NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
lukasko.1234
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 22.12.2011 06:01

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od lukasko.1234 »

Mám alhambru 2008 4X4 a pri akejkoľvek rýchlosti mi pri vychýleni volantu do pravej alebo do lavej strany mi v urcitom bode zavybruje volant. Alebo Ked idem tiahlou zakrutou a skocim na nerovnost tak mi nachvilu rozvybruje volant . Mal niekto Podobny problem? Zacalo to po vymene prednych kotucov a platniciek

johnxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.10.2014 11:03
Bydliště: Vysočina

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od johnxx »

Řešil už někdo výměnu sloupku řízení? Je to už poslední, co jsem ještě neměnil, protože mi doslova na nerovnostech skáče volant.
VW Sharan - 1,9 -TDI 96 KW PD ASZ r.v. 2005

Rekreace a ubytování na Vysočině, v soukromí na samotě u lesa, více na www.rekreacenavysocine.cz
http://www.kupledku.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - eshop s LED osvětlením

Vratislav Šindelář
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 21.04.2018 20:39
Bydliště: Havířov

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od Vratislav Šindelář »

Zdravim všechny, potřeboval bych poradit i ja s křupaním od asi levého předního kola. Minuly rok jsem měnil pravý homokinetický kloub protože vydaval typický křupavý zvuk při rejdu a zatíženi, po vyměně jsem zjistil že je v háji i levy homokineťak, jezdil jsem s křupánim asi rok, no a dnes jsem ho nechal vyměnit taky a těšil jsem se že už bude od křupání klid. Kdyz jsem odjížděl ze servisu domů tak při větším rejdu a rozjíždění na vedlejší silnicí opět křupaní, takže jsem levý homokineťák měnil asi zbytečně a tudíš nevím co to křupáni podobné přesně jako když křupe homokineťák způsobuje. Děla to jen při rejdu do leva, mechanik co mi kloub měnil kontroloval celou nápravu, která je prý podle něho v pořádku, jenom našel prý vůle v horním uložení tlumičů, na straně u šofera poměrně prý dost a myslí si že to křupání při rozjezdu můžou způsobovat právě ty vůle v tom hornim uložení. Takže mám oba homokineťáky nové a při rejdu do leva a rozjezdu typiskě křupáni, ted nevím co s tím, vnitřní kineťáky by při rejdu a rozjezdu asi tyto zvuky nevydávali, že? Jo ještě jsem zapoměl napsat že během dvou dní co jsem jel po malém rondelu, ještě před výměnou kineťáku, jsem cítil jakoby auto jelo po nekolika dírach za sebou a tahalo mě to trochu za volant a jak jsem vyjel z rondelu tak to přestalo a potom už to nedělalo, toto se zopakovalo asi dvakrát, díry v cestě samozřejmě nebyly. Poradí někdo? Děkují
Ford galaxy, 1.9tdi 85kw, r.v.2005 stříbrný

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“