AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od M@rty74 »

No "maďarsky" moc neumím, ale zkusil jsi postup napsaný v té větě ? Tedy posloucháš Yatour, přepneš tlačítkem FM na rádio a pokud stiskneš znovu CD tak jsi na původním měniči ? Tedy pokud jsi ho úplně neodpojil...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od misoR »

Problem je v tom, ze MFD nema tlacidlo CD. Je tam tlacidlo "AUDIO", kde je mozne zvolit zdroj zvuku, pripadne videa (https://i.ytimg.com/vi/O7QIxikeTYA/maxresdefault.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;). Ked zvolim CD, prepne sa to na Yatour. Ked to dam na FM a spat na CD, zas pocuvam Yatour.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od M@rty74 »

Tak pak by jsi asi musel mít na vystupu z MFD nějaký SW nebo manuální přepínač, který by řešil to, kam jde signál ...

Edit: podle obrázku - nelze připojit Yatour na aux a cd měnič nechat jako CD ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od misoR »

Prave to pisu na stranke vyrobcu Yatour-u, ze VAG nepotrebuje tento prepinac.
K Yatouru som mal kabel s konektorom namiesto CD menica, nie s koncovkou do AUX. A vobec, zaujimalo by ma, ci k zapojeniu do tohto konektora (AUX) iba na audio potrebujem tiez nejaky prevodnik, ako v pripade, ked chcem do radia zapojit zdroj videa. Ma s tymto niekto skusenost? Nedal by sa napriklad CD menic zapojit cez AUX?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od michall »

No jestli dobře koukám, tak ten Yatour má AUX na sobě. Současný provoz Yatouru a Cd měniče bude asi potřebovat nějaký chytrý přepínač, aby se nepohádaly datové signály.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od M@rty74 »

Tak fakt přepínač nepotřebuje - našel jsem u kolegů : http://forum.passat-club.cz/viewtopic.php?f=195&t=5118" onclick="window.open(this.href);return false; na prvni straně tématu si stěžují že jim to taky nechodí, ale na straně dvě je popis chyby v jednom pinu a pak video jak to chodí přesně podle popisu výrobce.
Více si misoR snad už dohledá tam.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od misoR »

:good: Super, dakujem. Skusim sa zajtra na to pozriet.
Aj tak ma este ale zaujima, co mozem zapojit do AUX na MFD bez nejakeho prevodnika. Mate tam niekto nieco zapojene? Viem, ze s prevodnikom na video sa tam da zapojit vsetko mozne, no nieco sa musi dat aj bez neho :) Ked som v radiu nastavil, ze z AUX pojde len audio, mozem ho zvolit v menu, inak nie.

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od misoR »

Posulsne hlasim, ze (az) dnes som opravil konektor Yaoturu tak, aby mi fungoval aj CD menic. Piny neboli ohnute, ale niektore boli viac zasunute, tak som ich vytiahol a voila, funguje aj CD menic. Dakujem za rady :)

Jakub_CB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.09.2017 20:49

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od Jakub_CB »

Ahoj, jsem majitelem VW Sharana z roku 2006. Mám v něm origo rádio Delta 6 ale když si chci pustit CD tak stačí přejet sebemenší hrbol a rádio napíše error a CD vyplivne. Chtěl bych tam dát kabílek s 3,5mm jackem abych na to mohl napojit mobil a pouštět muziku z něj. Nepotřebuju aby mi CD mechanika fungovala, taky nepotřebuju aby mi displej cokoli ukazoval když budu přehrávat skrze mobil :D jak to řešit?? :D
Přílohy
22047341_737661769751013_298457405_o.jpg

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od hiero »

ja som si z ebayu do nasej alhy objednal tuto hovadinu k radiu scala http://www.ebay.com/itm/12V-Car-Audio-I ... r#shpCntId je to super stoji to prd 20 dolarov zapojis to do original konektoru a ovladas to radiom.....predavaju aj 12pinovu verziu co potrebujes Ty. je tam usb aj rca pripojenie a dodava k tomu aj adapter na sd karty viacerych velkosti....mozes urobit 99 adresarov a do kazdej sa mi zda 99 poloziek a tie mozes prepinat priamo radiom...no ale vsetko je v popise. Ja som spokojny ide to super aj to hra super...nie som si isty ale toto by malo byt pre teba http://www.ebay.com/itm/Car-Audio-Inter ... Uf&vxp=mtr. obycajny rc kabel nepripojis potrebujes emulator.....pri tomto je uvedena aj podpora delty 6 http://www.ebay.com/itm/12Pin-Car-USB-A ... fY&vxp=mtr

Jakub_CB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.09.2017 20:49

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od Jakub_CB »

JJ něco podobného sem našel i u nás vše teda stojí něco kolem 1500,-. Má tu tedy s něčím podobným někdo zkušenost?? Přes Ebay nic kupovat nechci :)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od hiero »

neviem coho sa bojis.....vobec nebol problem....ten isty produkt predavaju nase ako aj vase eshopy minimalne za dvojnasobok ako si zistil 1500 korun....alebo chod do yatouru ale ten je 80 az viac eciek...ale ako myslis :offtopic:

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od dejdar »

Taky mám Deltu 6.
Objednával jsem to minulý týden, až to přijde můžu poreferovat.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od hiero »

tu je par fotiek ako som instaloval emulator. mam 1din radio ale to je jedno. samotny emulator som umiestnil na bok nosneho ramu radia a odkladacej skrinky a usb s rca vyviedol cez zaslepku vypinaca....
Přílohy
emulator
emulator
umiestnenie
umiestnenie

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: AUDIO: připojení externího audia do stávajícího rádia

Příspěvek od dejdar »

Tak mi dorazil emulátor CD changeru pro Deltu 6. Má to AUX a USB vstup (do USB je dodáván adaptér na SD karty), namontováno a bez problémů funkční. Cena 500,-. Za mě spokojenost.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“