SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
LooK3D
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 18.05.2011 15:00
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od LooK3D »

Ahoj nevíte kde se dají sehnat vyhřívací dečky do sedaček? Mám Galaxy r.v.2005 a sedačka řidiče nehřeje. Ve Fordu i ve VW mi řekli že samostatně se nedodávají a byly součástí potahu sedačky. Potah už nedodávají.
Díky za jakoukoliv radu.
1.8 GTI DX r.v.1983, Galaxy 1.9TDI BTB 2005

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od GeorgeTDi »

Ahoj, já jsem také hledal kde bych ty dečky do sedáku sehnal. Originál stojí 3500,- a to jsem zamítl. Měřili jsme s kolegou i opěradla a ty jsou v pořádku.
Na stránce http://www.htcar.cz/sady-podusek-vyhrivani" onclick="window.open(this.href);return false; jsem objevil tyto dečky (díky klubákovi vwsharan).

Napsal jsem jim a po změření odporů v topném drátu a teplotním čidle mi pán poslal se stejným odporem podušky. Cena jedné do 400,-kč.
Teď jen sebrat všechny síly a pustit se do výměny :)

Jirka
Přílohy
20180107_213941.jpg
20180116_152637.jpg
20180116_160727.jpg

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od lubos1947 »

Nejspíš jsou přerušené na sedáku v tom bočním vedení na straně u dveří, tam nejvíc trpí při vystupování a nastupování. Také jsem je tam měl přerušené, stačí přerušený drátky napojit a opět slouží, oprava = trochu cínu a kousek slabého drátku
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od GeorgeTDi »

lubos1947 píše:Nejspíš jsou přerušené na sedáku v tom bočním vedení na straně u dveří, tam nejvíc trpí při vystupování a nastupování. Také jsem je tam měl přerušené, stačí přerušený drátky napojit a opět slouží, oprava = trochu cínu a kousek slabého drátku
Ahoj,
a nemusí se ten drátek pak nějak izolovat? Četl jsem někde, že to je něčím potažené.

Díky Jirka

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od lubos1947 »

nastavoval jsem to slabším izolovaným káblíkem, spoj (cínový) můžeš zaizolovat izolačkou.
tady jde o to napojit přerušený vedení aby mohl el. proud dál ,,protékat" jinými slovy aby byl obvod
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
LooK3D
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 18.05.2011 15:00
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od LooK3D »

Super, díky za odkaz. O víkendu to rozeberu a proměřím. Kouknu jestli bych našel někde porušenej drát v sedáku. A jinak objednávám. Každopádně budu kupovat vyhřejvací dečku na sedlo motorky.
1.8 GTI DX r.v.1983, Galaxy 1.9TDI BTB 2005

Uživatelský avatar
GeorgeTDi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 27.09.2007 14:12
Bydliště: Rakovnicko

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od GeorgeTDi »

LooK3D píše:Super, díky za odkaz. O víkendu to rozeberu a proměřím. Kouknu jestli bych našel někde porušenej drát v sedáku. A jinak objednávám. Každopádně budu kupovat vyhřejvací dečku na sedlo motorky.
Ahoj, jestli mohu poprosit o nějakou fotku průběhu rozborky tak budu vděčný. Také mě to bude čekat. Kdybys pak chtěl objednat ty dečky, tak ti dám přímo kontakt na pána s kterým jsem to řešil a radil mi :)

Jirka

capsron
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.12.2016 21:41

Výhrev sedadla nefunkčný ale .....

Příspěvek od capsron »

Nazdar mám problém z vyhrevom sedadlá(spolujazdca) ale problém je v tom že sedačka je ok. Pri meraní či do sedadla ide prúd som zistil že prúd do nej vojde len na sekundu a hneď sa vypne. Neviete čím to bude poistka to neni rele to ani netuším kde mám hľadať.skúšal som vymeniť aj ovládače a nič nepomohlo. Tak dúfam že sa tu dakto nájde a poradí ďakujem .
Ps: tému som hľadal ale nenašiel som takúto .ak tu je tak pardon a budem rád ak má na ňu prehodite


modedit: chce to se trochu namáhat, název tématu v Shelockovi je snad dosti výstižný

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od lubos1947 »

Zdravím, v zimě mě přestalo jít vyhřívaní na obouch sedadel, dnes jsem neměl co dělat tak jsem se do toho pustil
Nejprve jsem rozpojil konektor pod sedačkou co jde od vypínačů- na 3 ozn na konektoru jde po zapnutí klíčku proud- na 1oz. jde po zapnutí klíčku+ otočení na vypínači na panelu proud na 4 oz je kostra ale co mi je záhadou tak na 2 oz je když dám otočné kolečko na panelu(vypínač) do polohy 1 a dám tak zkoušečku (žárovičku) a propojím s kostrou tak svítí ale když dám do polohy 2 tak svítí slabě a od polohy 3 až 5 nesvítí vůbec, ale když to proměřím tak od 1 polohy do 5 polohy tam jde stejně 12V nehledě na polohu vypínače. Jak je možné že tam jde stejně a žárovička svítí jinak.
Dále když jsem rozpojil konektor za řídící jednotkou co je pod sedačkou na výhřev sedaček v horní řadě je označení 1 3 5
a vřadě pod je oz 2 4 6 Když jsem změřil mezi 5a 6 tak tam jde 12V ALE opět zkoušečka se žárovičkou nesvítila- Proč?
A nyní tenhle konektor ale co jde do sedaček tak okruh má 3se 4 1s 2 nejde A 1s 2 jdou dráty do opěradla
Vypadá že bude nejspíš vyhřívací drátky v sedáku přerušené, ale to se mě nechce už dělat -už jsem to jednou dělal, ale zub času asi dělá svoje a tak bych to pustil pouze do opěradla. Můžu propojit drátky z konektoru oz 5 a6 a pustit proud pouze do opěradla- ? Poradí si s tím ta řídící jednotka?
A čím to je že zkoušečka žárovka nesvítí a měřák mě ukáže že tam jde 12V?
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od michall »

