KRÁDEŽE AUT, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od widle »

okna mám hodně tmavá, opravdu hodně. si spíš myslím, že už tam někdo číhal a typoval. bezdomovec by mi nerozbíjel zámek a nerval do něj klíč........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od Shemik »

Mijousek píše:jeden navrh pro admina, nesla by udelat sekce, ktera by byla jako webove rozhrani, kde by clubaci vkladali sva ukradena auta, mam na mysli takovy ten typ jak je treba v autobazarech. bylo by to prehlednejsi a myslim, ze by nebyl problem si vyjet seznam ukradenych aut nekde pobliz bydliste a mit oci otevrene
Ta uz tady je: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=17822 odkaz ukradene. Vyhleda vzdy aktualni inzerce o kradezich SAGu. 8)

Jinak Widle jasne,
nemusel to byt bezdomovec, ale dobre jednat preventivne proti vsem jak bezdomovcum, tak i jinym typum zlodeju. Casto je ta prevence stejna ci podobna, takze se tak jeji ucinek jen rozsisri. 8)

PS: Co jsem psal, berte jako obecnou prevenci pro vsechny 8)

Uživatelský avatar
Mijousek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 02.03.2008 21:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od Mijousek »

widle píše:okna mám hodně tmavá, opravdu hodně. si spíš myslím, že už tam někdo číhal a typoval. bezdomovec by mi nerozbíjel zámek a nerval do něj klíč........
rval, pred 14ti dny, mi vylamali zamek na astre, tak, ze ho zmrsili, stejne se dovnitr nedostali, tak vymlatili okno u ridice, je to auto 13 let stare, takze ukraden drzak a nabijecka na navigaci, 3 palky na badmington a par klicu(naradi), palky a naradi jsem mel v kufru, jediny co tam bylo videt byl ten drzak na navigaci, prazdnej, bez navigace a stejne si to ty smejdi neodpustili, neukradli radio nic, jen udelali skodu a musim odemykat od spolujezdce a to mam pocit, ze se tam jeste vychrapal do rana, ale jsem rad, ze jsem ho tam nenasel, jinak bych mel na krku ublizeni na zdravi:(
Shemik píše:Ta uz tady je: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=17822 odkaz ukradene. Vyhleda vzdy aktualni inzerce o kradezich SAGu. 8)
to neni presne to, co jsem myslel:)
Naposledy upravil(a) Mijousek dne 30.10.2008 12:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od widle »

a proto jedu zítra povýšit tu prevenci o řád výše....rozloučím se se zámky ve dvěřích.
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od Shemik »

Oni pak take povysi a to na okna. Ne vazne i to je dobry krok, protoze ne kazdy si na to okno dovoli, nebo take ne kazdemu to dovoli jeho okoli, protoze to je hlucnejsi prace nez vylamovani zamku. Pak je take dobre mit i na prednich oknech (treba i cire) nerozbitne folie. Ty totiz zase hodne ztizi pristup skrz okno. 8)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od patper »

Na 1000% souhlas s Shemou....
Kamarad nosil veci do auta [ ve stredu Prahy...] dal veci do auta,zamknul ,sel pro dalsi - otazka par minut - a veci uz tam nemel [naradi] :!: :!: :!: :evil:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od widle »

Shemik píše:Oni pak take povysi a to na okna. Ne vazne i to je dobry krok, protoze ne kazdy si na to okno dovoli, nebo take ne kazdemu to dovoli jeho okoli, protoze to je hlucnejsi prace nez vylamovani zamku. Pak je take dobre mit i na prednich oknech (treba i cire) nerozbitne folie. Ty totiz zase hodne ztizi pristup skrz okno. 8)
a úplně ideální je nemít vůbec nic........ :lol: :lol: :lol: :lol:
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od Shemik »

widle píše:okna mám hodně tmavá, opravdu hodně. si spíš myslím, že už tam někdo číhal a typoval. bezdomovec by mi nerozbíjel zámek a nerval do něj klíč........
I kdyz, kdyz nad tim tak premyslim, tak proc Widle myslis, ze by takto bezdomovec nepostupoval :?: Me to ted spis zacina pripadat, ze by to mohl byt prave bezdomovec, nebo podobna socka ci fetak, co potreboval jidlo, nebo drobaky na ciga, drobnosti na prodej a pod. Cihani nesouvisi s se zalomenym klicem a cihat muze i on, ale jde prave o ten klic. Prumerne sikovny zlodej vi, ze jinym klicem dvere neodemkne, ba prave naopak, tak akorat zlomi klic. Naopak nejaka socka s vyplachlou kebuli nad nicim takovym nepremysli, ta kdyz najde klic nebo ji ho za petku proda jina socka a nakuka mu, ze s tim muze vybirat auta, tak pujde od auta k autu a bude to zkouset. Ze by to normalni vykradac aut zkousel proste jinym klicem mi moc nedava smysl, ten by na to spis sel nejakym naradim, ale ne klicem od jineho auta, coz :?: 8)

