MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od ifos.cz »

Nevim jestli na to mely vliv nastale mrazy a take netusim jestli prvni predzvesti bylo to letni kratne vynechani motoru v tahu, ktere se ovsem stalo pouze 2x, ale z niceho nic (jezdil jsem normalne, na dve hodky jsem to ani nedaval do garaze a pak uz to najednou neslo) zacal uplne chcipat volnobeh (s tim se jezdi blbe normalne a v tech sneznejch srackach co u nas byly vcera to bylo vubec posusnanicko :( ) Tak jsem to hned vcera odvezl znamemu servisakovi bez VAGu (ten druhy s VAGem by mel volno az zitra) a ten zjistil, ze jsem mel uplne zasranou klapku karbonem - po vycisteni se zda, ze je zavada opravena :) Akorad ted rano jsem prijel do prace a mel jsem u lehce zahrateho motoru otacky na 1500 i kdyz u studeneho je cca 1000, ale to myslim uz postupne doladime - mozna jestli to nechce nejaky reset RJ aby si to osahalo nove polohy?

Dodatek z vecera: Tak ty vysoke otacky u tepleho motoru byly zpusobene tim, ze byl spatne nacvakly konektor pod klapkou a behem jizdy se mi uklepal :(
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
johnny.fox
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 18.02.2008 13:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od johnny.fox »

tak jsem konečně dal auto do pořádku po skoro měsíčním trápení nejprve mi odešel modul zapalováni koupil sem novej cena 1400kč týden v pohodě a pak začalo zlobit startováni když to bylo studený nastartoval sem jak se to jenom trošičku ohřálo okamžitě začla ručička otáček lítat jak zplašená nechalo mě to jezdit ještě asi týden a po týdnu sem byl rád že jsem se dostal po noční domu i když cesta trvá 5 minut jel sem to minut 45 když sem přijel domu auto už sem nenastartoval tak začlo hledání zavady po příspěvcích co jsem tu pročetl jsem šel k autu a první co bylo tak sem šel po kabelu čidla otáček a ejhle kabel celej rozdrolenej drátky spojený k sobě tak sem obědnal čidlo nové cena 1300kč vyměnil jsem ho a auto naskočilo na první otočení klíčku tak kdyby ste měl někdo problém s tímto zkontrolujte si čidlo otáček :) :) :)
Přílohy
takto vypadá čidlo otáček které bylo příčinou
takto vypadá čidlo otáček které bylo příčinou

Alla79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.10.2007 13:18
Bydliště: Duchcov
Kontaktovat uživatele:

Škubání(cukání) motoru při jízdě za plynem ( houpavý chod )

Příspěvek od Alla79 »

Zdarec, mám VW Sharana 1.9 TDI 66kw rv 96 a v současné době mám s nim menší problém ( věřim že menší ). Při jízdě za plynem, když mu chci naložit :lol: , tak mi celý auto škube. Nevím jak to líp popsat, ale celý auto se mi pohupuje....jako když přidá a zase ubere :x . Vyčistil jsem váhu vzduchu a zaslepil éger ventil a žádná změna . Můžete mi poradit jak přijít na závadu????
Všem díky!!!!

kvakee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.11.2008 10:43

Re: Škubání(cukání) motoru při jízdě za plynem ( houpavý chod )

Příspěvek od kvakee »

100% vadný regulátor tlaku turba, vlastní zkušenost, :( pasuje i z Octávky

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání(cukání) motoru při jízdě za plynem ( houpavý chod )

Příspěvek od majatrabi »

TO Alla79: Jak si dopad???
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: Škubání(cukání) motoru při jízdě za plynem ( houpavý chod )

Příspěvek od mantinel115 »

Alla79 píše:Zdarec, mám VW Sharana 1.9 TDI 66kw rv 96 a v současné době mám s nim menší problém ( věřim že menší ). Při jízdě za plynem, když mu chci naložit :lol: , tak mi celý auto škube. Nevím jak to líp popsat, ale celý auto se mi pohupuje....jako když přidá a zase ubere :x . Vyčistil jsem váhu vzduchu a zaslepil éger ventil a žádná změna . Můžete mi poradit jak přijít na závadu????
Všem díky!!!!
nerozumiem pojmu-jizda za plynem.co to znamena?slang?

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Škubání(cukání) motoru při jízdě za plynem ( houpavý chod )

Příspěvek od Charlie.007 »

"jízda za plynem" velice zjednodušeně znamená ostřejší sportovnější jízdu.
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání(cukání) motoru při jízdě za plynem ( houpavý chod )

Příspěvek od g2tdi »

muj tip, čerpadlo nebo snímač zdvihu jehly. CHtělo by to vidět, kdyby to dělalo fakt jen v tahu a to "škubání" bylo "plynulé" jako by jsi jí držel pod krkem a pak trošku ubral a zas jí vzal pod krkem tak by to mohl být ventil N75 na ovládání plnícího tlaku turba s oktávkou je stejný ale pouze s prvními oktami s tdi 66kw pozdější už byly podtlakové a tam ten ventil je jiný dá se to vyzkoušet že se ten ventil odpojí a zkusí se ject Bliká kontrolka žhavení???
na vlnoběh to nic nedělá?
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: Škubání(cukání) motoru při jízdě za plynem ( houpavý chod )

Příspěvek od mantinel115 »

TO ALLA79: napis,prosim,ako si dopadol,co to bolo a ako si to riesil.sledujeme to.dik.