No teda čučím do schématu, ale to vůbec neodpovídá tvému popisu. Podle schématu jsou topné "dráty" sedadla a opěradla v sérii, teplotní senzor je jen v sedadle, takže když pustíš "šťávu" jen do opěradla, tak se jednak drát přepálí a i kdyby ne, bude topit jak zběsilý, protože senzor bude říkat, že je chladno. Měřák vs. žárovková zkoušečka jsou rozdílné typy měření - zatímco měřák bude mít hodně velký vstupní odpor, tak žárovka bude někde podstatně níž, a tedy pokud je regulace pulsní, měřák ukáže bez zátěže těch 12V, žárovka je na tom líp a bude více sledovat polohu kolečka.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od lubos1947 »

Možná jsem to špatně napsal, také jsem koukal do schématu a také jsem to vyčetl že dráty sedadla a opěradla jsou v sérii a z největší pravděpodobností bude v sedáku přerušený drát a proto nehřeje ani opěrák, a proto jsem myslel zdali by to nešlo pustit proud pouze do opěradla. Nedovedu si představit jak tam funguje ten senzor (dokonce ani nevím jak vypadá měl jsem asi před třemi roky sundaný čalounění ze sedáku protože tam byl přerušený drát a nepamatuji se co by tam mohlo být) Těd jsem prvně myslel že na zimu bych dal aspon na opěrák jak jsou vyhřívací dečky na sedačku- asi Víš co myslím-je to dečka a dává se zástrčka do zásuvky na zapalovač to asi také nemá cenzor nebo snad ano? Ale pak mě napadlo pustit proud pouze do opěradla.Kdyby to šlo jenom do opěradla, tak to by nešlo regulovat tím kolečkem na panelu? Jak jsem psal opravovat drátek v sedáku nemá cenu, za ty roky už má něco za sebou, spravíš to a za chvíli se to přeruší jinde.
Ale co mě hlava nebere, a s tím jsem se ještě nesetkal, že v tom případě jak jsem psal, že na jednom vodiči mě ukáže měřák 12V a když dám zkoušečku (žárovku) tak ta se nerozsvítí ani nenažhaví, nevím podle obyčejnýho selskýho rozumu by měla svítit .Je to v tom konektoru za tou řídící jednotkou co už to jde do sedadla ( je to oz 5 a 6)- jedno bude nespíš kostra. Upozornuji že zkoušečku ze žárovkou jsem taky přikládal na kostru na kastli a nic
jo ještě k tomu rozpojení konektoru před řídící jednotkou, tam je zajímavé že měřák ukazuje stále stejně a žárovka na 1 stupen svítí jasně, na druhý stupen jenom žhaví a na 3, 4a 5 nesvítí vůbec- podle mě by to mělo být obráceně.Podle mě by mělo asi být že čím dám větší stupen tak by to mělo víc svítit. Nebo jestli jsou v tom nějaké odpory nebo ohmy tak v tom se nevyznám
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od michall »

Když jsou v sérii, tak nemůžeš jedno "topítko" vyřadit, to druhý by to asi nepřežilo. Že měřák ukazuje 12V a žárovka přitom nesvítí je dáno právě odporem vstupu měřáku a odporem vlákna žárovky. Pokud regulace funguje jako PWM, tak tím spíš. Dečka do CL bude mít taky nějaký senzor, tipuju spíš ale že to bude jako v autě spíš něco na způsob "havarijního" senzoru, který má zabránit přehřátí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od lubos1947 »

Jo Michall moc děkuji,pustím to z hlavy,ono je stejně jaro tak ted to nepotřebuji, ale mám rád když všechno funguje.Když tak v případě potřeby koupím ty dvě dečky co se zapínají do zásuvky na zapalovač a bud je dám pod potah nebo je nechám jen tak připnout na zimu
na sedačku.
Pro zajímavost někde v roce 2005 jsem měl v karose (autobus) vyhřívanou sedačku, nemělo to žádnou regulaci prostě vypínač zapnuto/vypnuto když to bylo zapnuté tak to hřálo do zadku a na záda jak blázen ,ale bylo to příjemné. Kdoví jestli to mělo nějaký cenzor opravdu hřálo to jak na rozpálených kamnech a nikdy se to nevypnulo
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od dasek82 »

pokud je to origo decka tak ma skoro vzdycky senzor teploty
ten reaguje na teplotu a podle toho meni odpor ktery snima jednotka(ovladac nebo rele podle typu)
vetsinou je zapojen proti kostre a ma mit pri 20st.C cca 1,05kohmu
pokud ma kolem 0,5k tak nereguluje a hreje prilis
pokud ma kolem 1,5k tak uz je prehraty a jednotka vypne vyhrivani
tak si to promer a doufam ze si tomu rozumel
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od lubos1947 »

V sedáku to bude nejspíš přerušený,není okruh a tu dečku jak jsem psal že bych tam dal jen tak, ta stojí zhruba asi okolo 300kč je to samostatné a mají to např v autokelly
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“