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od widle »

Shemik píše:
widle píše:okna mám hodně tmavá, opravdu hodně. si spíš myslím, že už tam někdo číhal a typoval. bezdomovec by mi nerozbíjel zámek a nerval do něj klíč........
I kdyz, kdyz nad tim tak premyslim, tak proc Widle myslis, ze by takto bezdomovec nepostupoval :?: Me to ted spis zacina pripadat, ze by to mohl byt prave bezdomovec, nebo podobna socka ci fetak, co potreboval jidlo, nebo drobaky na ciga, drobnosti na prodej a pod. Cihani nesouvisi s se zalomenym klicem a cihat muze i on, ale jde prave o ten klic. Prumerne sikovny zlodej vi, ze jinym klicem dvere neodemkne, ba prave naopak, tak akorat zlomi klic. Naopak nejaka socka s vyplachlou kebuli nad nicim takovym nepremysli, ta kdyz najde klic nebo ji ho za petku proda jina socka a nakuka mu, ze s tim muze vybirat auta, tak pujde od auta k autu a bude to zkouset. Ze by to normalni vykradac aut zkousel proste jinym klicem mi moc nedava smysl, ten by na to spis sel nejakym naradim, ale ne klicem od jineho auta, coz :?: 8)
v to m případě souhlas....když tam počítáš fetáky a různé socky.....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od Shemik »

Prave tyhle socky, fetaci, chlastometri a bezdomaci jsou nejcastejsimi autory techto drobouckych vykradacek. Tem vetsinou o auto jako takove vubec nejde, protoze by casto ani nevedeli jak ho ridit. Tem jde prave o tyhle drobnosti, protoze oni z nich na ulici ziji 8)

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od vikino »

Tak tak kluci,vše co tu čtu je dobré a je třeba se tim řídit.Chce to dbát hodně na prevenci a přemýšlet,kde to auto parkuju atd.,ale to všichni víme.Právě podzemní garáže skýtají dobrý prostor pro zloděje,dříve jsem v nich také parkoval,ale už to nedělám z výše uvedených důvodů.
Takže chce to přemýšlet a snažit se minimalizovat riziko na minimum.

Jinak Widle gratuluju k tomu štěstí v neštěstí :!:
vikino

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od parizek_ltm »

Když jste nakousli ty bezpečnostní folie, tak na to už mam taky spadýno.
Rozhodně šikovná věc a vzhledem k absenci tónovaných skel na zadku do toho časem určitě jdu.
Další do čeho bych šel, je sledování od Sherloga. Pasivní zabezpečení nemá smysl, dostanou se do všeho, vždyť kolik koluje videé na youtube... A pokud není auto nový, tak i pojištění je k prdu :?
Je to sice velká ivestice za instalaci sledovacího zařízení, ale rozhodně se vrátí a vyplatí, oproti nějakému zamykání zpátečky, volantu a podobným nesmyslům.
Btw pro Sherloga nedělám, jen to známému už na firmě pár aut zachránilo.

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od ifos.cz »

Nebo alespon takovyto amatersky "Sherlok":
http://www.elektroamater.cz/gsm-lokaliz ... od-500-kc/
Btw policatum doda na jejich zadost operator mnohem presnejsi lokalizaci mobilu nez poskytuje ta webova mapa pro verejnost. Jen bych k tomu clanku doplnil poznamku, ze doporucuji poznamenat si pro pripad kradeze nejen telefonni cislo, ale i IMEI telefonu a to pak predat policii.

PS: Tohle reseni jsem si sice vymyslel sam a kdyz jsem nasledne na webu hledal jestli neni nejake lepsi, narazil jsem na tuhle stranku, ale nevadi mi, ze jsem vymyslel jiz vymyslene, aspon mam dobrej pocit, ze jsem to nevymyslel uplne spatne ;) Jediny rozdil je v tom, ze ja mam pausal od TMO ke kteremu je mozne poridit tzv. partner karty v ramci stavajiciho pausalu, takze neni nutne nic dobijet.

Kdysi na Subaru jsem mel alarm od Jablotronu a tam jsem tehdy odpojil sirenu (ktera stejne nikoho moc nevzrusuje, protoze nekterym autum staci, aby u nich nekdo kejchnul, takze kazdou chvili nekde neco houkalo a lidi jsou diky tomu uz na to imunni) a napojil ji pres rele na rychlou volbu stareho Dancalla, takze mi auto misto houkani kamzite volalo na muj mobil ;) Ted uz jen premyslim jak to jednoduse integrovat do Alhambry. Holt takovehle bastleni me bavilo vzdycky ;)
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od kazbic »

ifos.cz

JJ,toto mě už také napadlo.Dalo by se to zkonbinovat s tímto zařízením :arrow: http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= ... &z=galerie .
Jak je to ale s mapama ? Bydlím pár kilometrů od hranic.Poskytuje ten operátor i cizinu ?
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: opatrnosti není nikdy dost, ...

