NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od BigBang »

Ale z toho, co píše ONGBAC jsem pochopil, že ty 2 cm udělá rukou, což neni zrovna košer
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od fabia04 »

Znova pro mene chapave:
Pokud je auto na zvedaku,tak to bude vzdy pochodovat,horni gumove ulozeni doseda do misky v karoserii vahou auta na zemi,nijak tam neni uchycene. :roll:

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od BigBang »

ale 2 cm neni ta micky vylezlá ani když auto stojí na zemi
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od ONGBAC »

Myslim, že to asi normální nebude protoze na řidičově straně kolo nezvednu skoro vubec (minimalni vule smerem nahoru) a na strane spolujezdce to je hodne volné + další příznaky jako když jedu třeba na dlaždičkách tak to hodně hází s řízením. Muze to mit souvislost?

Díky
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od ONGBAC »

Tak jsem byl v servisu a mechanik držel pružinu na pravé straně a já při tom otáčel volantem. Přišel na to, že pružina se neotáčí hladce tak jsme vyměnili horní uložení a je vše prý v pořádku teď.

Pár problému ale stále s podvozkem mám:

Při pomalé jízdě (popojíždění) se ze spolujezdcovo strany vepředu ozývá přerušovaně gumový zvuk jako by se otírala guma o něco. Když zastavím/rozjedu tak se ozve více nahlas. Jde to cítit i do podlahy když sedím na místě spolujezdce. V servise mi nic nenašli. Vše v podvozku při zvednutém autě zkontrolovali a nikde žádná vůle jen v uložení ramen na spolujezdcovo straně je malinká vůle v té gumě prý je jen vytahaná ale ničemu to nevadí (není prasklá). Volant také nad 105 Km/h občas vibruje lehce a jakoby v něm byla vůle (zkoušeno více sad kol)

Co by to mohlo být?
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od hiero »

ahojte! neviete mi poradit aky je utahovaci moment skrutiek co drzia napravnicu su styri a zedne idu aj cez rameno....dakujem! ako som menil riadenie napravnicu som mal dolu a pi geometrii mi ju povoloval a zevraj dotiahol a teraz som hupol do jamy a nieco na pravej strane puklo a mam pocit ze mi zase tu zadnu skrutku nedotiahli...

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od vikino1 »

Dúfam, že pomôže.
Přílohy
1.png
2.png
3.png

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od hiero »

dakujem!

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od BigBang »

BigBang píše:...
Druhej problém je ale horší v tom, že nevim, co to způsobuje. Je to periodický bouchání závislý na rychlosti a projevuje se jen v momentě, když jedu ustálenou rychlostí po rovině. Jakmile začnu brzdit motorem nebo zrychlovat, ustane to. Jde to cítit lehce i do řízení a podlahy, ale v podstatě kdokoliv komu jsem to ukazoval to neslyšel/necítil, avšak vím, že to takový zvuky dělat nemá :D Dělá to přibližně mezi 60-100km/h, ze začátku to bylo cca od 80km/h. Myslel jsem, že to dělá prodloužení poloosy, ale ani po výměně se to nezměnilo. Ve videu to je slyšet, ale ne moc zřetelně, i když to trochu ten držák kamery zesílil a ten zvuk je krapet zkreslenej. V reálu je každý to klepnutíá zřetelnější, kdežto na videu to je jak ložisko. Přibližně od 28 sekundy to je nejzřetelnější ;) Má někdo nějakej tip? Oba vnitřní klouby mají přibližně stejnou vůli, na můj vkus ne malou, ale prej jsou z výroby už s vaklem. Ozývá se to jakoby z pravé strany (od spolujezdce).

Vlezl jsem pod auto a pavý vnitřní kloub vyhazuje vazelínu přes zdravou manžetu - smona utažená, ale přes to dokáže ten kloub protlačit přes velkou sponu vazelínu, takže mám od ní oházeno všechno, co se v té rovině nachází. Když jsem měl dekl sundaný naposled, tak ještě vazelínu nevyhazoval, takže to je důsledek toho klepání.
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od Munez »

zdaravim.kdyz zvednu predni kola a zkousim s nema rukama hybat do boku,tak pocituji mensi vule,ale tycky a cepy jsou ok.co to muze byt dal?muzu takhle poznat vule v lozisku naboje nebo citim nejake vule v rizeni?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
olmi2866
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 21.08.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od olmi2866 »

Ahoj SAGisti, mám problém asi s řízením, při otáčení volantem se ozývá silné vrzání, dělá to jakpři jízdě, tak hlavně při parkování. Dvorní mechanik, mi našel roztrženou manžetu na řízení u spolujezdce. Manžetu vyměnil, vše promazal, ale vrže to pořád. Ale co je hlavní, volant jde ztuha, a to tak, že si připadám jak řidič nákladní TATRY... po vyjetí je to jakž, takž, postupně to tuhne až na hodnotu, kdy je to značně nepříjemné, bolí mě z toho ruce. Vypozoroval jsem, že je to závislé na teplotě venku, po ránu dobrý a jak se dostane teplota nad 20°C, tak to vrže, jako kráva. Promazání uložení WD40-kou nepomohlo. Uložení bylo dělané loni touhle dobou, manžeta tento čtvrtek... co s tím? Nevíte někdo?

Za každou radu předem děkuji

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od bik3r »

Vrzat to může v horním uložení, když by bylo v háji ložisko, ale to by nešlo tak ztuha, aby od toho boleli ruce. Pak ještě může vrzat servo čerpadlo, který mi nejvíc sedí na popis závady. Začal bych kontrolou hladiny oleje v servu, případně rovnou výměnou oleje, horší varianta je servo KO. Ale nezdá se mi, aby tohle "dvorní mechanik" nezkontroloval.

Btw vrže to i při vypnutém motoru?
GIII GTI 2.0 16V ABF

Uživatelský avatar
olmi2866
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 21.08.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od olmi2866 »

Oleje je tam dost, servo čerpadlo je jedna z variant, ale říkal mi, že jdou ztuha ty blbosti na hřebenu, prostě se volant nevrací při průjezdu zatáčkou, ideální na kruhové objezdy, ale nepříjemné na užívání, pokud by to bylo čerpadlem, je to ta lacinější varianta ...

Při vypnutém motoru mě to nenapadlo vyzkoušet, ale to jde volant, tak ztuha, že bych na to potřeboval být Rambo, ale přesto mi to nedalo a šel jsem to zkusit, ano vrže to i bez nastartovaného motoru, nejsem odborník, ale vzhledem k faktům, které už vím, tak si myslím, že to bude hřeben, uložení jsem dělal loni, nevěřím tomu, že by se to po 10.000 km podělalo znovu ...

MODEDIT - repsektuj pravidla kdy citovat a příspěvek můžeš doplnit použitím tlačítka upravit, není třeba psát dva za sebe

Ahoj všem, tak je to tak, jak mechanik řekl. Řízení se odporoučelo na věčnost. Takže starší díl z vrakáče, demontáž, montáž, geometrie... celkem 5.100,- Kč. Všechno funguje, jak má, už nezápasím s volantem, hurá!!!

Korba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.11.2017 14:48

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od Korba »

Zdravím, Můj Galaxy dnes začal někde jakoby vepředu u levého kola klepat, klepe skoro pořád, jde to i u spolujezdce do podlahy, jediny kdy neklepe je když jedu do kopce pod plynem, a čím rychleji jedu klepání je taky rychlejší nevíte někdo co by mohlo bát špatně ?

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od BigBang »

pravděpodobně některý z homokineťáků
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“