ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Davidofka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klášterec n/O

ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od Davidofka »

Chtěl jsem se zeptat,jestli jedničkáři taky mají pocit jako já,že to auto je plný hluku od pneumatik a od motoru.Není to tak,že by se mi s autem něco přihodilo a zničeho nic bych si toho všimnul,trvá ten pocit už dlouho.Jel jsem nedávno s jiným a bylo to to samý.A nejde to jezdit pořád s rádiem na plný koule.Řešil jste to už někdo?Nějaké odhlučnění,nebo tak něco?A do toho jsme si ještě pořídili BMW 525i a to mi teprve předvedlo,jaký ticho v autě má být.Dost mě to na sharanovi mrzí,tak to chci vyřešit.Sorry,jestli je to OT.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Příspěvek od abeljozef »

Aky motor, TDI ?

Kolko to majazdenych ?

Pri motoroch TDI casom s nabehanymi km mierne rastie hlucnost.

Nerobil niekto nejake upravy medzi pristrojovkou a motorom (je tam odhlucnovacia vrstva) ?

Hlucnost pneu je velmi individualna od modelu a prevedenia pneumatiky.

Uživatelský avatar
Davidofka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klášterec n/O

Příspěvek od Davidofka »

je to seriových 81kw afn a najeto 146000km se serviskou,hlučný to je ale od tý doby co to mám (kupoval jsem to ve 132000km)a nejsem jedinný,co má ten pocit.O úpravách nic nevím a vrstva tam je.Gumy mám sice zimní,ale mají pod dva milimetry a jsou to nějaké Pirelli 210 snowsport,nebo tak něco. Předvstřik je v pohodě.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Davidofka píše:je to seriových 81kw afn a najeto 146000km se serviskou,hlučný to je ale od tý doby co to mám (kupoval jsem to ve 132000km)a nejsem jedinný,co má ten pocit.O úpravách nic nevím a vrstva tam je.Gumy mám sice zimní,ale mají pod dva milimetry a jsou to nějaké Pirelli 210 snowsport,nebo tak něco. Předvstřik je v pohodě.
Jestli tam máš zimní gumy,tak se nediv,že je to hlučný.Co jsem jel s Kazbičovo Sharanem,tak gumy nebyly slyšet.
Obrázek

Uživatelský avatar
Davidofka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klášterec n/O

Příspěvek od Davidofka »

no jo,ale co ten motor,ten bawor ty moje pocity festově umocnil.Nad těma gumama jsem taky mávnul rukou,že by to snad mohly spravit nový letní,ale hluk od motoru je dost znatelný.Ten mi vadí nejvíc.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Davidofka
Jestli chceš,tak můžeme zkusit ty gumy přehodit.Sundám svoje letní a uvidíš,že to bude tichý.A co se týče BMW,měl jsem toho samýho a 6-ti válec není vůbec slyšet.Má krásnej zvuk z venku a hlavně ten motor je hodně vpředu.U sharana ho máš pod palubkou.Taky mě to překvapilo,když jsem přesedlal z BMW na sharana.Oproti BMW je fakt hlučnější.
Jinak,já jdu opět do BMW,ten pocit s jízdy a ta síla se nedá srovnat.Manželce bavor taky chybí.
Obrázek

Uživatelský avatar
Davidofka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klášterec n/O

Příspěvek od Davidofka »

Taky jsem si to takhle vysvětlil s tím motorem,je to benzín,to zaprvé,za druhé motor je u sharana hned u mně a za třetí je to BMW.TA jízda v baworu je fantastická.

Díky za nabídku s výměnou gum,zatím to nechám tak.

OT:co plánuješ za bawora?Taky silně uvažuju :(

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Davidofka
Hlavně chci 3 řadu a opět 6-ti válec (nesmrtelnej motor)A něco silnějšího než 2,5i.Já byl s BMW velice spokojenej a nedám na něj dopustit.Docela mě překvapila manželka,protože stím přišla ona,že si ještě k sharanu pořídíme BMW.Prý jen tak na pořádný svezení :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Příspěvek od abeljozef »

Davidofka píše:Taky jsem si to takhle vysvětlil s tím motorem,je to benzín,to zaprvé,za druhé motor je u sharana hned u mně a za třetí je to BMW.TA jízda v baworu je fantastická.

