PALUBNÍ KAMERY: rady, tipy, umístění a vše kolem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
J.A.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 10.07.2013 21:48
Bydliště: Teplice nad Metují

PALUBNÍ KAMERY: rady, tipy, umístění a vše kolem

Příspěvek od J.A.Y. »

čestik, kameru vozí čím dál víc lidí, ale téma jsem tady nenašel... a protože jsem i já byl obdarovám kamerou, přemejšlím teď hlavně kam ji dát. Nesmí bránit výhledu, ale pokud by vadila jen výhledu např. na kapotu nebo tak, je to v pohodě. Provizorně jsem ji dal samolepkou na palubku viz příloha

Obrázek

ve výhledu mně nebrání a mám ji krásně před sebou, ale jak je povrch palubky měkkej, tak se na nerovnostech chvěje. Pod zrcátko dát nejde, nedošáhnou tam stěrače. Víc doprava se mně to nelíbí, nebude na dosah a chci zabírat i pravou stranu kvůli např. nedání přednosti. Budu asi muset zkusit větší plochu držáku. A nebo se rád nechám inspirovat :)
díky za odpovědi

p.s. pro představu bude tady video https://youtu.be/U47qb-vSoo0" onclick="window.open(this.href);return false; zatím uploaduju
Sharan I 98 1,9, trošku zanedbanej, ale náš ;)
Sharan III 2013 2,0

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PALUBNÍ KAMERY: rady, tipy, umístění a vše kolem

Příspěvek od michall »

Já teda mám konstrukčně asi toto https://i.alza.cz/ImgW.ashx?fd=f3&cd=JGO901c" onclick="window.open(this.href);return false; a mám jí vedle zrcátka vpravo, kdybych neměl u zrcátka nalepený ještě jeden modul, tak jí skoro nevidím. I tak mi ale nepřekáží, zvlášť zavřená.

Téma o kamerách na hlavní stránce http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=27&t=181389" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

J.A.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 10.07.2013 21:48
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: PALUBNÍ KAMERY: rady, tipy, umístění a vše kolem

Příspěvek od J.A.Y. »

aha já sem to hledal v sagu :) vono koneckonců umístění bude model od modelu...
Sharan I 98 1,9, trošku zanedbanej, ale náš ;)
Sharan III 2013 2,0

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PALUBNÍ KAMERY: rady, tipy, umístění a vše kolem

Příspěvek od michall »

No jistá doporučení budou asi bez vlivu typu kamery - kamera by, alespoň podle mě, měla být umístěná tak, aby:

- nepřekážela výhledu z místa řidiče (vychází to ze zákona, na čelním skle by nemělo být nic, ale jak se toto toleruje z pohledu PČR, MP, ... neumím posoudit)

- byla přiměřeně dostupná pro ovládání

- sklo před ní bylo v dosahu stěračů

- sklon kamery by měl být takový, aby v co nejmenší míře zabírala nebe, tyto kamery mají elektronickou uzávěrku, takže se kamera snaží dorovnat obraz v celé ploše. Výsledkem pohledu na nebe (resp. do světlého místa) je, že zbytek obrazu je tmavý. Navíc na nebi se toho zas tak moc neděje.

- se dala přiměřeně snadno sundat.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: PALUBNÍ KAMERY: rady, tipy, umístění a vše kolem

Příspěvek od BigBang »

Já jí mám vpravo vedle zrcátka, protože mám „plachtu“ prestigio roadrunner500, která se za zrcátko nevejde. Nějak si neuvědomuju, jestli zabírá ve stírané ploše či ne, nicméně se mi nestalo, že by nebyl čitelný záznam a nedaly se z něj číst spz a to bylo sklo hodně špinavý ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

J.A.Y.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 10.07.2013 21:48
Bydliště: Teplice nad Metují

Re: PALUBNÍ KAMERY: rady, tipy, umístění a vše kolem

Příspěvek od J.A.Y. »

michall píše:jistá doporučení
kromě toho zabírání oblohy splňuje, ale stěrače jsou strašně vysoko, takže abych ji nasměroval víc dolů, musela by bejt o 10 - 15cm vejš. Mno a tuhost držáku s dýlkou klesá, už takhle se to chvěje. Jo a dostala by se do zornýho pole :( vůbec to nejni jednoduchý
no a mimo stíranou plochu to je nesmysl. Špína, voda, sníh.
Sharan I 98 1,9, trošku zanedbanej, ale náš ;)
Sharan III 2013 2,0

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: PALUBNÍ KAMERY: rady, tipy, umístění a vše kolem

Příspěvek od misoR »

Ja mam kameru na pravej strane za spatnym zrkadlom a akurat je v mieste, kde je najnizsi bod od vrchnej hrany skla, kde stierace zaberaju, takze vsetko pekne vidno. Mam tak kameru uz treti rok a bez problemov. Mam lamax C7 s gps, predtym som mal G1W. Mam spravene trvale napajanie, takze nabijacku mam schovanu v priestore za spinacom svetiel a kabel mi trci len nad kamerou.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PALUBNÍ KAMERY: rady, tipy, umístění a vše kolem

Příspěvek od michall »

Připadá to jen mě, že zákony, vyhlášky, nařízení, ... "chrání" především práva "druhé strany"? Nebo jen určitou měrou nedovolují ochranu osoby, věcí, ...

https://www.uoou.cz/stanovisko%2Dc%2D1% ... 54/p1=1511" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“