Příspěvek od Shemik »

parizek_ltm píše:......Pasivní zabezpečení nemá smysl, dostanou se do všeho, vždyť kolik koluje videé na youtube... A pokud není auto nový, tak i pojištění je k prdu :?
Je to sice velká ivestice za instalaci sledovacího zařízení, ale rozhodně se vrátí a vyplatí, oproti nějakému zamykání zpátečky, volantu a podobným nesmyslům.......
Covece Parizku, nic ve zlem, ale hlasas tady naproste nesmysly :!: :roll: Samo s tim Sherlogem souhlasim, je to vynikaji vec, ale take neni samospasna. I ten se da ozulit. Kdyz ti to nalozi do odstineneho kamionu (to se dela spise u hodne drahych aut), tak jsi i se Sherlogem namydlenej. Nicmene je to vynikajici vec, ale pomerne nakladna, jak na instalaci, tak i na provoz, ale nepochybuji o tom, ze kdybych si ji mohl dovolit, tak bych si ji do auta dal, protoze jak pises, spoustu aut to opravdu zachani.

No ale k tem nesmyslum. Nejvetsi nesmysl je, ze je pasivni zabezpeceni nesmysl :!: Uvedom si, ze stejne jako ruzne druhy zabezpeceni, se i zlodeji se deli do ruznych kategorii a ruznou rozdilnou urovni zabezpeceni dokazes pokryt take ruzne rozdilne urovne zlodeju. A neni pravda, ze ta nejvyssi uroven zabezpeceni pokryje vsechny urovne zlodeju, protoze napriklad tu nejnizsi uroven nepokreje vubec. Napriklad takovy sherlog je Ti z hlediska vykradeni auta k nicemu. To je otazka nekolika vterin, o auto neprijdes, protoze se o nej zlodej ani nesnazil. Sluzba shelog dorazi na misto, ale rozhodne ne do par vterin, takze najdes okna vymlacena, radio, pripadne navigace a jine drazsi vybaveni auta v coudu. Na takovouto situaci Ti pomohou napriklad primitivni folie na sklech. Ze jdou prekonat i ty, vime, ale nejaka socka proste parkrat hodi sutr a kdyz okno nerozbije, tak pujde o dum dal. At uz okno praskne, nebo utok prezije, tak je sance, ze se dovnitr nejspis nedostane mnohem vyssi, nez bez folii a se Sherlogem. :idea:

A jednim z nejvyznamnejsich prvku prave proti temto drobnym vykradacum a mene sofistikovanym zlodejum aut je prevence. Vsechny veci jako tyc na volante, zamek volantu, zamek pedalu, piskovana skla, alarm, zamky razeni, vystrazne samolepky, ... atd atd atd, jdou prekonat, ale to jde i ten Sherlog. Jejich velky vyznam spociva prave v preventivnim - ODRAZUJICICM ucinku. Pokud pripadny zajemce o Tve auto uvnitr uvidi co nejvice techto pasivnich prvku, tak bude-li mit na vyber mezi autem zabezpecenym co nejvice pasivnimi prvky a autem nezabezpecenym temito jak rikas nesmysly, tak je naprosto jasne, ktere auto si vybere. Ber v potaz take to, ze kdyz uz k utoku dojde, tak Ti o tom aktivni zabezpeceni v aute reknou, takze vis, kolikrat Ti zachtanili auto, ale kolikrat si to zlodej rozmysli a radsi vubec nezautoci, kdyz vidi v aute co nejvic pasivnich zabezpecovacich prvku, o tom se nikdy nedozvis, ale ver tomu, ze tech rozmyslenych nakonec NEPROVEDENYCH UTOKU je mnohem vic, nez tech ktere se staly a Ty ses o nich dozvedel. :!:

Takze uplne nejidealnejsi je mit techto zabezpeceni jak aktivnich, tak i pasivnich co nejvic, ale v zadne pripade neni pravda, ze pasivni zabezpeceni je nesmysl, protoze to odvraci spoustu drobnych utoku, ze kterych zrovna tak muzes mit nemale skody a utoky nesofistikovanych zlodeju aut, daleko vic nez Sherlog. A techto utoku je od ruznych socek a drobnych zlodeju aut, alespon ve vetsich mestech mnohem vic, nez tech od sofistikovanych organizovanych zlodejskych band. :!:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“