Díky za nabídku s výměnou gum,zatím to nechám tak.

OT:co plánuješ za bawora?Taky silně uvažuju :(
Podla mna je nemozne porovnavat hlucnost benzinu a diesla. Hold ten diesel bude vzdy hlucnesji (dvojnasobna kompresia ...). Opakom dane za hlucnost je nizka spotreba.

Uživatelský avatar
Davidofka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klášterec n/O

Příspěvek od Davidofka »

To všechno vím,měl jsem povětšinou diesel,ale octavia v tdi prostě takhle nehlučí,golf taky ne a passat taky ne,jen ten sharan je na tom hůř.Budu se asi muset s tím naučit žít :? .Mimochodem BMW v dieselu je taky tišší,než sharan.Spotřeba je ale v mém případě rozhodující,tak se s tím učím žít. 8)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

Hlučnost v kabině není jen věcí konstrukce motoru, ale také celého auta. Bavorák má oproti SAG podstatně menší objem prostoru pro cestující a tím menší možnost vzniku rezonancí a harmonických frekvencí. To vše přispívá k větší, či menší hlučnosti.
Všimli jste si někdy, že za jízdy jakoby zeslabí basy u autorádia? Tedy pokud tam není subwoofer jak stodola. To je právě případ, kdy dochází k odečítání, nebo sčítání určitých frekvencí zvuku z rádia a zvuku, který vydává auto za jízdy. Takže když se sejde zvuk třeba 50 Hz z rádia se zvukem 50 Hz z karoserie, ale opačné polarity, odečtou se a výsledek je potlačení frekvence 50 Hz. A opačně.
A úplně stejné to je se zvukem z motoru + karosérie + pneumatik a dalších zdrojů. Odhlučnit auto není žádná sranda.

Mě osobně to brumlání motoru nevadí. Naopak, člověk před sebou slyší, že je tam někaký tahoun a ne motorová pila. :D

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Příspěvek od Tommate »

taky potvrzuji větší hlučnost, nejlepší je pustit trochu ventilátory a mít kvalitní audio a je to 8)

Uživatelský avatar
samuel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od samuel »

Tak tak, a navíc aspoň víme, že to auto žije :wink: Nejlepší je, když před tím jezdíš v rozhrcaný Felicii, pak si připadáš jak v prezidentském voze :)

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

Ja to mel taky hlucny a to jsem mel letni ale hruby sipovy vzor co ted mam novy Firestony tak je klid pohoda, jede to tise a lehce....

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Jak pise Vilik, je to velke auto, velka kabina, vetsi plochy, sloupky, atd atd, proste tam je mnohem vic moznosti k rezonancim a prenosu vibraci a zvuku. To nemuzete srovnavat s Bavorakama a jinyma sedanama. To je jako kdyby jste resili: "jo je to letadlo ten Bavorak to jo, ale porad se mi tam nedari dostat sedaci soupravu s lednici a psacim stolem, to je divne, do Sharana jsem to dostal v pohode". 8)

Sharan je proste auto uplne jine kategorie, nekde ma oproti Bavorakum navrch (misto, variabilita prostoru, ...) a nekde zase ztraci (sportovni svezeni, ticho v kabine, ...). Jsou to ty povestny hrusky s jabkama, kuci. :lol:

PS: Sharan je hlucnejsi auto, ale neni to tak strasne, leccos se da ovlivnit. Take se mi toho hluku v aute oproti nasi stare Mazde 626 zdalo dost (Sharan II), ale po vymene pneu z univerzalek na letni a po vymene oleje se to znatelne zlepsilo. Samozrejme s BMV se to neda srovnavat ani tak, ale o dost lepsi, nez pred tim to je. 8)

To Davidovka:
zkus poresit ty gumy a olej a uvidis, ze to pomuze. Ja jsem registroval nejvetsi zmenu na tech gumach. 8)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“