BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od the.max »

Vidíš a přitom jsou jedinci, kteří vyloženě prahnou po barevné hudbé v autě a tak tam porůznu bastlí různé LEDky atd... Takhle by to měli rovnou integrované v přístrojovce a ty to ani neoceníš:-D
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od strejda Karel »

standaPS: jj, bez světýlek je to lepší, tak hodně kilometrů bez poruch a bez závad :)

tom_t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.01.2012 21:32

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od tom_t »

Ahoj kluci, nevim, zda se trefim uplne presne, ale zkusim to tady. Startuju, jedu, a sviti na mne APS s ESP, po par metrech se pridava blikajici zatazena brzda. Za studena to nedela, za tepla si to necha rict a po vypnuti zapalovani je to nekdy ok. VAG hlasi neverohodny signal k poloze volantu a k ABS. Prvni napad je krouzek pod volantem. Zkusil jsem uz 3 a zda se, ze bez valneho uspechu. Muze to byt vadnou jednotkou ABS, nebo je pravdepodobnejsi, ze vsechny krouzky byly ko? (myslim, ze jsem chvili ve VAGu zahledl i chyba vsech 4 snimacu na kolech, po smazani uz se neobjevovalo nic. Jedina indicie je onen spolehlivy 1. start, kdy je to vzdy OK.
Sharan II 1.9TDi, AUY, 85kW, 2002

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od the.max »

No, že by byli špatný všechny kroužky je málo pravděpodobné.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

tom_t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.01.2012 21:32

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od tom_t »

No, jdu zkusit jeste jeden z tech zarucene "dobrych" krouzku - treba na vrakaci maji i neco funkcniho, a pokud neuspeju, pujdu hloubeji..
Sharan II 1.9TDi, AUY, 85kW, 2002

tom_t
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.01.2012 21:32

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od tom_t »

Ok, tak jedeme dal - jednotku ABS uz vubec nezname, snimac uhlu rizeni tim padem taky ne.. Po vikendu jedeme k doktorovi. Tise doufam, ze to bude jen drat, konektor, nebo nejaka ptakovina, nicmene prasatku asi vysvetlim, ze bude mit delsi dobu dietu..
Sharan II 1.9TDi, AUY, 85kW, 2002

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od standaPS »

Měřil jsi napájení jednotky ABS ? Odchází konektory, nebo ta pojistková krabička vedle baterky. Už to tady někde je.
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

seredan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.09.2010 20:09
Bydliště: Handlová

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od seredan »

wormik23 píše:Ahojte, mam nasledovny problem, rano ked odchadzam zaviest syna do skoly nic nesvieti cca 10min. jazdy, ale ked vypnem motor a cca po 10min ho nastartujem tak hned po rozjazde mi zasvietia kontrolky ABS aj ESP, ak auto vypnute postoji co ja viem hodinu zase to po nastartovani nesvieti. Ked autom idem co ja viem 2h bez vypnutia motora v kuse tak to nesvieti, ale akonahle motor vypnem a znovu nastarujem tak uz to svieti. Robilo mi to spociatku sporadicky, teraz je to uz denne. Mozte mi prosim poradit riesenie? Moze to byt aj trebars vadnym cidlom?

VAG mi pise toto Adresa 03 -------------------------------------------------------
Rídící jednotka: 7M3 907 379 E
Komponent: ESP FRONT MK25 0102
Kódování: 0006154
Opravna #: WSC 00020
1 Nalezeny chyby:
01276 - Hydraulicke cerpadlo ABS (V64)
012 - elektr.chyba v obvodu - Sporadicky


zdravim vsetkych, reagujem na prispevok od wormik23 a este p.benne , nikde som sa nedocital riesenie tohoto problemu, a to som precital plnych 17 stran

mam tento problem:
Číslo dílu řídícího modulu: 1J0 907 379 G
Komponent a/nebo - verze: ABS 20 IE CAN 0001
Kódodvání softwaru: 12812
Kód opravny: WSC 00022
1 Nalezeny chyby:
01276 - Hydraulicke cerpadlo ABS (V64)
16-00 - signal mimo toleranci

spravi to okamzite ako nastartujem, chyba sa odstranit neda
kontrolu aknych clenov sa mi urobit neda, vag ma vyhodi " chyba..."
cidla su ok
mam to bez ESR

NEVYRIESIL tento rebus niekto?
naozaj ta odpoved "TU NIEJE" !!

