SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od abeljozef »

Hlavne ide o to to normalne vyuzivat. Tzn. nesmazit si 2 hodiny vajcia na tvrdo :mrgreen: .

Ked sadnes do vymrznuteho auta a za pol minuty mas teplo na krizoch tak to je k nezaplateniu. Preto sa tie origo sedacky oproti vacsine dorabiek daju regulovat :wink:

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od Charlie.007 »

patper píše:
Charlie.007 píše:Clubáci, co máte vyhřívané sedačky v kůži, jak moc vám vyhřívají? Mně se zdá, že ty moje hřejou podstatně hůř, než sedačky potažené látkou. Kamarád má právě ty látkové a to si člověk připadá jak na pekáči, ale když zapnu ty svoje, tak to jednak dýl trvá, než to začne vůbec hřát a ta intenzita ohřevu není nijak závratná. :?
Tak chlape ,dneska odzkouseno [auto stalo venku...2stupne...a zacne hrat behem chvilky]:idea: Mam sedadla kuze + alcantara - a na 5stupen je to jako na pekaci :D Micmene to mam dodelane teprve 14dnu,tak si to uzivam = nechapu,jak jsem bez toho mohl jezdit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dnes sem se trochu uklidnil :) Auto stálo přes noc venku, ráno bylo -4st.C. Sedli sme s kolegou do auta a obě sedačky sem zapnul na 5ku. Trvá to sice tak minutku, než sme začli něco cítit, ale hřály obě, sedáky i opěradla :) Jako "na pekáči" sem se cítil tak po 5 minutách a spolujezdec taky. Jo a taky sem si bláhově myslel, že jdou sedačky jakoby předehřát, než se na ně sedne. Ale u mě teda ne. Musí se na nich sedět, aby hřály, jinak jsou studený, i když sou puštěný naplno.
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od patper »

Tak to te uklidnim uuuuuplne - tak to je vec,na kterou jsem se chtel Jozefa zeptat :oops: :?: :!: :idea:
Mam to uuuuplne stejne - jako kdyby tam bylo nejake cidlo na zatez :idea: :?:

Jozeeeeef,jak to jeeeeee :?: :!: :?: :!: :?:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od abeljozef »

Aby sa sedacky nahodily musi byt zapnute zapalovanie. Inac nejdu. Je to bezpecnostna poistka.

Aj ked na nej nesedis akonahle zapnes zapalovanie a nastavis regulator na niektory stupen tak zacne hned vyhrievat.

Klamlivy pocit ze hreju az ked si na nu sadnes sposobuje fakt ze nesedis priamo na vyhrievacom telese a este je tam tapacir. Vyhrievacie telesa sa zohreju ale na ten "medzikus" na ktorom sedis sa zohreje az ked ho pritlacis k vyhrievaciemu telesu. :wink:

P.S. ziadne zatazove cidlo tam nie je :D

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od Charlie.007 »

Aha, takže ono to vyhřívání sice funguje, ale přes tu kůži, dokud ji :gey: nepřimáčkneš, tak to stejně neucítíš.
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od abeljozef »

Presne tak :wink:

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od jukinoo »

ak by to niekoho zaujimalo takto vyzera rozobrata vyh. sedacka len ta cierna diera by tam nemala byt zlomil sa mi tam kablik a prapalil mi aj tapacir :cry:
Přílohy
DSC00058.JPG

Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od romandub »

člověče to máš štěstí že to nechytlo víc! 8O
Dub

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od Tommate »

to vedení v sedačce je asi náchylné na poškození a oprava je příliž složitá v poměru k přínosu (rozčalounění), taky mi přestalo fungovat zrovna u řidiče, proměřením se zjistilo že je přerušené to topné vedení, tak jsem odřezal kabely pod sedačkama a šlus, v mrazu stejně vždycky sedáte na studené a za pár minut už je to jedno jestli hřeje nebo si ho zahřejete sami, nevidím v tom nic moc užitečného, možná u kožených sedadel které budou více studit by to mohlo pomoct, vyhřívaná sedačka je bezesporu plus, ale investice do opravovy nebo dokonce dodělávky výhřevu je napováženou

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od abeljozef »

Treba si davat pozot na ostre veci v zadnych vackoch (napr. kluce). Tie su casto krat pricinou takehoto presusenia.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od patper »

:D Ja to prelozim :D V zadnych vackoch - v zadnich kapsach :D

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od Tommate »

škoda, já nikdy nesedám s klíčema a s ničím v zdní kapse do auta, ale šoféři co mi jezdili asi jo, no co naplat

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od jukinoo »

no tak konecne si zase vozim zadok v teplucku :lol: a nebola to az tak zlozita oprava rozobrat pol hodka potom sa mi to mesiac valalo v iybe kzm som sa do toho pustil,oprava 10min zlozenie a montaz do auta nejake hodinky
Přílohy
DSC00059.JPG

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od Max583 »

Když jsme u toho vyhřívání, je tam také nějaké čidlo nebo spínač aby hřály jen pokud sedíš nebo hřejí pořád ?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SEDADLA: konektor pod sedačkou řidiče, vyhřívání sedaček

Příspěvek od abeljozef »

Ak je to original vyhrievanie tak ma termistor ktory meria teplotu a vracia ju do regulatora. Regulator na zaklade toho reguluje teplotu na 5 uzivatelsky nastavitelnych stupnoch alebo je vypnuty.

Ak je to dorabka tak tam vacsinou regulacia teploty nie je alebo je len 2 stupnova.

Ziadne ani original ani dorabky nemaju nejaky zatazovy spinac ktory by meral ci tam niekto sedi alebo nie.

Proste ked su zapnute tak hreju. Samozrejme vzdy je to blokovane na zapnute zapalovanie.

P.S: keby si cital trocha vyssie uz sa o tom pisalo. :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“