČE PÉROVÁNÍ PŘEDNÍ: výměna uložení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

TLUMIČE PÉROVÁNÍ PŘEDNÍ: výměna uložení

Příspěvek od Tommate »

chystám se na výměnu uložení předních tlumičů, mám vybráno od Monroe po 660,- (x2), je to z dvou částí s ložiskem, jak složitá by mohla být výměna vlastními silami, co všechno se musí rozebrat, případně co je k tomu třeba, a jestli je po takovém zásahu nutné seřídit geometrii?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ PŘEDNÍ: výměna uložení

Příspěvek od Marek77 »

Je potřeba tlumič demontovat. Demontáž není nic náročného a pokud to půjde dobře, je za deset minut venku (jedna matice z motorového prostoru a jeden šroub na těhlici).

Problém ovšem nastává potom - je totiž potřeba demontovat horní matici na pístnici a na to je třeba použít stahováky pružin. Vlastní výměna uložení je potom jednoduchá - vyšroubuje se matice, stáhne se uložení a nasadí nové.

Pokud máš stahováky pružin k dispozici, dá se to v klidu stihnout za hodinu.

Geometrii teoreticky nezměníš, takže ji netřeba seřizovat (osobně bych to ovšem radši udělal).

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ PŘEDNÍ: výměna uložení

Příspěvek od Tommate »

tím páde v servise by to taky nemuselo být nejdražší, díky za radu, uvidím jestli seženu ten stahovák

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ PŘEDNÍ: výměna uložení

Příspěvek od Marek77 »

V servisu si naúčtují kolem dvou hodin práce plus tu geometrii. Počítej (podle cen za hodinu) práci do dvou tisíc (což jde..........).

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ PŘEDNÍ: výměna uložení

Příspěvek od Tommate »

no když odečtu geometrii, což je tak 500, tak v garáži za tu hodinu vydělám 1500, a to se počítá... 8)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ PŘEDNÍ: výměna uložení

Příspěvek od Marek77 »

Tak to naprosto určitě. Každá ušetřená kačka je dobrá.

Uživatelský avatar
jaku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 04.07.2009 00:24
Bydliště: okres Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ PŘEDNÍ: výměna uložení

Příspěvek od jaku »

tak dneska jsem chtěl vyměnit tlumiče a ztrávil jsem na jednom tlumiči celej den ten šroub z misky od motoru nešel povolit musel jsem ho vyříznout flexou(zítra jí budu muset zavařit) a ze šroubama od tlumičů a stabilizátorem ani nehnu jako by byly přivařené tak zítra se už s tím mazat nebudu a nastoupí pan autogen, prokleté auto na co šáhnu nic nejde povolit

Uživatelský avatar
patulda88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 23.03.2010 19:03

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ PŘEDNÍ: výměna uložení

Příspěvek od patulda88 »

Chlapi jak moc mam utahnout tu matici co drzi navrhu ten tlumic ve zvonu. Nevim jestli to ma byt volnejsi nebo uplne na fest dotazene. dik

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“