KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od michall »

Km nejsou všechno, auto s 300tkm může být v lepším stavu než mladší se 100tkm. Záleží na tom, jak se o něj majitel stará, jak jezdí, servisuje, kontroluje. Takže koukat na stav podvozku, motoru, diagnostiku chyb, ........
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od jop585 »

Takže co třeba s autem, které bude dejme tomu z roku 2003, ale s těžko uvěřitelnými 160tkm na displeji? Pokud nezjistím skutečné km třeba z ŘJ, nebo mi to neprozradí podle VIN z VW kilometry na poslední prohlídce (to bych tam asi musel mít někoho známého), tak je nedohledám asi nikde. Takže udělat podrobnou prohlídku a takového auta (i s pomocí VAGu a lakoměrky) a když bude vše OK, tak ho klidně vzít? A nebo stejně raději ne, protože nebudu moct odhadnout, kdy mi odejde spojka, poloosy, rozvody a další věci závislé na nájezdu? A nebo koupit a důležitější věci preventivně vyměnit, tak jak se to doporučuje u rozvodů?
Naposledy upravil(a) jop585 dne 02.01.2015 13:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od abeljozef »

V prvom rade by som nekupoval 11 ročné auto ktoré je za zenitom a už to s ním pôjde len dole vodou.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od BigBang »

ber to z druhý strany - ne každej má na to si koupit nový auto ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od jop585 »

No já jsem se taky díval na auta z roku 2005-7, ale jsou v podstatě ve stejném stavu jako ty starší, akorát o pár desítek tisísc dražší.
Taky jsem po neúspěšném hledání mezi ročníky 2001-2004 čekal, že se podíván na auta novější a dražší a tam už ta koroze a další závady nebudou (úměrně stáří a ceně) a ono houby :(
Sharana absolutně bez koroze jsem našel jednoho z roku 2001, měl mít najeto 200tis.(asi hezky zfalšovali i servisku), ale měl v háji tiptronic a motor už taky nebyl úplně ok, stav tak na 350tkm.. Naopak novější kousek z roku 2007 měl najeto 250tkm (to už je uvěřitelnější), motor a podvozek OK, ale rezavej jak liška, tak to si pak nevyberete ani jedno... :(

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od the.max »

Tuhle jsem porovnával na vrakáči SAGy v různém stádiu rozebranosti. Je to divný, ale ty mladší byli obvykle víc sežraný a navíc na takovejch místek, kde by mě to fakt nenapadlo, navíc, za normálních okolností na skrytých a relativně krytých místech, ale byli tam i vyjímky.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od jop585 »

Tak to já jsem měl možnost porovnávat korozi jen na viditelných a přístupných místech a skoro všechy SAG jsou rezavý na horní straně prahu u zadníh dveří, jak dole končí těsnění zadní hrany otvoru dveří. Asi nějaká konstrukční chyba, to těsnění tam není přilepený, ale nazasený v dírce, kterou pak zatéká do prahu a je na problém zaděláno. A pak klasicky dole pod prahama buď hned za předníma kolama, nebo jak je to omačkané od zvedáků. Takže kolikrát jen během pár minut stačí obhlídnout klasický místa a můžu otrávěně odjíždět. Asi se u SAG šetřilo na aktikorozní úpravě, která se VW třeba na Octavii I povedla mnohem líp.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od michall »

Asi to teda chce oddělit závady na vážné/neopravitelné/nákladné a ty ostatní. Rezavá kastle, motor před smrtí nebo totálně děravá klima asi patří do jiné kategorie, než uštípaný ISO u rádia, neexistence elektrických uší nebo prasklé zrcátko.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od jop585 »

S tím musím jedině souhlasit, známý mechanik (mechanici), co by mi auto servisovali, vždycky říkali, že musí být zdravá kastle a ve slušném stavu motor, ostatní se vždycky vyřeší.
Ovšem kdybych za nima přišel, že chci dodělat vyhřívání předního skla, sedaček, nebo namontovat maxidot, tak mě pošlou do háje, že jsem si to měl koupit už s tím. Už na mlhovky nebo denní svícení se moc netvářili. Oni mi radši udělají komplet spojku se setrvákem, brzdy, tlumiče ... , než dodělávat nějakou výbavu. Proto hledám auto s výbavou, jakou chci / potřebuju, ale klidně se závadama, který mi opravěj (nebo který si opravím sám) - za rozumnou cenu, aby se to extra neprodražilo.
Ovšem nejčastěji mě od koupě odradila koroze, to je zrovna to hůř a nákladněji opravitelné ...

