MOTOR, TEPLOTA: přehřívání motoru do kopce

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daber »

Zdar Lukaso,dneska sem mluvil s kámošem opravářem a ten říkal,že tu bude na stoprdo vodní pumpa,tak ji mám objednanou.Takže pak dám vědět,jak to dopadne.

Uživatelský avatar
Kempes
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: stará dobrá Ostravwa :)

Příspěvek od Kempes »

a woda se ti neztrácí?

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daber »

ne to je v pohodě.

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

nevím, jestli to pomůže, ale zaslechl jsem včera divný zvuk z motoru při klimatroniku zaplém na AUTO. Kouknul jsem se pod kapotu a zjistil, že se se mnou pomalu loučí jeden z ventilátorů na sahaře, ale bylo mi divné, že běžěli jen když jsem měl zaplé to AUTO na klimatroniku, při zaplém ECO stojí. Tak mně tak napadlo jestli třeba nemůže být na té klimatizaci trvale nějak zaplé eko a sahara stojí ( něco prošlehlé nebo tak). Nejsem odborník jen mne to napadlo.
Jarda

Uživatelský avatar
Lukaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukaso »

daber

to budes hodnej. Hele taky ti ta teplota litá sem a tam? Neco mi v motoru trochu hucí a kdyz jsem stal v kolone tak po nekolika minutach to prestane a kdyz jsem slapnul na plyn a protocil motor a nechal ho zase bezet v klidu tak to zase prestalo...tak to sem si rikal jestli to nemuze delat ta mrcha vodni pumpa. No a kdyz jsem se rozjizdel z te kolony(plne auto kramu a v kare tak tuna) tak se mi utrhnul sroub na spodnim silembloku co drzi motor..50kilaku domu a co ted...tak jsem to brubnul..motor lital sem a tam,rany jak v tanku a jel jsem..jeste ze to auto je krasne zprevodovany :lol: nikomu to nepreji. Na kolik prosim te vychazi vodni pumpa?

Uživatelský avatar
Lukaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukaso »

jardahes

cau. Ventiladory mam uz repasovany...byly uz vychozeny loziska a vule tak 4 mm...ze jsem se na to nepodival pri koupy :idea: Nova sahary s rameckem by prej stala 18 000kc...to sem cucel 8O
Loziska jsou zalisovane...takze pecka..ale nastesti znamej to dokazal dat do kupy.

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daber »

To Lukaso.Vodní pumpa vyjde na 690 kč,takže to je v pohodě.Mám ji objednanou u kámoše,tak uvidím v tejdnu.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

Měl jsem podobný problém u nafťáka. Nebyl to sice TDI, ale to je jedno. Zkus se podívat, jestli ti nejde vzduch do expanzní nádržky chladícího systému. Mohlo by totiž být profouklé těsnění pod hlavou. :cry:

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g2tdi »

to daber a lukaso

měl jsem to same a vyměnil jsem termostat a ještěhorší tak jsem koupil pumpu a super mam klid stála asi 700 ale ta práce buď rozebrat rozvody a nebo to dělat s nima ale je to hroznej vopruz není tam vůbec místo já to dělal bez vyndání rozvodů a hrozny neměl jsem čas ale lepší na práci bude si ty rozvody vyndat
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Uživatelský avatar
Lukaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukaso »

me to zaclo delat po vymene termostatu...v zime se to skoro neohralo, tak jsem dal novej termostat ale v lete se to prehriva. Tak zkusi jeste jednou vymenit termostat(bylo mi receno, ze i nový termostat muze odejit po chvili) a pak se uvidi
***Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se najde blbec, který neví, že to nejde a UDĚLÁ TO !!!***

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daber »

já sem termostat měnil a je to úplně stejný,tak budu měnit tu vodní pumpu.Doufám že to bude jen to.

Uživatelský avatar
Lukaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukaso »

v brzke dobe se chystam vycistit turbo...pada mi to do nouzaku ve 2000 otacek:x tak pri tom zkusim vymenit termostat
***Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se najde blbec, který neví, že to nejde a UDĚLÁ TO !!!***

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daber »

Tak sem dneska trošku studoval,proč se to přehřejvá.Termostat mám novej,vodní pumpa by měla být v poho,neboť při 3000 otáčkách mi klesne hladina v expanzce,což je důkaz toho,že pumpa točí,ale mám v tahu snímač teploty vody na chladiči,tak vyměním a uvidím.

Uživatelský avatar
Lukaso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukaso »

Dnes jsem jel po dalnici a sledoval jsem teplotu...jak vylezla nahoru, sel jsem to zkouknout. V expance bylo vody nad maximem a byla i natlakovana...voda se do ni vracela. Zkontroloval jsem hadice, vrchni byla tepla a dala se krasne zmacknout..spodni byla dosti chladna...tak mi pripada, ze ten termostat neotvira jak ma :idea: Co vy na to?
***Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se najde blbec, který neví, že to nejde a UDĚLÁ TO !!!***

Uživatelský avatar
Davidofka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klášterec n/O

Příspěvek od Davidofka »

Co znamená nahoru,jinak je normální,že je horní horká a spodní studená-tam jde už ochlazená přes termostat do motoru. :)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“