Požár v autě a zablokované dveře

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

Požár v autě a zablokované dveře

Příspěvek od jednatel »

Při požáru stojícího Sharana (2001), v místě ventilátoru topení před spolujezdcem a nejspíš vedení do dveří, se zamkly všechny dveře s výjímkou řidičových, a ani zevnitř nejdou stále otevřít. Dost mě vyděsila představa, že by auto bylo plně obsazené lidmi. Jak je možné, že zamčené dveře (stále) nejdou zevnitř otevřít? To auto mohlo být smrtící pastí. Děkuju za výhradně věcné příspěvky.
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Požár v autě a zablokované dveře

Příspěvek od michall »

Ano je to možné. Při zamčení zvenku dálkou dojde k uzamčení dveří a mechanickému odpojení vnitřních klik, tj. kliku jde vyklopit, ale dveře se neotevřou. Pokud je zamčeno tlačítkem na řidičových dveřích, vnitřní kliky se neodpojí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

Re: Požár v autě a zablokované dveře

Příspěvek od jednatel »

Ano, přesně tak, kliky jdou vyklopit, ale ne otevřít. Jak je to vůbec možný?!?! Dálka byla dávno nefunkční. K zamčení muselo dojít v důsledku požáru.
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Požár v autě a zablokované dveře

Příspěvek od michall »

Nebo klíčem ... prostě zvenku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

Re: Požár v autě a zablokované dveře

Příspěvek od jednatel »

Teď už mi ani tak nejde o to, jak se tam dostat zvenku. Ale zjištění, že jsou dveře v takové situaci neotevřitelné mě děsí. Prostě hořící uzamčená bedna, plná černého štiplavého jedovatého kouře.
Vybavuju si, že když se někdy stalo, že spolujezdec při nastupování do auta nedočkavě vzal za kliku přesně v momentě, kdy jsem klíčem otevíral, že taky došlo k disfunkci vnitřní kličky, a musel jsem od sebe zamknout/odemknout, někdy i 2x, než se dveře odblokovaly.
Asi už si Sharana znovu pořizovat nebudu, pominula potřeba mít tak velké auto, ale kdyby, tak bych po této záhadné "funkci" dveří asi šel.
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Požár v autě a zablokované dveře

Příspěvek od michall »

Hoří i jiná auta ... třeba i Lambo.

Pokud je auto zamčeno zevnitř spínačem na dveřích řidiče, pak vnitřní kličky fungují a příp. posádka může uprchnout.

Pokud je zamčeno zvenku dálkou nebo klíčem, pak kličky nefungují, ale jaksi se nepředpokládá, že někdo zůstává uvnitř ... proč by měl? Ono to souvisí asi s ochranou vnitřku, protože při rozbití okna a zatažením za kličku u řidiče se odemkne celé auto. A počet krádeží bude asi podstatně vyšší než požár auta. Ale toť jen má domněnka.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Požár v autě a zablokované dveře

Příspěvek od swenak »

Říká se tomu safe-lock, něco třeba zde:

passat-b5-interier-elektro/jak-funguje- ... 10714.html
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
jednatel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 10.06.2012 18:11
Bydliště: Praha 5

Re: Požár v autě a zablokované dveře

Příspěvek od jednatel »

Tak název Safe-Lock je paradoxní. Přečet jsem si to a pochopil.
Otevřel jsem všechny ty dveře invazivně - sundal tapece, narušil kabelový svazek a pustil to hnědého a zeleného 12V.
T3 SYNCRO 1.9mTDi
Sharan II TDi PD
T4 2.5TDi 75kW

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“