OT BRZDY : z čeho pasují brzdy na SAG

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: OT BRZDY : z čeho pasují brzdy na SAG

Příspěvek od Dedla »

trepifajxl píše:Proč vypínat ABS? A pozor auta bez ABS mají na zadní nápravě zátěžový regulátor, který zabraňuje přebrždění zadní nápravy a z toho plynoucího většinou nezvládnutelného smyku.
Protože na uskákaném (hlavně když nejsou tlumiče v kondici a stále je nějaké kolo ve vzduchu),mokrém a klouzavém povrchu když začne ABS "prudit",tak se to auto nedá zsatavit. (Samozřejmě jsou i horší auta,kdy se ABS ozve dřív i při běžné jízdě svižného turisty.)
Já mám prostě rád,když mě i ten zadek trochu brzdí.
(OT: Stejně se můžeme bavit o ASR a ESP,když chceš jet dopředu a auto se ti samo zastavuje...)
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: OT BRZDY : z čeho pasují brzdy na SAG

Příspěvek od BigBang »

buď máš v pytli tlumiče nebo jezdíš, promiň ten výraz, jako hovado, protože pokud bys nedostal třeba na tom mokru nakopáno, tak bys šel s bloklejma kolama na vejlet do pangejtu... to že ti začne na kluzky povrchu kopat ABSko, tak to neznamená, že tě otravuje a že je na obtíž, ale měl by sis uvědomit, že i pro tebe platí fyzikální zákony a měl bys trochu zpomalit ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OT BRZDY : z čeho pasují brzdy na SAG

Příspěvek od M@rty74 »

Mno BigBangu na tom co píšeš je něco pravdy, ale to se týká "obyčejných" řidičů, v Dedlově případě ti mohu říci jediné - neuč orla létat...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: OT BRZDY : z čeho pasují brzdy na SAG

Příspěvek od BigBang »

OK v pohodě, beru to, že Dedla umí jezdit, ale prostě odpojovat ABS mi příjde jako celkem nesmysl... vezmi si případ, že jedeš v zimě (rozuměj za sněhu :mrgreen: ) po městě a v místě kde jindy bejvá přechod ti skočí před auto stoletá ježibaba, která se ani nerozhlídla - zašlápneš brzdu a 1. možnost: dostaneš fešně nakopáno a zabrzdíš v horším případě zpomalíš dost aby se jí nestalo nic moc vážnýho; 2. možnost: blok kol a jedeš jak na saních :D o ASR nebo ESP nebudu mluvit, protože to je debata uplně o něčem jinym a hlavně OT
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
kosa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OT BRZDY : z čeho pasují brzdy na SAG

Příspěvek od kosa »

A nebo zde .. http://www.mdcomponents.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; ... tam je možností až až. Třeba krásné osmipístky..ty krásně vyplní jakékoli alu :D
sha ll, auy, 2000, 85kw

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: OT BRZDY : z čeho pasují brzdy na SAG

Příspěvek od BigBang »

tak zrovna na MD components jsem neslyšel vůbec nic hezkýho - brzdiče chcaly, kotouče praskaly, nebo jsem viděl jak se týpkovi utrhl od středu a to při mírnym přibrždění...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“