BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od strejda Karel »

Zdravím sagisty,
mám stejnou závadu jako burarad, tj. lítá palivoměr, rychloměr mrtev, abs a esp svítí, do toho bliká vykřičník, prostě pohodová jízda.
dával jsem auto do servisu, aby mi prohodili mezi dvěma sharany podvozky, sportovní se sérií. nechápu jak k tomu servisman došel, ale prohodil všechno včetně kotoučů, abs čidel a nevím co všechno ještě. takže včera odjel člověk s prvním sharanem - podobné symptomy, až na to, že auto přestalo brzdit, tvrdej pedál. dneska jsem vyjížděl já s výše uvedeným cirkusem.
Dotazy zní: pohnojil to servisák při výměně tím, že by to zavzdušnil? nebo oddělal elektriku že si s autama hrál při zapnutém zapalování? případně tohle dělají vyměněná čidla abs? byly to sharici různého roku výroby a různě výkonná tdička. nedoufám, že někdo zažil to samý, ale máte zkušenosti k dotazům, co by mě aspoň navedlo nějakým směrem???
PS: auto zatím zůstalo v servisu, to druhé je u jinýho majitele 500 km daleko. jsem zvědav jak se k tomu šéf servisu postaví. k vagu zatím nebyla příležitost, ale ten druhej člověk už mi volal, že mu hlásí vadu obou předních čidel, které do doby výměny podvozku vesele fungovaly. auta jsou Sharan 2001 85 kW a Sharan 2003 96 kW.

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od standaPS »

Já myslím, že čidla na ABS měly zůstat.
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od strejda Karel »

díky za odpověď. a kvůli tomu mohl ten jeden přestat brzdit úplně? ted koukám, že těch čiděl není zrovna malej výběr, určitě to těm autům neprospělo, ale že by to šlo až takhle daleko? tj výpadek posilovače a lítající budíky?? doufám, že to bude jen tohle, ale na záměnu čidel mi to připadá přecejenom moc závad

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od standaPS »

Nefunkční ABS = chybějící údaj o rychlosti = nefunkční rychloměr = lítající palivoměr = nefunkční klima.
Koukal jsem na to ve svým autě dost dlouho...
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od strejda Karel »

čau, dneska tam jdu, budu chtít od nich písemné vyjádření jestli chybu odmítají nebo uznávají a jestli budou hradit následnou opravu. ještě by mě zajímalo, jestli se to opraví vrácením čidel anebo zůstane něco poškozenýho. jo, a ještě asi přetáhli utažení ložisek a jedno se odporoučelo. není nad to svěřit auto do servisu...

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od strejda Karel »

takže další díl telenovely je, že servis chybu uznává, snad i ty ložiska a jsem zvědav co se stane po vrácení správných čidel na svá původní místa. story pokračuje

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od standaPS »

Jestli to jsou jenom ty čidla, tak to půjde.
Já bych se teda do takový výměny nepouštěl. Mám představu, že to ani nemůže dopadnout jinak.
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od strejda Karel »

no šéf tvrdil, že to servisák musel vyměnit páč to nemoh povolit - věrohodnost tohoto tvrzní teď nebudu rozebírat - ale tak měl říct, že to nejde a ne že začal myslet jak to prohodit jinak a já se ted z toho asi po.eru. každopádně jestli dostojí závazkům na případné následné škody, tak to ho jenom ctí. za to, že se zaměstnanec blbě vyspal, za to nemůže a za to mu nikdo hlavu neutrhne, to se může stát kdekoliv.

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od strejda Karel »

tak první kroky podniknuty, šéf se projevil jako frajer a auto co bylo pryč už přivezl na plaťáku zpět do servisu. prý se do opravy pustí co nejdřív. alespoň nějaká úleva v týhle infarktový situaci.

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od standaPS »

Tak teď už jenom doufat, že to rozchodí (rozbrzdí). Držim palce.
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od M@rty74 »

Tomu, že mechanik nemohl vyndat čidlo ABS věř na 100% - výměna čidla v drtivé většině proběhne tak, že čidlo púvodní končí rozkouskované na mnoho prvočinitelů - stačí si pročíst forum...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od strejda Karel »

nene, servisman prohodil těhlice s kotouči a se všim co bylo okolo včetně abs čidel. jen připomínám, že to šlo do servisu proto, aby si auta vyměnila sportovní podvozek za sériový, pod tím si osobně představuju jen tlumiče a pružiny. než šla auta do servisu, tak jedno nemělo žádnou závadu a na druhém bylo vadné levé přední čidlo abs, ale normálně brzdilo - ted už nebrzdí, páč nejde posilovač. holt vzal to moc zgruntu, asi si řekl sharan jako sharan. u vw mi řekli, že po vrácení původních čidel by mělo být vše ok, tak jsem zvědav jestli se nespletli.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od M@rty74 »

Ano to chápu, ale problém je to čidlo dostat z těhlice ven... Končí to tím, že se čidlo rozláme, protože je v těhlici zarostlé ...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od strejda Karel »

tak finální rozšeření je tady: těhlice s čidly se vrátily na svá místa a všechno funguje tak jak má. :yahoo: požádal jsem vw o identifikaci čidel a jsou naprosto stejná, i čísla mají identická, rozdíl je na konci v písmenu, ale vypadaj stejně. holt nejsou vůbec stejná a celej ten bordel byl v čidlech plus jako na potvoru prdla jedna podtlaková hadička. toť vše. s ložiskama není lautr nic, on panáček si tak trošku vymejšlel (auto kupoval ode mě, toť důvod) a nebylo to poprvý (za vadnou abs jednotku, která stojí litr, si řekl slevu deset klacků, navíc s jednotkou nic nebylo). naštěstí servis se zachoval skvěle, vzal na sebe veškerou zodpovědnost a vše vyřešeno v nejkratší době k plné spokojenosti (za 2 pracovní dny, navíc auto bylo 500 km mimo servis a vše zařídili). jde o firmu Husinecký Toužim, a nejsou vůbec drahý, ale co je pro mě důležitý, tak opravujou auta v neskutečně krátkých termínech (zkušenost s vyhozeným autem z stk kvůli brzdám, druhý den dopoledne stk hotová :) )
ještě napíšu kolegovi sagistovi sz jak na to (něco už jsem mu radil, ale takhle bude mít jistotu).

standaPS: díky za podporu a za pomoc, kolego. máš to u mě :drinks:

oprava: nevyřešili to za 2 pracovní dny, ale za 1 pracovní den :thanks: jsem se kouknul na datum, kdy jsem to sem psal a sám tomu ještě nemůžu uvěřit.

jinak co jsem si všim, tak vw používá stejné značení pro celou řadu nezaměnitelných čidel s rozdílem jen v posledním písmenu a jestli si dobře pamatuju tak poslední písmeno je v automotive rezervováno jako identifikace dodavatele, tak bych se nedivil, kdyby tuhle zkušenost prodělalo vícero řidičů (viz předešlá strana). nechci křivdit vw, hledat se mi to nechce, ale na 90% to tak je.

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od standaPS »

Nemáš za co děkovat, hlavně že je to o.k. Já jsem ten samej den co jsi to psal, vyměnil jednotku ABS a taky to konečně jede bez světýlek a blikátek... Takže ať to jezdí.
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“