KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan 1.8T

Příspěvek od rowan »

Máragsxr píše:Ahoj chlapi, mel bych na vas dotaz. Mam moznost koupit sharana 2002 1.8t automat a chci vedet jak je to se spotrebou?( do ted sem mel jen same TDi, auto potrebuju jako pracovní cca 50tkm rok) Poprípade co LPG a tenhle motor? A jeste co stoji aut. prevodovka nekde z vrakoviste teda jestli je to k sehnaní? Diky.
Ahoj, mám Sharana 1.8T z roku 2001, tiptronic, plná výbava,najeto 65tis.km. Mám ho cca 5 měsíců, najel jsem přes 4500km, spotřeba dle PC 9.9l/100km. Zatím bez závad (ťuk ťuk...), plná spokojenost. O LPG se tady již psalo, mě s ročním dojezdem cca 10tisk km se nevyplatí, tobě asi jo, ale zase se připravit o místo v kufru díky rezervě...?

R.

Máragsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.10.2007 15:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: Sharan 1.8T

Příspěvek od Máragsxr »

Díky za odpoved. Jak si spokojenej s tim automatem? nikdy sem v zadnem nejel a trochu se toho bojim.

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan 1.8T

Příspěvek od rowan »

Máragsxr píše:Díky za odpoved. Jak si spokojenej s tim automatem? nikdy sem v zadnem nejel a trochu se toho bojim.
To znám, taky jsem si říkal že to bude pakárna, ježdění jen pro ženský, ale opak je pravdou. Je to naprostá pohoda, hlavně ve městě bezvadný při popojíždění v kolonách. Když by ti moc řazení chybělo tak si samozřejmě můžeš tiptronicem sám řadit, ale upřímně se přiznám že to moc nevyužívám, prostě sem asi línej... Takže naprostá spokojenost.. Na druhou stranu to o něco více baští než u manuální převodovky, ale nějak moc to neřeším.
Jo a problémy teď naopak mám když sednu do služební oktávky, než se zase přeorientuji na manuál tak jaksi zapomínám mačkat spojku a na křižovatkách vypadám jak pako... :?

R.

Máragsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.10.2007 15:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: Sharan 1.8T

Příspěvek od Máragsxr »

Vi nekdo co stoji cca repas aut. prevodovky, nebo nejaka z vrakace? Porad vaham jestli auto koupit s vadnym automatem.

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan 1.8T

Příspěvek od rowan »

Máragsxr píše:Vi nekdo co stoji cca repas aut. prevodovky, nebo nejaka z vrakace? Porad vaham jestli auto koupit s vadnym automatem.

Jo, s tím ti určitě poradí Shemík... Přečti jeho story v Sherlockovi, já pevně doufám že to je vyjímečný exces a mě nic podobného nepotká.

R.

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Re: Sharan 1.8T

Příspěvek od vasyl »

rowan píše:
Máragsxr píše:Vi nekdo co stoji cca repas aut. prevodovky, nebo nejaka z vrakace? Porad vaham jestli auto koupit s vadnym automatem.

Jo, s tím ti určitě poradí Shemík... Přečti jeho story v Sherlockovi, já pevně doufám že to je vyjímečný exces a mě nic podobného nepotká.

R.
ten jeho příběh asy bude smazaný kuli tomu spadu programy :!: takže jato už historka :? leda že bych zase napsal :lol: :lol:

Máragsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.10.2007 15:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: Sharan 1.8T

Příspěvek od Máragsxr »

Nevite nekdo jestli de legalne prestavet z automatu na manual myslim jestli to de zapsat do TP nebo je jim to jedno?

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan 1.8T

Příspěvek od rowan »

Máragsxr píše:Nevite nekdo jestli de legalne prestavet z automatu na manual myslim jestli to de zapsat do TP nebo je jim to jedno?
No nevím, ale není to trošku ve stylu "zpátky na stromy"? Automatická převodovka je přece na vyšší vývojové větvi než manuál, proč brát strojům práci a zaměstnávat svou pravou ruku, která může v klidu odpočívat na stehně půvabné spolucestující? 8)

Máragsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.10.2007 15:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: Sharan 1.8T

Příspěvek od Máragsxr »

Jo jo to mas asi pravdu jen zvazuju vsechny moznosti. Zejtra se na nej jedu podivat tak abych vedel co stim pak muzu provídst:)

