KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od fabia04 »

To ze bazar,nebo soukromy prodejce napise TOP stav A1 je proste jenom reklamni slogan,jak te prilakat k prohlidce auta a ukecat te ke koupi.Osmilete auto s 200 000 km na tachometru u soucastnych aut je proste ojetina,ktere konci zivotnost mnoha soucasti motoru,podvozku....Ta cena je taky trochu nadnesena,videl bych ji spis nekde kolem 150 000 kc.Kup radeji neco levnejsiho a zbytek prachu investuj do oprav a vylepseni.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od michall »

Ono i s těmi opravami to nebude tak jednoduché - jsou tací, kteří i s prasklou žárovkou jezdí do servisu, jiní se bez obav pustí třeba do výměny motoru. Takže pokud člověk zvládá spoustu věcí sám a za servisákem jde jen při větších opravách, dá se ušetřit.

Uvedené závady, snad kromě setrváku/spojky, se v pohodě dají zvládnout doma na dvorku, ovšem chce to nářadí, zkušenosti. Takové závady jsou ovšem vhodným nástrojem ke snížení ceny.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od jop585 »

fabia04: No, právě za takovou cenu jsem to čekal lepší. Ovšem u aut kolem 150 000 Kč to jsou buďto kousky ve výrazně horším stavu (hodně koroze, zničené interiéry, bourané, bez servisek) nebo dost bez výbavy, která by se dodělávala velmi těžko a za draho, nebo nejde vůbec, případně podobně nereálné inzeráty jako tento
http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

Hellpík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 06.01.2015 20:26

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Hellpík »

Děkuji všem za názory ohledně bazaru v Mostě, nicméně by mě zajímalo, co říkáte na tenhle kousek?
http://www.sauto.cz/osobni/detail/seat/ ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

Nejsou ty kilometry už strašně moc? Auto je hezké, ale taky má už hodně věcí měněno. Jako např. spojku, tlumiče, pumpu, GO alternátoru, Ložisko v zadu atd. alespoň dle servisky. Aby to pak nebylo , že do toho bude člověk pořád rvát peníze. Víte jak to myslím, jsou auta, která jezdí bez "problému" a pak auta která sic mají vyměněno x věcí ale sypou se pořád.

Co myslíte? Není 330 už hodně? Já najedu tak cca 20-25tis. za rok.

Díky za názory

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od jop585 »

Hellpík: Já si asi podle většiny názorů zbytečně při svém shánění vybírám, ale toto auto bych osobně nevzal, protože nemá ESP, to je řekl bych u takto velkého auta docela nevýhoda. ESP není v popisu, ani nemá na ovládacím panelu příslušné tlačítko. Přitom skoro všechny SAG, na které jsem se zatím díval, ESP měly (nejčastěji chybělo ESP na levnějších Galaxy nebo na autech se základní výbavou).
Více zde, moc pěkně napsané: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=51474" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Vytvarnik »

jop585 píše:Hellpík: Já si asi podle většiny názorů zbytečně při svém shánění vybírám, ale toto auto bych osobně nevzal, protože nemá ESP, to je řekl bych u takto velkého auta docela nevýhoda. ESP není v popisu, ani nemá na ovládacím panelu příslušné tlačítko. Přitom skoro všechny SAG, na které jsem se zatím díval, ESP měly (nejčastěji chybělo ESP na levnějších Galaxy nebo na autech se základní výbavou).
Více zde, moc pěkně napsané: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=51474" onclick="window.open(this.href);return false;
Mám Sharana v docela dobré výbavě a taky nemá ESP. Najel jsem s ním sice zatím jen cca 140 tis. km, ale vůbec mi tam nechybí (na předcházejícím autě jsem ho měl)

Hellpík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 06.01.2015 20:26

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Hellpík »

jop585 píše:Hellpík: Já si asi podle většiny názorů zbytečně při svém shánění vybírám, ale toto auto bych osobně nevzal, protože nemá ESP, to je řekl bych u takto velkého auta docela nevýhoda. ESP není v popisu, ani nemá na ovládacím panelu příslušné tlačítko. Přitom skoro všechny SAG, na které jsem se zatím díval, ESP měly (nejčastěji chybělo ESP na levnějších Galaxy nebo na autech se základní výbavou).
Více zde, moc pěkně napsané: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=51474" onclick="window.open(this.href);return false;
Děkuju za názor, já ESP nyní mám a nepozoruji žádný rozdíl. Samozřejmě, že je dobré jej mít, ale co ty kilometry ? Je to asi už moc předpokládám.
Nehledě na to, že už toho bylo taky hodně měněo.