Uživatelský avatar
PajaGolfIV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.05.2008 09:39

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od PajaGolfIV »

me to škube uplně stejně a kontrolka žhavení bliká...nevite co s tim?

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Julinaa »

Zdravím všechny,
koupil jsem Galaxy 1,9TDI 81kW r.v.2000 a hnedka druhý den,při větším zatížení motoru začal motor poškubávat a někdy spadly otáčky na volnoběh a na plynový pedál to vůbec nereagovalo,vždy když jsem zastavil,tak se rozblikala kontrolka žhavení.Motor jsem musel chcípnout a znovu natočit.
Auto je bez servisky,takže jsem vyměnil olej a všechny filtry,včetně palivovýho.
Závada se zdála být odstraněná,ale po týdnu to začlo znovu poškubávat,bylo mi to divný,že týden to jelo úplně v pohodě a pak zase stejný příznaky.Tak jsem auto napojil na VAG a lezli z toho hrůzný závady (vadná ŘJ motoru,vadný snímač plynového pedálu,regulace tlaku...)
Otevřel jsem kapotu,sundal zadní kryt a zkouknul jsem všechny hadičky,některé měli zpuchřelé konce,tak jsem je odštípnul a znovu nasadil,ale jedna hadička byla zhruba v polovině překroucená a tak odrbaná,že jsem jí musel celou vyměnit.Vedla tuším ze sání k turbu.
No a od té doby už to je 2 měsíce a auto neškube a jezdí jak má

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od marasoba »

Gratuluju ke zdárné (snad) opravě :lol: Jinak vadná řídící jednotka je u Sharanů snad standartní výbava :lol: . Klubák jménem CHIPTUNER si s tím za necelé dvě hoďky hravě poradí.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: Škubání(cukání) motoru při jízdě za plynem ( houpavý chod )

Příspěvek od Paolino »

g2tdi píše:muj tip, čerpadlo nebo snímač zdvihu jehly. CHtělo by to vidět, kdyby to dělalo fakt jen v tahu a to "škubání" bylo "plynulé" jako by jsi jí držel pod krkem a pak trošku ubral a zas jí vzal pod krkem tak by to mohl být ventil N75 na ovládání plnícího tlaku turba s oktávkou je stejný ale pouze s prvními oktami s tdi 66kw pozdější už byly podtlakové a tam ten ventil je jiný dá se to vyzkoušet že se ten ventil odpojí a zkusí se ject Bliká kontrolka žhavení???
na vlnoběh to nic nedělá?

Ahoj ...
psal jsem dříve taky příspěvek do téhle diskuze a do dneška jsem to nevyřešil to škubání :-(
Na volnoběh se nic neděje - nechcípá to, kontrolka žhavení bliká ... Přes léto to jakž tak bylo občas dobré ... ale čím víc se ochlazuje je to horší a horší .... teď už jezdím skoro přískoky :-(
Zpětně v diskuzi jsem psal výpis z Vagu ...

00550 017
Regulace počátku vstřiku
regulační odchylka
sporadická

00542 027
Snímač zdvihu jehly -G80
neplatný signál
sporadická

00625 027
Signál rychlosti
neplatný signál
sporadická


ale nikdo mi s tím moc neporadil..

Co myslíte, že by to mohlo být ?
Podle toho co tu čtu, zkusím vyměnit hadičky a myslíš, že ten ventil N75 ? To je ten regulační ventil tlaku turba ? :-)
Zdá se mi, že na to má vliv venkovní teplota ... Čím víc je chladno, tím víc to dělá. A taky nejvíce to dělá, než se zahřeje motor a pokud tomu víc přišlápnu... pokud teplota motoru dosáhne pracovní teploty, dělá to už jen občas, většinou do kopce a nebo pokud je motor ve větším tahu. Ale než se to zahřeje je to hrozné, skáču po cestě jak učeň :-(

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od abeljozef »

Mas to v tom vypise cierne na bielom. Problem zo snimacom zdvihu ihly co moze mat nasledne suvis s regulaciou pociatku vstreku ak nahodou nie je rozladena.

Takze v prvom rade ten sminac zdvihu ihly. Bud bude vadny on alebo pripadne problem v kabelazi.

Zmeraj aj aky ma odpor mal by byt v rozsahu 80 - 120 Ohm.

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Paolino »

abeljozef píše:Mas to v tom vypise cierne na bielom. Problem zo snimacom zdvihu ihly co moze mat nasledne suvis s regulaciou pociatku vstreku ak nahodou nie je rozladena.

Takze v prvom rade ten sminac zdvihu ihly. Bud bude vadny on alebo pripadne problem v kabelazi.

Zmeraj aj aky ma odpor mal by byt v rozsahu 80 - 120 Ohm.

Díky ... zkusím se na to podívat ...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“