SAHARA, Ventilátor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
zuzanka68
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.01.2013 18:26
Bydliště: Tample
Kontaktovat uživatele:

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od zuzanka68 »

Tak, čidlo to v našem případě není :-D Dnes jsme zjistili, že do ovládání klimy někdo vylil kafe a byly zalepený čudlíky, takže nešla vypnout a tím pádem běžel furt větrák :-) Záhada vyřešena :-D
VW Sharan 1.9 TDi, 96 kW, r.v. 2005
SEAT Alhambra 1.9 TDi, 96 kW, r.v. 2004

m-mars
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.10.2014 09:01

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od m-mars »

ZDRAVÍM,mam takovy problem,pri zapnute klime na galaxy 2005 ASZ,se rozebehne sahara na max rychlost pak ubere ale pak se zas rozebehne plnou rychlosti a uz neubere rychlost.Na diagnostice ukazuji cidla normalni hodnoty.Vyzkousena vymena sahary,klimatroniku.Nic.Nejaký napad???

Tomfino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 07.05.2009 23:16
Bydliště: Liberec

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od Tomfino »

Mám Alhambru r.2003. Poslední dva týdny se mi stane cca 2x do týdne, že mi po vypnutí motoru zůstanou běžet větráky sahary, po cca 1,5 hodině jsem to nevydržel a vypnul baterii, po minutě zapnul, zase se rozběhly. Tak jsem ji nechal vypnutou přes noc, ráno zapnu a je to v pořádku. Jenže za 3-4 dny se to opakuje. Dnes jsem přijel do práce na sedmou, opět větráky běžely, tak jsem je nechal běžet, v osm jsem se domluvil se servisem, že jim to přijedu ukázat. Dojedu k nim a před servisem vypnu motor a větráky neběží..., takže se nedalo nic zjistit :(
Klimu (automatickou) mám na eco, zkoušel jsem ji i vypnout úplně, ale žádná změna.
Maté nějaké tipy?
Děkuji.

Tomfino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 07.05.2009 23:16
Bydliště: Liberec

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od Tomfino »

Tak jsem trošku postoupil, při posledních dvouch poruchách jsem otevřel kapotu a zaklepal na "krabičku" mezi baterií a saharama, stačilo poklepání rukou a sahary vypnuly. Co v té krabičce je? Relátka? nebo někde špatný kontakt... Taky mi je divné, že Sahary dnes foukali po cca 5 km jízdy, kdy se motor ani neohřál, teplota byla cca 60 stupňů.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od M@rty74 »

Myslíš tuto krabičku ?

Obrázek

více se dočteš zde : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17794" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od the.max »

Jestli nemyslí to ovládání ventilátorů co je pod tím ohnutým plechem přišroubovným k chladičovce.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Tomfino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 07.05.2009 23:16
Bydliště: Liberec

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od Tomfino »

Ano, je to tahle krabička, pod ní jsou asi i relátka, takže je možné, jak jsem na ní poklepal, tak se zachvělo i relátko a vyplo...

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od M@rty74 »

A měl jsi tuhle krabičku otvřenou, protože bráno od vrchu jsou tam tyto kabely a mohlo by to souviset :
0. silnej červenej - přívod
1. silnej černej Alternátor - 150A
2. silnej černej Interiér (centrální elektrika ) - 110A
3. slabší červenej Ventilátor - 40A (mimo ASZ) nebo 60A (jen u ASZ)
4. slabší červeno hnědej Ventilátor - 40A
5. slabší červenobílej -Žhavící svíčky - 60A

Možná spíš zelený kolega Michall by se mohl mrknout do koule co dál proklepnout :good:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Tomfino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 07.05.2009 23:16
Bydliště: Liberec

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od Tomfino »

Tak už mám týden vyměněné relátko a vypadá to, že to bylo ono. Jen nové originální stálo necelé 4 tisíce, já měl použité i s prací za 300 Kč, tak snad bude držet :)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“