MOTOR, ZVUKY: po zahřátí něco klepe, (ventily, hydroštely)

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02

MOTOR, ZVUKY: po zahřátí něco klepe, (ventily, hydroštely)

Příspěvek od x »

Dobrý den,
mám dotaz na vw Sharan motor 85Kw r.v. 2001. (diesel) nový model. Po nastartování asi 3 sekundy se z motoru ozývá klepání, které hned přestane. Motor jde krásně jak má až do zahřátí na 90 stupňů. Potom v motoru začne opět klepat. Jízdní vlastnosti spotřeba nafty i oleje je normální.

Děkuji za radu ... :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Vali
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 456
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Sharan po zahřatí něco klepe

Příspěvek od Vali »

x píše:Dobrý den,
mám dotaz na vw Sharan motor 85Kw r.v. 2001. (diesel) nový model. Po nastartování asi 3 sekundy se z motoru ozývá klepání, které hned přestane. Motor jde krásně jak má až do zahřátí na 90 stupňů. Potom v motoru začne opět klepat. Jízdní vlastnosti spotřeba nafty i oleje je normální.

Děkuji za radu ... :lol: :lol:
To teda nevim, když to klepe po nastartování a pak to přestane a začne to v 90 z nova nevim, kdyby to klepalo furt, tak to bude vakuovka, ale tohle to je divný :cowb: :cowb:

Uživatelský avatar
x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od x »

děkuji za rychlou odpověď.
Je mi to blbé, ale co je vakuovka? popř¨ípadě, jak je drahá.
děkuji. :oops:

Uživatelský avatar
Vali
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 456
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vali »

x píše:děkuji za rychlou odpověď.
Je mi to blbé, ale co je vakuovka? popř¨ípadě, jak je drahá.
děkuji. :oops:
Nevim kolik, ale bude to asi dost. koukni na http://www.mjauto.cz" target="_blank

Uživatelský avatar
x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od x »

Co je přesně vakuovka, nemohl jsem ji nikde nalézt.

Uživatelský avatar
pitris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW Sharan po zahřatí něco klepe

Příspěvek od pitris »

Vali píše:
x píše:Dobrý den,
mám dotaz na vw Sharan motor 85Kw r.v. 2001. (diesel) nový model. Po nastartování asi 3 sekundy se z motoru ozývá klepání, které hned přestane. Motor jde krásně jak má až do zahřátí na 90 stupňů. Potom v motoru začne opět klepat. Jízdní vlastnosti spotřeba nafty i oleje je normální.

Děkuji za radu ... :lol: :lol:
To teda nevim, když to klepe po nastartování a pak to přestane a začne to v 90 z nova nevim, kdyby to klepalo furt, tak to bude vakuovka, ale tohle to je divný :cowb: :cowb:
Ne ne ne klepací vakuovku měli jen transportér a stará AUDI řekl bych :D . Vákuovka je vývěva na vytváření podtlaku na brzd. posilovač atd. U novějších TDI už neklepou

Uživatelský avatar
Vali
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 456
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Sharan po zahřatí něco klepe

Příspěvek od Vali »

pitris píše:
Vali píše: To teda nevim, když to klepe po nastartování a pak to přestane a začne to v 90 z nova nevim, kdyby to klepalo furt, tak to bude vakuovka, ale tohle to je divný :cowb: :cowb:
Ne ne ne klepací vakuovku měli jen transportér a stará AUDI řekl bych :D . Vákuovka je vývěva na vytváření podtlaku na brzd. posilovač atd. U novějších TDI už neklepou
Já viděl VITo, co mu klepala. a dyštak stojí origo
Přílohy
obrázek079.jpg
obrázek079.jpg (28.92 KiB) Zobrazeno 11984 x

Uživatelský avatar
libros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov-Šumbark,ul.Mládí

Příspěvek od libros »

Po nastartování studeného motoru několik vteřin klepou ventily, než je automaticky hydraulika seřídí. \slangově-"hydroštely"\ To je úplně v pořádku. Není v pořádku , že ti začnou znovu klepat po zahřátí.

Uživatelský avatar
Vali
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 456
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vali »

libros píše:Po nastartování studeného motoru několik vteřin klepou ventily, než je automaticky hydraulika seřídí. \slangově-"hydroštely"\ To je úplně v pořádku. Není v pořádku , že ti začnou znovu klepat po zahřátí.
Ale kdyba mě v prdeli, hydroštely tak to auto by moc nejelo. :roll: :roll:

Uživatelský avatar
libros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov-Šumbark,ul.Mládí

Příspěvek od libros »

Klepající ventily,myslím si, nemusí zákonitě znamenat znatelně nižší výkon.Ať zajede do servisu aby si to poslechli,víc hlav víc ví.

Uživatelský avatar
Vali
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 456
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vali »

libros píše:Klepající ventily,myslím si, nemusí zákonitě znamenat znatelně nižší výkon.Ať zajede do servisu aby si to poslechli,víc hlav víc ví.
Ventil, a hydroštel je rozdíl.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ZVUKY: po zahřátí něco klepe, (ventily, hydroštely)

Příspěvek od Marek77 »

Zatepla nemusejí klepat zdvihátka ("hydroštely" - nesnáším to trapné slovo), ale klidně to může způsobovat jehla (vstřik). Samozřejmě to mohou způsobovat i zdvihátka - při ohřátí motoru olej zřídne, čímž klesne jeho tlak a starší zdvihátka mohou díky nižšímu tlaku v systému mírně klepat.

Je třeba hledat.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, ZVUKY: po zahřátí něco klepe, (ventily, hydroštely)

Příspěvek od hiero »

Ahojte Chlapi! Klepanie z oblasti ventilov aj mňa trápi! Po naštartovaní celkové klepanie, ktoré zmizne avšak ostáva mierne cvakanie, ktoré sa po zohriatí motora ešte mierne zvýši. Predpokladám, že odišlo niektoré zdvihátko. Chcel som sa spýtať, akým spôsobom zistiť, ktoré je nefunkčné, alebo je potrebná výmena všetkých. :?:

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: MOTOR, ZVUKY: po zahřátí něco klepe, (ventily, hydroštely)

Příspěvek od --viki- »

tak mám taky v háji zdvihátko cvaká za studena i za tepla,,vičko dolů pod vačkou jdou vidět jdeno prstem promáčknu ostatní jsou pevný myslím takže tak no :roll:
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg (46.28 KiB) Zobrazeno 10362 x

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: MOTOR, ZVUKY: po zahřátí něco klepe, (ventily, hydroštely)

Příspěvek od golfgti16vv »

no pokud klepe zdvihatko tak neni potřeba zjištovat ktere stejne se prodava cela sada 8 zdvihatek tak vymnenit všechny a je

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“