BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od pistahufnagl »

Máš už II. typ, tak je to možná dražší. A nebo už tam hodně clubáků objednávalo a když viděli tu poptávku...
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

hanes666
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 16.02.2009 07:01
Bydliště: kousek od PLZNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od hanes666 »

no je to možný, ale nastěstí sem sehnal od ATE za 900,- tak sem rád

HonzaXRV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.05.2009 14:04

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od HonzaXRV »

tak dnes koupeno v http://www.haspa.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; za 368 Kč včetně DPH :D

Uživatelský avatar
dome
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od dome »

Zkus vyčistit ty zasuvky co vedou od čidla já to řešil už dvakrát vždicky vzimě my to svýtí a na vagu mi to taky hlásý vadný čidlo tak to vyčistím a je klyd

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Lolik »

Ahoj kluci. Už je to asi 2 týdny co mě začla občas svítit žlutá kontrolka na ABS. Tak jsem to píchl na VAG a problém byl na světě. Týden to hlásilo sporadické chyby od čidla otáček na LZ kole a teď ABS svítí neustále a už to píše trvalou závadu snímače i po smazání chyb. Tak jsem včera pod něj lehl, zkontroloval konektory, které byly jako nové. Tak šel na věc Multimeter a ten mě ukázal na funkčním čidle 1,1kilo-Ohm a to špatný se pohybovalo už v Mega-Ohmech myslím kolem 7MOhmů. Takže mám vyhráno !!! Čidlo je v PR... :( Chci se zeptat jaký typ jste kupovaly. Já našel na http://www.haspa.cz" onclick="window.open(this.href);return false; nejlevnější za 622,-Kč od VEMO [25-72-0058] ale nevím zda tam bude pasovat a jaký je rozdíl mezi značkovými od TRW, FEBI nebo originálem za 2500,-Kč, Nebo pokud by měl někdo doma na prodej napište SZ. Dík Mara 8)
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Tommate »

já jsem při výměně předního ložiska poškodil čidlo a sehnal jsem za 260,- v krámě

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od mantinel115 »

ahojte.mam takyto problem.urvate kabliky od brzovych desticek a asi aj od cidla ABS (vag hlasi chybne cidlo ABS,ale myslim,ze su to len kabliky).vsetky styri uz predomnou niekto pajkoval,ale kedze sa stracaju v tej diere nad kolesom,tak neviem...skusal som na to ist z vrchu-baterka,spodny kryt pod stieracmi,aby isla vyrovnavacia nadrzka na vodu,palivovy filter,aby siel ten plech na ktorom stoji baterka,poodpajat asi 5 zasuviek...a nakoniec som zistil,ze tudy cesta nevede.skor,ako sa pustim cestou od spodu,pytam sa vede tudy cesta???chcel by som natiahnut uplne novu kabelas.dik.
Přílohy
Fotografia0073.jpg
Fotografia0074.jpg

Tomaskocz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 856
Registrován: 25.12.2008 16:48
Bydliště: Krnov/Brno

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Tomaskocz »

No hoši pěkně to řešíte, jenomže co takhle ABS v Golf II r.v. 1989 to je teprve síla. Občas se mi rozsvítí kontrolka při průjezdu zatáčkou a někdy zhasne a někdy zůstane svítit. Vždy při startu se rožne a zhasne, tak jak to má být. Zkontroloval jsem čidla ohmetrem i střídavým napětím a dobrý. Zkoušel jsem hýbat s kabelama, jestli není někde špatný kabel taky nic. Vyčistil jsem přední čidla i ten rotor, taky nic. V motoru všechny kontakty jsem vyčistil+kontaktol, taky nic. K zadním čidlům se nedostanu, protože, tam se musejí sundat poloosy(říkal mechanik) krom toho je to syncro. Jediné co mě napadá je ještě zkusit zda není vůle v ložisku, zda se to kolo při zatáčce neposune nebo nevzdálí i s tím rotorem.
VW GOLF IV 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od abeljozef »

osciloskop ...

Tomaskocz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 856
Registrován: 25.12.2008 16:48
Bydliště: Krnov/Brno

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Tomaskocz »

abeljozef píše:osciloskop ...
a kdo ho doma má a umí to :/
VW GOLF IV 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od patper »

Tomaskocz píše:
abeljozef píše:osciloskop ...
a kdo ho doma má a umí to :/
:lol: Dabel-Abel :lol:

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od kazbic »

ČUS VWŠICHNI.MÁM DOTAZ.JAK SE ZACHOVÁ TECHNIK NA TECH.KONTROLE (MUSÍM ŘEŠIT DO KONCE TÝDNE),KDYŽ MI SVÍTÍ ABS ? VYKOPOU MĚ A NEBO JE JIM TO JEDNO ? VŽDY SE TO ROZSVÍTILO JEN NA CHVILKU A PAK TO DALO PÁR MĚSÍCŮ POKOJ.TEĎ JAK NA SVIŇU PŘED TECHNICKOU NEZHASNE.VÍM Z VAGU,ŽE MI TO HLÁSILO ZPORADICKOU PORUCHU PRAVÉHO PŘEDNÍHO ČIDLA,ALE NESTIHNU TO UŽ ŘEŠIT.NOUZOVÉ ŘEŠENÍ BY TAKY BYLO ODPOJIT KONTROLKU ABS.POZNAJÍ NA TECHNICKÝ ŽE JE ABS NEFUNKČNÍ ?
DÍKES ZA ODPOVĚDI :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od abeljozef »

Myslim ze nie. Samozrejme kontrolka nech nesvieti. Na valchoch to to nezisti, jedine diagnostikou. EOBD protokol sa ABS om nezaobera. Skus vymazat mamat zavad mozno to tu chvilu vydrzi prazdne.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od kazbic »

abeljozef

O.K.VYZKOUŠÍM.DÍKES JOZÍFKU :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od crazyduke »

Já byl na STK s felicií i se svítící kontr. ABS a jen mě upozornili, že mám nějakou závadu... Tak jsem jim řekl, že to vím že mi to občas chvilku svítí, že mám "sporadickou" závadu PZ čidla.... Prý je to moje věc, auto na válcích brzdilo GOOD tak mě normál nechal projít (bez úplatku nebo známosti)
tak myslím, že by jsi měl projít... Jinak na STK u Baumaxu jsem měl známýho nějaký pan BUCORA a ten mi tam vše protáhl, ale z 99% bych vždy prošel, mimo fólií a lehkého tuningu... (16" kola na rapidu atd.) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“