NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
RichardSamek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od RichardSamek »

RichardSamek píše:Jo jasný, pojedu s tím na hever do servisu. Při nastartování na volnoběh je ticho. Jen když pak jedu je to nejvíc slyšet při pomalé jízdě a je jedno jestli je studenej nebo teplej. Možná cítím vibrace v podlaze u spolujezdce. Je jedno kam točím koly. Prostě při jízdě.
Z kopce na neutrál i v zatáčkách je ticho.

:oops: Nějaké ložisko.

DÍKY ZA RADY :)

OK. Opraveno.
Převodovka utichla, ložisko se vysypalo. Setrvačník taky špatnej. Lamela dokola okousaná.

Super cena za opravu! Platil jsem jen 34.400,-

Převodovka z vrakáče, setrvačník a komplet spojka nové.
3 a půl roku starý Sharan, najeto 180.tis. Co mě čeká zítra ??? :zzz:
S pozdravem
Richard, Karlovy Vary
605591128

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od bodyvlk »

Tak mi pánové prosím poraďte. Vyměnil jsem ložiska na pravé straně (v kole a na uložení prodloužení poloosy), ale něco mi tam hučí pořád. Hučí to při jízdě rovně a doleva, do prava se to zklidní. Do nějakých 60 kmúhod je ten zvuk asi hu hu hu hu, od 60 km / hod už je to trvalé huuuuuuuuuuuuuuuuuu. Dokonce se mi dnes ozval tak příšerný zvuk, že jsem si myslel, že jsem dojel. Příjde mi i že auto jede nějak tíž, jakoby něco dřelo, ale to může být jenom pocit. Jsou ještě někde nějaká ložiska, která se dají zkontrolovat a popřípadě vyměnit a asi za kolik (převodovka apod.)? Poraďte. Je to Sharan 1, 1,9 TDi, 81 kW, 1997

Uživatelský avatar
Sokolda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od Sokolda »

řeším něco podobnýho jen ty rychlosti mám krapet vejš, ted jsem vyměnil ložisko na pr. poloose(bylo utržený z gumy) za 2ku a....... nic, nový kotoče i desky a...... nic, o výkendu vyndám poloosy manžty dolů a bude kontrola. Se z toho pos....

Mejsny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.06.2008 17:14

Neřešitelný problem? - problem u prave přední nápravy

Příspěvek od Mejsny »

Zdravim všechny!
Chtěl sem se Vás optat. Už delší dobu mám problem se svým VW Sharan TDI r.v.1999. Několikrát sem to měl u známého u mechanika a nemužeme přijít co stim je. Takže tedy nastínim situaci. Ve chvíli, kdy najedu na díru, tak u pravého předního kola, něco jakoby drhne, nebo dře, či jak to popsat! Jsou tam nové tlumiče a nevim co všechno!! Nemohlo by to být třeba řízení? už sme vyzkoušeli vše možné, ale na tuhle záhadu ne a ne přijít! :-( Neměl ste někdo podobný problem, nebo nevíte někdo, jak by se to dalo řešit??

Dáky všem za pomoc!!!

djslim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 03.12.2007 11:18
Bydliště: UH. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Neřešitelný problem? - problem u prave přední nápravy

Příspěvek od djslim »

tak rizeni by to mohlo byt taky ale spis si myslim nic ve zlem ale ze tvuj semik je po rane
loziska tam vymenils
zakladatel http://blueteamub.ic.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mejsny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.06.2008 17:14

Re: Neřešitelný problem? - problem u prave přední nápravy

Příspěvek od Mejsny »

no vida, na to sem zapoměl... zkusim to... díky za radu... má někdo případně další nápady??

děkuji všem!

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Neřešitelný problem? - problem u prave přední nápravy

Příspěvek od Jose1 »

Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Neřešitelný problem? - problem u prave přední nápravy

Příspěvek od bodyvlk »

Já to mám taky to samý. Mám to na pravou stranu bouchlý, ale taky nemůžu přijít na to, proč to dře. Udělá to tedy jenom po větším hrbolu. Když jde prakticky kolo až do podběhu, ale i tak mě to zlobí. Ložiska nová všude.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: Neřešitelný problem? - problem u prave přední nápravy

Příspěvek od Auto1 »

Jestli to je po ráně do kola,tak řízení vyměnit!
Zaprvé to bouchá a zadruhé bych se bál nejhoršího.
Jedno řízení mám k prodeji: 1auto@centrum.cz
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Neřešitelný problem? - problem u prave přední nápravy

Příspěvek od bodyvlk »

Ale ono to nebouchá a ani jiné negativní projevy to nemá. Pouze ten pazvuk při najetí do hluboké díry. Spíš si myslím, že to bude nějaký silentblok na uložení. Do kola to nebylo bouchlé. Jenom zepředu zprava.