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od trepifajxl »

Jak ten Tvůj nákup tady sleduju, tak si myslím , že sháníš plně vybavený auto co si někdo koupil před několika lety aniž by ho potřeboval, poctivě ho zakonzervoval, teď po několika letech zjistil že mu překáží a chce se ho rychle zbavit za odvoz.

Tak to přeji hodně štěstí.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od michall »

Tak - kdo chce moc, nemívá nic. Ale to už bylo v jedné české pohádce, hádejte v jaké? :D
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od jop585 »

Překvapivě jsem rád, že to někdo napsal takhle jasně. Ano, uvědomuju si, že třeba neseženu, ale ještě nepřestávám hledat.

Věcný dotaz na konkrétní auto: http://auto.bazos.cz/inzerat/42446885/V ... Motion.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Co se týče výbavy má vše, má pár závad jako zadní stěrač, bufíka, teče do zadních světel, nejde nějaké parkovací čidlo, údajně kvůli korozi lakované dveře kufru a spodní hrany dveří. V servisce jsou ty samé (podezřelé) km, co uvádí prodejce (pokud je tedy pravá). Osobně jsem to auto ještě neviděl, ale na základě podobných inzerátů si pořád myslím, že se to auto jednou najde, že nebude moc rezavé, ani tam nebude jiná zrada. Vypadá ten inzerát důvěryhodně, nebo je z toho vidět nějaká černota? (důvod prodeje prý je, že auto bylo dovezeno pro partnerku prodávajícího, ta s tím ale jezdit nakonec nechce, že je to moc velké)
A nebo třeba tady: http://www.sauto.cz/osobni/detail/seat/ ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;
Dosavadní zkušenost ukazuje, že zatím každé takové v inzerátu pěkné auto pak má nějaký větší či menší, ale nezanedbatelný problém.
Takže třeba 99 aut bude s problémem a pak jedno bude OK. Bude to trvat dlouho, bude to stát hodně času a úsilí, ale já naštěstí nespěchám. Jen doma už to rodinu nebaví, že stále sedím u internetu a inzerátů.
Ovšem pokud si tady někdo zkušený myslíte, že se na to mám zrovna vykašlat, tak mi to rovnou napište, já to po pár podobných doporučení od zkušených SAGistů vzdám a bude "klid". Díky. :?

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od the.max »

ta alhambra nemá vyhřejvaný sedačky, ale okolo toho 'bazaru' relativně často jezdím.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Lubosscv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.01.2015 08:59
Bydliště: Chomutov - Komotau

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Lubosscv »

já čekal na správnej kousek více než půl roku, neřešil jsem zdali Sharan, Alhambra nebo Galaxy, ale chtěl jsem hlavně 96kW a těch bylo v ČR málo (hledal jsem v době 09/13 - 04/14) a úplnou náhodou jsem narazil na kamaráda z dětství s kterým jsem se více než 10 let neviděl, uměl skvěle německy, během týdne mi přeposlal snad 20 kousků z okolí 250km v Reichu, vyhrála to Galaxy 04 (provoz 06/2005) v černé perleti na 17'' orig. elektronech (16" plechová sada přidána), sedačky a sklo jsou vyhřívané, má jen 5 sedaček a nemá PC a zadní el. okna, ale je bez koroze a po 10t km které jsem teď najel mi odešlo jen spojkové ložisko ...
určitě se vyplatí počkat a nic neuspěchat, já se vešel se všemi poplatky do 120t kč :good:
Galaxy 2004 1,9 TDi 96@120kW socka výbava

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od jop585 »

the.max píše:ta alhambra nemá vyhřejvaný sedačky, ale okolo toho 'bazaru' relativně často jezdím.
Sedačky, ty se dají snadněji dodělat, nebo je nahradí nezávislé topení, které bych časem dodělal. Stejně musím topit u kvůli cestujícím vzadu a ne se sám hřát na sedačce a ostatní nechat mrznout :wink:
Ale spíš mě zajímá to slovo "bazar" v uvozovkách. Nějaké špatné zkušenosti nebo ohlasy? Já tam byl jednou a optori ostatním mnoha bazarům celkem slušné jednání, nic nenutili, nechali mě v klidu prohlížet a rozhodovat. Až na tu korozi měli i tu Alhambru tehdy pěknou...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“