Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?
PříspěvekNapsal: 27.11.2010 19:00 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.10.2009

14

Jindřichův Hradec

Přidávám se do diskuze s prosbou o radu.. Mám sharana, benzín 2.0, r.v. 1998, cukáme přibližně od srpna, ale velmi nepravidelně... Někdy už po dvou kilometrech, jindy ujede tři sta bez problémů... Projevuje se to vždycky stejně: rozkmitá se otáčkoměr, auto škube, ztratí střídavě výkon, někdy se chytí a zase jede jakoby nic, jindy úplně chcípne... Kontrolky nic, hlášení závad nulové.. Vyměnil jsem cívku (jednu jsme úplně zrušili), Hallovo čidlo, palec a víčko rozdělovače, svíčky, kabely vypadají dobře, ŘJ jsem nechal překontrolovat zdejším vyhlášeným machrem na ŘJ, je čistá, benzínové čerpadlo běhá dobře... Nevím, kde hledat dál, pomozte... :-)

Zobrazit autorovy stránky   Profil

Předmět příspěvku: Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?
PříspěvekNapsal: 27.11.2010 19:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.04.2008

1355

Isergebirge, Sudeten

Zkus vycistit klapku od karbonu http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1033280#p1033280

PříspěvekNapsal: 27.11.2010 19:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.10.2009

14

Jindřichův Hradec

Díky, mrknu na to, už jsem koukal, žes to sem psal... dám vědět, jak to dopadlo..

PříspěvekNapsal: 27.11.2010 19:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.04.2008

1355

Isergebirge, Sudeten

A kdyz uz tam budes, mrkni taky jestli neni spinavy nebo uz vydreny potenciometr skrtici klapky.

PříspěvekNapsal: 03.12.2010 14:53 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.10.2009

14

Jindřichův Hradec

Tak mám vyměněná dvě relátka, mimochodem č.80 ani v autě nemám:-), vyčištěnou škrtící klapku a potenciometr, znovu všechny kabely a kontakty, prostříkali jsme je a nakonec dšlo i na výměnu čidla teploty, protože při proměřování házelo prapodivný hodnoty a navíc v chytré knize (H. R. Etzold - Údržba a oprava automobilů SAG) píšou, že může být příčinou cukání... Tak zkusím přes víkend víc jezdit a uvidíme :-)

PříspěvekNapsal: 03.12.2010 15:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.04.2008

1355

Isergebirge, Sudeten

Hlavne aby to uz bylo OK :-) Aspon mas nejakou dobu pokoj i od tech dalsich vymenenejch a vycistenejch dilu :-P

PříspěvekNapsal: 05.12.2010 19:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.10.2009

14

Jindřichův Hradec

"Projevuje se to vždycky stejně: rozkmitá se otáčkoměr, auto škube, ztratí střídavě výkon, někdy se chytí a zase jede jakoby nic, jindy úplně chcípne... Kontrolky nic, hlášení závad nulové.. Vyměnil jsem cívku (jednu jsme úplně zrušili), Hallovo čidlo, palec a víčko rozdělovače, svíčky, kabely vypadají dobře, ŘJ jsem nechal překontrolovat zdejším vyhlášeným machrem na ŘJ, je čistá, benzínové čerpadlo běhá dobře...
Tak mám vyměněná dvě relátka, mimochodem č.80 ani v autě nemám:-), vyčištěnou škrtící klapku a potenciometr, znovu všechny kabely a kontakty, prostříkali jsme je a nakonec dšlo i na výměnu čidla teploty, protože při proměřování házelo prapodivný hodnoty a navíc v chytré knize (H. R. Etzold - Údržba a oprava automobilů SAG) píšou, že může být příčinou cukání... Tak zkusím přes víkend víc jezdit a uvidíme"
TAK TO BYLO CELÝ K NIČEMU, KROMĚ TOHO, ŽE BY NA VÝMĚNU TĚCH DÍLŮ STEJNĚ DOŠLO, DÁL CUKÁ A CUKÁ A CUKÁ... CO DÁL? PŘECE HO NESHODÍM ZE SKÁLY, MÁM HO DOCELA RÁD... :D :(

PříspěvekNapsal: 15.12.2010 23:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.10.2009

14

Jindřichův Hradec

Tak jsem na tom pořád stejně, nejhorší je, že v tomhle marastu je o život někam vyjet, když vůbec netušíte, kdy to cukne.. Nenapadá vás ještě někoho něco? V posledních dnech je to častější a většinou to pak chytne jenom s plynem... Jinak užívejte sněhovou nadílku a přeju vám všem, abyste o svátcích jezdili v pohodě (i pro mě by to byl pěkný dárek) :-)

PříspěvekNapsal: 16.12.2010 10:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

56

Ahoj, ja som mal podobný problém, studené naštartovalo, keď sa zohrialo tak len veľmi ťažko, sem tam to za jazdy trhlo, len to bolo na TDI-čku, "mechanici" skúšali všetko možné, nič nepomohlo. Po tej kalvárii čo som chodil od jedného mechanika k druhému som preštudoval všetku možnú literatúru čo som zohnal... ....a nastavil som si rozvody a auto chodí už rok a pol bez chyby

PříspěvekNapsal: 23.12.2010 22:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.10.2009