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od vikino1 »

Nestretol sa niekto s s chybou 00238 magnetický ventil ABS vpredu vpravo N58? Svieti to len občas nie stále. Pri čítaní závad som ju vymazal a hneď nabehla znovu. Pri ďalšom výmaze už sa neopakovala.
Na pravom prednom kole mi syn snehovými reťazami poškodil kábel od čidla, po oprave OK. Vtedy to písalo myslím chýbajúci signál. Môže to mať súvis?

sskarda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.02.2010 19:45

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od sskarda »

Info pro fšecky: u snímače ABS jsem naměřil odpor cca 1000 ohm, jelikož su od přirození elektrikář a vím co v tom bazmeku je, považuji to za správnou hodnotu.

pulec_h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.01.2009 13:56
Bydliště: Praha 4

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od pulec_h »

Ahoj, asi mám u ABS KO kabel levého zadního kola...
Nerozumím ale tomu jaký je rozdíl v naměřených hodnotách skupin 001 a 002.
Uměl by jste někdo vysvětlit?
Díky Jirka

WAG píše:

1 Nalezeny chyby:
00290 - ABS senzor otacek vzadu vlevo (G46)
04-10 - mechanicka chyba - Intermittent
Přílohy
11.JPG
Jirka H
Seat Alhambra 1.9 TDI, 2002, 85 kW, motor AUY, automat. převodovka, stříbrná..... druhá v pořadí...

Radek 70
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.05.2012 20:24
Bydliště: Opava

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Radek 70 »

Zdravím všechny poradce. Mám problém s ABS a to takový, že při brzdění v nízkých rychlostech a následně pří rozjezdu se mi ABS spouští samovolně aniž by kolo proklouzlo. Měl jsem to napíchnuté na VAG, kde vyskočila sporadická chyba čidla otáčení, které jsem vyměnil, chybu vymazal, ale problém přetrvává. Kroužek na poloose nejeví žádné poškození je čistý, jen nevím v jaké poloze má být čidlo vůči kroužku není totiž úplně ve středu kde jsou jednotlivé drážky na kroužku. Nedovedu si však vysvětlit, že by se tento kroužek nějak dovedl pohnout a zda to může být vůbec nějaká příčina této poruchy, když mi už na Vagu žádná chyba nevyskakuje.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od michall »

Mrkni na druhé kolo, v jaké poloze je kroužek, čidlo tam. Já měl podobný problem a chyba byla v kolektoru mezi čidlem a svazkem.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Kozlik2222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 18.01.2018 18:55

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Kozlik2222 »

Ahoj vsichni,prosim o radu. Rozsvitilo se mi ABS,dle diagnostiky spatne cidlo LP kola. Vymenil jsem cidlo,ABS zhaslo ale pri pribrzdovani v hodne male rychlosti,skoro stojim,mi ABS kope do pedalu bez smiku. Dela to porad ale jen pri tom pribrzdovani a jen pri dojizdeni. V rychlosti to nedela. Nevite prosim proc? Vsem dekuji
Touran 1.9TDi 2008
Fabia 1.4MPi

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od michall »

Zkontroluj i konektor, příp. vypinuj, očisti a lehce napruž kontakty a dej zpátky. Sám jsem měl něco podobného, kdy jsem musel vyrobit mezikus, protože samec a samice konektoru se prostě spolu nesnesli.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“