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od vikino »

Čau kluci,mám problém!
Začal jsem pozorovat(spíš poslouchat) při jízdě nepříjemný valivý hukot od přední nápravy.Ten zvuk bych popsal jako takový kovový hukot,který je nejintenzivnější při rychlosti od 20-50km/h,při vyšší rychlosti se to trochu ztrácí.Jinak na tento zvuk nemá vliv jestli jedu na neutrál,nebo se zařazenou rychlostí,ani směr jízdy atd.,tak snad nebude nic s převodovkou.Dneska jsem koukal pod auto a hledal co by to mohlo být a objevil jsem protrženou manžetu na kloubový tyči(je to ta tyč co vede z převodovky ke kolu a manžeta co je blíž převodovce)na straně u řidiče.Koukal jsem pod manžetu,ale ještě nějaký tuk tam byl,takže na sucho to nejelo,tak jestli to může být tímto,nebo jestli hledat problém jinde.Díky za každou radu
Samo,že tu manžetu musím vyměnit :lol:
vikino

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od pistahufnagl »

vyměň a uvidíš, mě na to přišli na STK - ještě to nehučelo. Teď mi hučí větrák v klimošce, tak nic jinýho neslyším. :D
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od vikino »

vikino píše:Čau kluci,mám problém!
Začal jsem pozorovat(spíš poslouchat) při jízdě nepříjemný valivý hukot od přední nápravy.Ten zvuk bych popsal jako takový kovový hukot,který je nejintenzivnější při rychlosti od 20-50km/h,při vyšší rychlosti se to trochu ztrácí.Jinak na tento zvuk nemá vliv jestli jedu na neutrál,nebo se zařazenou rychlostí,ani směr jízdy atd.,tak snad nebude nic s převodovkou.Dneska jsem koukal pod auto a hledal co by to mohlo být a objevil jsem protrženou manžetu na kloubový tyči(je to ta tyč co vede z převodovky ke kolu a manžeta co je blíž převodovce)na straně u řidiče.Koukal jsem pod manžetu,ale ještě nějaký tuk tam byl,takže na sucho to nejelo,tak jestli to může být tímto,nebo jestli hledat problém jinde.Díky za každou radu
Samo,že tu manžetu muísím vyměnit :lol:
Čaute,tak jsem byl o víkendu za známým mechanikem,co spravuje auta a popisoval jsem mu problém s hučením,který je popsaný víše.Sedl do auta,projel to a říká,ložisko ani kloub to nebude,ale koukl na gumy a prej že jsou oskákaný,at zajedu do pneuservisu a zkusím je nechat znovu vyvážit a pak se uvidí,že to bude na 90% gumama.
Dnes jsem tedy dojel do pneuservisu s tím ať to převáží a chlápek říká,co vám to dělá,že to chcete převažovat? Já mu říkám můj problém a on na to že jestli to necuká do volantu,tak to vyvážením není,pak koukl na gumy a potvrdil,že jsou oskákaný a říká:
No jo,vy tam máte GOODYEAR HYDRAGRIP-šípovej vzor,tak to je jasný,ty hučej jako prase,dělá to to drážkování a jak se sjíždí víc a víc,tak to přibírá na intenzitě,dejte tam jiný,nebo zkuste zimáky a bude pokoj.Tak jsem si od kamaráda půjčil kola a bylo ticho,jako v hrobě!
Nikdy by mě nenapadlo,že takovej nepříjemnej kravál,můžou dělat gumy a ještě tak drahý,ale naštěstí už tam byly,já je nekupoval.
Takže je dojedu a dám tam napodzim zimáky a bude klid. Takže ať žije GOODYEAR!!!!!
vikino

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od pistahufnagl »

já měl teď to samý - takový kovový hukot - jako když dva kovy o sebe brousí.
zajel jsem k mechanikovi, ten vzal šroubovák a za 5 vteřín jsem odjížděl.
měnil jsem přední kotouče a destičky tam je taková kovová prachovka, která se výměnou kotoučů trošičku víc vyhla a také tímjak byly nové kotouče, tak to trochu hvízdalo.
Stačí vyhnout zpátky a je hotovo.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od widle »

i jááá jsem to měl Pišto...i já......... :D
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“