BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Kozlik2222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 18.01.2018 18:55

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Kozlik2222 »

Konektory očištěné a napruzene a stale to dela to same. Prosim o radu,dekuji
Touran 1.9TDi 2008
Fabia 1.4MPi

Petrohrad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.07.2018 10:41

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Petrohrad »

Zdravím,

ve Sharanu r.v. 2003 mi svítí kontrolka ABS, ESP a vykřičník, diagnostika hlásí vadu paměti v řídící jednotce ABS, takže jsem ve fázi že sháním jinou. Potřebuju konkrétně 7M3 907 379 C (jako alternativa se dnes nechá koupit 7M3 907 376 A). Mám možnost koupit jeden kousek, kde se ovšem neshodují první tři znaky, ostatní ano. Myslíte, že bude pro mě použitelná? Slyšel jsem totiž, že může stačit, aby se shodovalo několik posledních znaků v tom kódu.

A další otázka, co si myslíte o opravách těchto jednotek? Našel jesem na netu firmu z Opavy, přemýšlel jsem že jim to svěřím, myslíte, že taková oprava může fungovat? Abych jim tam neposlal, nevyplázl několik tisíc a pak po namontování zjistil , že to stejně nefunguje.

janos1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.05.2011 11:56

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od janos1 »

Zdravím, po výmene čidla PZ kolo (VAG hlasil chybu v elektrike čidla) , nadalej svieti kontrolka ABS a ESP. Tentokrát VAG hlási - mechanickú závadu na PZ kole.
Došlo k výmene ABS krúžka za nový. Chyba pretrváva. Kontrola kontaktov na riadiacej jednotke - O.K. Kontaktý pri zadnej náprave-zastrčka- O.K.
Co včil?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od michall »

janos1 píše:
29.12.2023 17:50
Kontrola kontaktov na riadiacej jednotke - O.K. Kontaktý pri zadnej náprave-zastrčka- O.K.
Kontrola pohledem nebo změřením ŘJ - čidlo? Ve VAGu by měly být k dispozici rychlosti na jednotlivých kolech (podle čidel ABS), tohle funguje? Není v tom kroužku, resp. v "okýnkách" nějaký svinec (zbytky kovu, rez)? Čidlo pak dává nesmyslné informace. Jako poslední zjistit, co dává čidlo za signál a porovnat s jiným kolem, ale na to je potřeba nějaký indikátor, nejlépe osciloskop.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

janos1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.05.2011 11:56

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od janos1 »

michall píše:
30.12.2023 16:33
janos1 píše:
29.12.2023 17:50
Kontrola kontaktov na riadiacej jednotke - O.K. Kontaktý pri zadnej náprave-zastrčka- O.K.
Kontrola pohledem nebo změřením ŘJ - čidlo? Ve VAGu by měly být k dispozici rychlosti na jednotlivých kolech (podle čidel ABS), tohle funguje? Není v tom kroužku, resp. v "okýnkách" nějaký svinec (zbytky kovu, rez)? Čidlo pak dává nesmyslné informace. Jako poslední zjistit, co dává čidlo za signál a porovnat s jiným kolem, ale na to je potřeba nějaký indikátor, nejlépe osciloskop.
Čidlo je tam už druhé, prehodil som ABS krúžky medzi zadnými kolesami (prave zadne na ľavé a naopak) , chyba pretrváva (,,mechanická závada,,-dle VAGu).
Pri meraných hodnotách za jazdy, PZ kolo , napr pri rýchlosti 15 km/h, poskočí pravidelne na 9, resp. 7 km/h a potom späť na 15km /h. Robilo to aj pri prvej výmene čidla.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od michall »

Nevím, co si představit pod pojmem "mechanická závada" - tipnul bych si, že čidlo jako takové je asi OK, ale dává nesmyslný signál. Jestli to jde, zkus prohodit čidla mezi sebou na ŘJ ABS. Pokud se chyba "přestěhuje", bude chyba v čidle, pokud ne, bude v kroužku. Ještě mě napadá - to čidlo je ve správné poloze vůči kroužku? Není třeba moc daleko nebo blízko a tak generuje nesmysly?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“