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od jop585 »

Kilometry nemusí být nutně problém, při dobré údržbě ty auta prý zvládnou na jeden motor 500tkm.
Hodně věcí, což km odpovídá, už vyměněné jsou, ale hodně jich ještě může přijít. Záleželo by na podrobné prohlídce aktuálního stavu auta. Jsou odbornící, co to dělají jako placenou službu cca 3000Kč na auto. S jedním takovým spolupracuju. Sice jsem díky tomu ještě nic nekoupil ale už jsem se zaručeně vyhnul několika vyloženě "problémovým" autům (chtěl jsem použít silnější výraz, ale to by bylo proti pravidlům diskuse) - motor před smrtí, větší havárka, bazar kde většina aut je stočených a snad i některá kradená ...

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od trepifajxl »

jop585:
Doufám, že nehodláš to auto koupit v nějakém krátkém čase. Moc by mě mrzelo kdyby tady ty skazky už skončily, je to docela sranda čtení.

MODEDIT - citace odstraněna vzhledem k tomu, že reaguješ přímo na post nad - zbytečné natahování stránky ...

Jednalo se o konkrétní část příspěvku. Po Tvém zásahu už to nemá souvislost. PS: Ty jsi to tím svým řádkem zkrátil chytrolíne.
Naposledy upravil(a) trepifajxl dne 12.01.2015 22:43, celkem upraveno 1 x.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od standaPS »

Kdybych bral 3000,- za auto, taky bych Tě nedovolil koupit první, ani druhý... Takže se nedivim.
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od jop585 »

Musím uznat, měli jste všichni pravdu, koupit Sharana v požadované výbavě, v dobrém technickém stavu a bez koroze do 200tis. není možné.
Proto s hledáním na doporučení mého konzultanta končím, je to jen ztráta času a peněz. Udělá se GO staré Octavie a bude muset sloužit dál.
A protože tím pádem nemám VW a nebudu ho v dohledné době mít, prosím někoho z adminů o zrušení účtu, neboť tady v takovém případě nemám co pohledávat.
Díky všem za pochopení, již tady alespoň nebudu plnit diskusi hloupými a zbytečnými příspěvky.

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od jardahes »

to jsi to vzdal brzo :-( i se sociální výbavou v jedničce je to dobrý.
Jarda

pronix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.02.2015 09:09

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od pronix »

Zdravím
Chcel by som kúpiť rodinné auto z rodiny SAG.
Použitie: max. 10000 km ročne, mesto + 1x do mesiaca 200km.
Mám ponuku na Sharan 2003, 85kw, 1,9 TDI PD
vybava: základ + niečo navyše, 2. majiteľ najazdené: 300000 udáva majiteľ ja predpokladám minimum 600000 keďže na ňom vozil opatrovateľky do Rakúska kde najazdia cez 100 tis. km ročne...
Treba vymeniť rozvody a olej inak je auto údajne plne funkčné, pravidelne servisované, nedávno po výmene prevodovky.

Auto mi bolo doporučené známym, ktorý ho servisuje, predbežná cena: 4000 €

Oplatí sa kúpiť takéto auto so známou historiou a stavom aj ked ma najazdene take km , alebo radšej priplatiť za niečo novšie s menej km?
Obávam sa toho že na aute začne postupne všetko odchádzať a stými km bude v podstate nepredajné...

Vďaka za rady

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od standaPS »

"auto so známou historiou a stavom " ??? když sám píšeš, že km jsou podvod ? Dle mého názoru za ty peníze najdeš lepší.
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od fabia04 »

Jo,jo taky nechapu mysleni nekterych jedincu 8O
Chces koupit predrazeny,ojezdeny pekac,ktery ma stocene km,o kterych vis a presto o tom uvazujes?
Toho znameho co ho servisuje posli pekne do pr**le i s tim vychcanym majitelem.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“