OT: SLIVOVICE: moraváci máte slivovici? koupím

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

OT: SLIVOVICE: moraváci máte slivovici? koupím

Příspěvek od kazbic »

Tak asi bych začal tím,že jsem se na Moravě narodil.Proto musím při každém rentgenu vysvětlovat,jak je možný,že mám zlatý srdce :D Slivovici mám rád (ta moje tvrdí,že někdy až moc).Potíž je v tom,že v obchodech se toho moc kvalitního koupit nedá.Je jen jeden druh 50ti procentní,který je dobrý a taky pěkně drahý.
Minulý rok jsem prvně zužitkoval třešně ze zahrady.Měl jsem 70 litrů kvasu a v pálenici mi z toho udělali 6,5 litru padesáti procentní pálenky.Byla dobrá,ale BYLA.Už nemám žádnou zásobu.Na švestky se chystám až letos.
Jak jste na tom vy ? Pálíte doma,nebo si to necháte vypálit ?Nepřivezli by jste mi někdo na sraz nějaký ten litřík ? Nebo aspoň pět :lol: Samozřejmě cenu respektuji.
Jen aby to bylo JEN ze švestek.Nevím jak je to možný,že tady čechůni dávají rovnítko mezi SLIVOVICÍ a PÁLENKOU z čehokoliv.Můžou mě vzít čerti,když si někde objednám v hospodě slivovici a pinglice se mě zeptá "A chcete tu z hrušek a nebo švestek ?" :roll:
Také nechápu,jak někdo může zničit chuť švestky tím,že do toho prdne jiný ovoce.Což se tady v Čechách dělá běžně.Jsou to prostě Barbaři.
Tak a teď mě všichni čechůni ukamenujou :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jets »

jestli chceš - mám domácí zdroj (můj otec). Clkem často su v Praze... :D

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Nebudeš v Praze náhodou 12.3. :?: Jedu tam taky.Problém je v tom,že bych to rád ochutnal.Proto jsem téma směřoval na ten náš sraz,kde bych část rozlil i mezi ostatní. :wink:
Stal se mi totiž kdysi nemilý problém.A teď to co napíšu prosím nevztahuj na tu svojí slivovici :!:Jen prostě špatná zkušenost.
Objednal jsem si přes kámoše 5 litrů 50 % slívky z Moravy poštou.To co přišlo se dá popsat jedním slovem "hrůza".Nejenom že to nehořelo,ale na mrazáku se z toho udělalo mlíko.Což samozřejmě svědčí o málo % a špatném ředění.Chuť se vůbec nedala specifikovat,kolem švestek to snad ani neprošlo.Naházeli do toho sudu nejmíň tři druhy ovoce a nejvíc to připomínalo kalvádos,tak že samé jablko.Nakonec rádoby "slivovice" skončila v nádobce ostřikovače mého starého rendla.Od té doby jsem si řekl,že bez ochutnání už nikdy nic nekoupím.
V Praze budu i s manželkou,tak že žádný problém s řízením. :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Tak ja ti take privezu-schvalne co na ni reknes :wink:

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od broza »

A není 50% na domácí slivovici málo? Ředí se přece 53-54%???

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jets »

12.3.je pondělí a to určitě neklapne. Bývám v Čechách buď úterý nebo čtvrtek. Jezdím hodně do Prahy a Mladé Boleslavi. S tím ochutnáním taky nemám problém - otec je ze staré školy a asi by nepřežil kdyby mu někdo řekl že má něco špatně :-) Jinak má trnku, meruňku a hrušku. Pokud to bude možné tak rád pomůžu (vím jaké je to žít se závislostí :-) ), ale je to opravdu o přizpůsobení se mým cestám do Čech... Občas se podaří že jedu někam na sever (LB o oklí) ale to je tak všechno...

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

broza píše:A není 50% na domácí slivovici málo? Ředí se přece 53-54%???
Jo jasně.Do těch 55 % to jde.Když je to víc,tak je to spíš o lihu než o chuti. :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

broza
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od broza »

Ale jinak s tebou souhlasím, švestka je švestka.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jets »

můj favorit je meruňka - ale proti gustu...

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

TO:broza Koukám že jsi z Olomooca.Já se tam narodil.V sedmi letech jsem byl odvlečen násilím na sevorozápad.Bydleli jsme přímo v objektu plynárny (táta tam makal).Babičku jsem měl v Mlčochově ulici u Dómu.Tam jsem jako kluk znal každej šutr :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Tak to taky na srázek vezmu lahvinku té mojí slivky. Sice letos jí moc nebylo, protože se mi v jednom sudu zkazil kvas - tím teplem, ale z druhého je dobrá. I když proti loňsku to je bída. Z hrušek to taky není špatný, ale ty letos nebyly.
Měl jsem i litr 75% na mazání, ale máti to už naředila. :?
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Dadann
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dadann »

Mam tady neco pres 30 litru 57%...a asi 5 litru 77% -z toho se to ředilo...kdyby mel nekdo zajem jsem z vysočiny...je to cista priroda zadnej pridanej cukr nic takovyho... :wink:
Slevy na kompletní sortiment Liqui Moly a Mann filter http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=1 ... 9#p1446439" onclick="window.open(this.href);return false;

CULT STYLE?...O.K. BIATCH
DnB a Jungle society...

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

jets píše:12.3.je pondělí a to určitě neklapne. Bývám v Čechách buď úterý nebo čtvrtek. Jezdím hodně do Prahy a Mladé Boleslavi. S tím ochutnáním taky nemám problém - otec je ze staré školy a asi by nepřežil kdyby mu někdo řekl že má něco špatně :-) Jinak má trnku, meruňku a hrušku. Pokud to bude možné tak rád pomůžu (vím jaké je to žít se závislostí :-) ), ale je to opravdu o přizpůsobení se mým cestám do Čech... Občas se podaří že jedu někam na sever (LB o oklí) ale to je tak všechno...
S tou závislostí jsi to napsal moooc hezky.Ke Kazbičovi to sedí :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

kazbic
Přivézt tu slivku není problém.Jezdíme tam dvakrát týdne s kytkama.A když ne já,tak někdo od nás určitě.Takže tohle problém není.
Obrázek

Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od neverhood »

Ach jaj dobra slivka alebo marhulovica ci hruskovica. To som sa zasnil. :D :oops:
Tiez by som uvytal dobry zdroj a veru najlepsia je na morave. Ja mam v sade zatial len jablone po dedovi a postupne to presadzam na slivky. Ale este vela vody pretecie kym bude s nich slivovica.
Jablkovicu robim ale je nevalnej chuti. (pozor. Calvados je dobra palenka ale je len z oblasti Calvado vo francuzku a pestuju sa na to specialne jablka. Tak volajme palenku z jablk radsej jablkovica :))

@kazbic: nebude problem u toho pingla v tom ze nevie co je slivka? Predsa len to volate svestka :D Potom si laik mysli ze slivovica je hocaka domaca palenka.

p.s. mam jednu peknu knizku doma. "Priprava kvasu,na vyrobu slivovice (Vyroba slivovice a jeji lecive ucinky) " :)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“