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan 1.8T

Příspěvek od Shemik »

To Máragsxr:
Ahoj, ja jsem si s opravou automatu uzil dost, ale nemenil bych, priste bych sel opet do automatu. Nekupuj ale auto s vadnym automatem, nemusi to byt jen vadny automat, ta pricina zavady automatu muze byt na spouste dalsich mist a pak bys porad jen opravoval a opravy tohoto typu jejsou nic levneho. Me se to nastesti podarilo vyresit vymenou prevodovky bez dalsich potizi, ale byl to sedmi mesicni proces. Jeste musim dodat, ze u me neslo o poruchu, ale o zniceni neodbornym odtahem odtahovou sluzbou, ale i tak jsem se u toho dost poucil na to, ze bych uz v zivote nekoupil auto, ve kterem by cokoli ohledne prevodovky nefungovalo. Kdyz jsem Sharana kupoval ja, tak sice radil, ale nefungoval v nem tiptonic (rucni razeni), i to byla dost nakladna oprava. Takze zaverem automat urcite ano, ale jedine naprosto zdravy. To predelavani automatu na manual je uplna blbost, je to jednak krok zpet, to je jako prestavovat Felicii na embecko a druhak, budes s tim mit silene prace a vydaju a buh vi jaky by byl vysledek, takze to nedelej. Jestli nechces automat, tak kup manual, ale nepredelavej to. O Sharanech automatech, jejich koupich a argumentech pro a proti si precti na teto strane: http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=5 ... &start=300 v tematech, co zacinaji slovem PREVODOVKA ..... 8)

Máragsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.10.2007 15:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Máragsxr »

Oki, diky za rady asi se na to vykaslu sice je za super cenu na ten rok(2002 180000Kc) ale radsi pockam na naky pekny Tdi s manualem:).

Máragsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.10.2007 15:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Máragsxr »

Sehnal sem aut. prevodovku z octavky 1.8T bude pasovat na toho sharana?

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od rowan »

Máragsxr píše:Oki, diky za rady asi se na to vykaslu sice je za super cenu na ten rok(2002 180000Kc) ale radsi pockam na naky pekny Tdi s manualem:).

Hele není to ten bílý Sharan na Tipcars.cz co má závadu na převodovce? Rok i cena odpovídá tomu co píšeš...

R.

Máragsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.10.2007 15:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Máragsxr »

jj to je on. Prevodovka z oct nepasuje tak na to kaslu.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Shemik »

Máragsxr píše:Oki, diky za rady asi se na to vykaslu sice je za super cenu na ten rok(2002 180000Kc) ale radsi pockam na naky pekny Tdi s manualem:).
To Máragsxr:
To vis za rv 2002 jen 180.000 Kc, to musi mit nejaky duvod, takze to nepovazuj za supercenu. To ze bys za uvedeni do bezvadneho stavu dal dalsich 100.000 Kc neni nic nerealneho a tim bys byl byl na normalni cene za zdraveho Sharana. Proste Sharan II si porad drzi svoji cenu kolem 250.000 az 350.000 pri rv 2001 az 2002, samo zalezi na stavu a vybave, ale zhruba tak to je, to Ti tu potvrdi asi vsichni. Jak je to mladsi, tak jde cena nahoru. Automatu jako takoveho se neboj, naopak, je skoda nedoprat si to pohodli a luxus kdyz bys tu moznost mel, ale od toho co pises bych dal ruce pryc.

Dam Ti jednu zakladni a nejvetsi radu co Ti kdy kdo dal: NESPECHEJ NA TO. Ja vim, ze je to tezke a asi vetsina z nas to tady zna, jak to nejde vydrzet, kdyz se covek tesi, tak jen jak se nekde objevi neco za trochu prijatelnou cenu, tak jde rozum stranou, ja jsem toho byl zarnym prikladem. Dnes uz bych nakupoval mnohem uvazeneji, rekl bych, ze i v tomoto by mi tu asi dost lidi dalo zapravdu. V klidu hledej dal a porovnavej je mezi sebou, nezapomen na pomer cena-vykon. Kdyz bude neco zajimaveho, tak to sem pisni a kuci Ti tu reknou jejich nazor. Ja bych za to tenkrat platil ve zlate, kdybych mel k dispozici tohle forum pred koupi.

Tak mnoho zdaru. 8)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“