14

Jindřichův Hradec

Štěpán X-tet píše:
"Projevuje se to vždycky stejně: rozkmitá se otáčkoměr, auto škube, ztratí střídavě výkon, někdy se chytí a zase jede jakoby nic, jindy úplně chcípne... Kontrolky nic, hlášení závad nulové.. Vyměnil jsem cívku (jednu jsme úplně zrušili), Hallovo čidlo, palec a víčko rozdělovače, svíčky, kabely vypadají dobře, ŘJ jsem nechal překontrolovat zdejším vyhlášeným machrem na ŘJ, je čistá, benzínové čerpadlo běhá dobře...
Tak mám vyměněná dvě relátka, mimochodem č.80 ani v autě nemám:-), vyčištěnou škrtící klapku a potenciometr, znovu všechny kabely a kontakty, prostříkali jsme je a nakonec dšlo i na výměnu čidla teploty, protože při proměřování házelo prapodivný hodnoty a navíc v chytré knize (H. R. Etzold - Údržba a oprava automobilů SAG) píšou, že může být příčinou cukání... Tak zkusím přes víkend víc jezdit a uvidíme"
TAK TO BYLO CELÝ K NIČEMU, KROMĚ TOHO, ŽE BY NA VÝMĚNU TĚCH DÍLŮ STEJNĚ DOŠLO, DÁL CUKÁ A CUKÁ A CUKÁ... CO DÁL? PŘECE HO NESHODÍM ZE SKÁLY, MÁM HO DOCELA RÁD... :D :(

Tak to vypadá, nechci to zakřiknout, že po třech měsících se mi ta závada podařila vyřešit: Vyměnili jsme ještě snímač klikové hřídele a snímač vačkové hřidele a zdá se, že všechno běhá, jak má... Teda už asi čtyři dny bez cukání a chcípání... :-) (Mimochodem obyčejný VAG si ani neškrtl, musel jsem do autorizovaného servisu, kde jim naskočily špatné otáčky motoru, čímž jsme došli k těm snímačům)
Tak užívejte Vánoce a do nového roku hlavně bez nehod a ve zdraví! :-)

PříspěvekNapsal: 07.01.2011 17:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.06.2009

52

golfgti16vv píše:
co kabeláž ke vtřikům a nebo napružit kontakty na vstřikách

Zdravím, když jsi mi tehdy odpovídal na můj problém ohledně škubání motoru, tak jsem tomu velikou váhu nepřikládal, ale nyní, když se mi ve VAGu u motoru objevila následující chyba:

1 Fault Found:
17668 - PD Unit Injector: Cylinder 1 (N240): Implausible Signal (tj. nevěrohodný signál)
P1260 - 35-00 -

dostává tvá rada mnohem jasnější obrysy. Co však a jak mám prosím v té kabeláži (viz příloha) přesně zkontrolovat?

Přílohy:
schema.jpg
schema.jpg (529.97 KiB) Zobrazeno 1392 krát

PříspěvekNapsal: 07.01.2011 22:43 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.11.2007

606

ŠUMAVWA

tohle máš špatny obr. ta kabelaž je v hlavě jde do ni kulata zasuvka a kontakty přimo na vstřikach

PříspěvekNapsal: 12.01.2011 22:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

05.08.2008

19

Zkus sundat výko ventilů a zkontrolovat kontakty ke vstřikům, preventivně napružit, někde na něm. foru jsem četl že to taky můžou dělat kabelový svazky do hlavy a na záruku je údajně měnili. Každopádně mně to taky škubalo při přidání, ubrání, diagnostika bez chyby, po různým laborování jsem zjistil že mi to dělá EGR. Takže odpojen a je po problému. Motor ASZ 2005 :wink:

Předmět příspěvku: Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to
PříspěvekNapsal: 26.01.2011 22:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.06.2009

52

daniel.987 píše:
Zkus sundat výko ventilů a zkontrolovat kontakty ke vstřikům, preventivně napružit, někde na něm. foru jsem četl že to taky můžou dělat kabelový svazky do hlavy a na záruku je údajně měnili. Každopádně mně to taky škubalo při přidání, ubrání, diagnostika bez chyby, po různým laborování jsem zjistil že mi to dělá EGR. Takže odpojen a je po problému. Motor ASZ 2005 :wink:

Problémy přetrvávají, tak jsem se do toho pustil, víko je dole, kabely ke vstřikům vidím, rád bych zkontroloval (napružil) ten kontakt (šedo-hnědý pár) vedoucí k 1 válci (viz obr.), ale nevím jak se ten konektor sundá - to má nějakou aretaci?, nebo je to jen nacvaklé a stáhne se nahoru nebo dopředu od vstřiků, nerad bych to totiž urval. Dík za rady.

to golfgti16vv: ten můj výše uvedený obr. bude asi správný, je to ten kabel č.30 s kontakty č.31

Přílohy:
P1261382 (1).jpg
P1261382 (1).jpg (138.87 KiB) Zobrazeno 1378 krát

Předmět příspěvku: Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to
PříspěvekNapsal: 28.01.2011 21:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.06.2009

52

Tak hotovo, vyměnil jsem rovnou celý kabelový svazek ke vstřikům, vymazal chyb. kódy a zdá se to být zatím OK. Jinak docela pěkně je celý postup popsaný zde http://www.sgaf.de/content/austausch-pd-kabelbaumst%C3%BCckes-zylinderkopf-253304

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]