TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
nesertema
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.02.2015 15:29

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od nesertema »

bilstein b6 nahodene, zaroven sa porobilo aj zopar inych veci (a par veci este caka :wink: )

predna strana spolujazdca isla este fajn, lava strana bola tazka onania na tusim 2 hodiny. vdaka za tipy, ktore tu boli v celom vlakne - napokon pomohlo len zvarackou spravit dobky na piest a mega hasak, ten musela zovriet svorka na stahovanie pruzin a hore na racnu musela ist metrova lesenarska trubka.

Obrázek

pruziny ostali stare, trochu olupana farba, ale auto nikdy nebolo nejak extra nalozene, snad vydrzia chvilu:

Obrázek

nahodene:

Obrázek

zatial odjazdenych 500km. velka spokojnost. pocitovo su dokonca komfortnejsie, ako povodne "sportove" VW tlmice a pritom mensie naklananie pri zatackach a brzdeni. uvidime, kolko vydrzia.

ps: touto cestou chcem kazdeho odradit od napadu, robit toto "len tak" v garazi, alebo na parkovisku a este k tomu sam. robili sme to so svagrom v dobre vybevenej dielni. bez patricneho naradia a pneumatickej pistole by sme sa okotili :-|
Sharan TDI, 96kw, 2003

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od the.max »

jo, přesně. Táta minulej tejden chtěl vyměnit jen samotný horní uložení na sharanu. Aktuálně je to tak, že nahoře flexou odřízl misky (má jiné) a pří povolování šroubů v těhlici aby vytáhl tlumiče, tak na levé i pravé straně ty šrouby prdli. A to to bylo předtím asi tejden nastříkané sprejem. Nepomohlo ani ohřátí, takže teď jsou na řadě vytahováky.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od hiero »

pekneee a vidim ze aj praca isla od ruky sa ani necudujem s takou spolocnickou :D kde si ich kupoval a v akej cene?

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od skacel99 »

Nad Bilstein B6 taky uvažuju,ale na Golfa V. Každej mě ale odrazuje od toho,že jsou tvrdý. Vidím,že to tak hrozný evidentně není.

Uživatelský avatar
nesertema
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.02.2015 15:29

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od nesertema »

@hiero: hehe, ten plagat som si ani neuvedomil, dufam, ze si to nevsimnu ani admini :lol:

kupoval som to cez autorozvody.cz, doba dodania bola tusim necele 3 tyzdne. predny kus cca. KC 3.700,- a zadny 2700,-.

@skacel99: toto je velmi subjektivna vec a cez forum tazko radit. ja som mal z fabriky akoze sportovy podvozok, cize aj kratsie pruziny. v porovnani s nejakym serioznym autom ako napr. fotrov avensis je moj sharan dost rebrinak. povodne predne tlmice fungovali este vcelku dobre, zadne uz menej, trochu uz slzili ale nic dramaticke este. tak som tomu doprial nove. uzasne je to nenaklananie. a prijemny bonus bolo zistenie, ze to nieje nijak extra nekomfortne. kolesa su 16ky. jazdim prevazne dialnice ale aj dost po meste.
na vikendovom "sportiaku" (22 rocna mazdicka :) ) mam nastavitelne zlte koni a to je s komfortom niekde uplne inde - tvrde jak palica. a to sa docitas na x forach, ze B6 su tvrdsie ako koni...

ber to vsak len ako moj subjektivny dojem.
Sharan TDI, 96kw, 2003

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od skacel99 »

Měl jsem na ex. GIII štelovák TA-technix,takže vím,co je to tvrdej podvozek :D
Pokud je to použitelný po městě na kanálech,retardérech a kostkách,myslím,že s tím nebude problém. Hodlám to kombinovat se sníženýma pružinama Eibach Pro-kit-30mm.
Myslím,že by to mohlo fungovat slušně

Uživatelský avatar
nesertema
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.02.2015 15:29

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od nesertema »

:D tak ta-technix som osobne najazdil, ale viem si predstavit, ze medzi takym podvozkom a b6 je obrovsky rozdiel. ak to chces riesit kompletne aj s pruzinami, zvazil by som b12.
Sharan TDI, 96kw, 2003

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od skacel99 »

To už je moc drahý a bojím se tvrdosti. u pružin Eibach vím,že fungují

Uživatelský avatar
nesertema
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.02.2015 15:29

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od nesertema »

b12 je sada tlmicov b8 a eibach pro pruzin. zalezi od aktualnych ponuk, ale sada zvykne niekedy vyst lacnejsie, ako kupovat separe tlmice a pruziny. http://www.bilstein.de/en/products/spor ... 2-pro-kit/
Sharan TDI, 96kw, 2003

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od skacel99 »

Jenomže B12 prokit už je na snížených tlumičích,ne? Když vezmu B6 + prokit,jsem na 15 000,- maximálně,B12 podvozek se prodává za 20 cca

skodovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.11.2013 02:17
Bydliště: Pardubicko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od skodovak »

Ahoj pánové,tak se mi nákup tlumičů trochu zkomplikoval b6 nikde nejsou k dostání do 4000 mnohde ani za víc.
Náhrada mně napadla za téměř to samé koni se stravitelnou tvrdostí,chci se zeptat na zkušenosti a na to nastavení,lze to na autě nebo opravdu pokaždé vyndat ven udělat a zpět.
Druhá otázka,když bych tohle vzal na přední,stačilo by do zadu gas a just kyb,nebo bude problém a bude auto neposlušný. Abych si nepřidal starosti.
Díky
Seat Alhambra 1.9TDi 81kw chip by Motorpower >> 142.3PS ,EGR OFF
VW Sharan 1.9 TDi 85kw

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od maxie »

Já je bral odsud: http://www.objednavky-autodilu.cz/polozka/v10261806/" onclick="window.open(this.href);return false; ale momentálně nejsou skladem.
Když jsem je tenkrát sháněl, měli je skladem i v Granexu, autodily@granex.cz, +420774862512
Rybka na autorozvody.cz je taky nemá teď skladem...

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od skacel99 »

Dají se objednat i přímo na stránkách Bilstein.cz :wink: Ceny skoro stejný jako ostatní prodejci,možná o 100 kč levnější na kuse. Na maily v pohodě odpovídají

skodovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.11.2013 02:17
Bydliště: Pardubicko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od skodovak »

maxie píše:Já je bral odsud: http://www.objednavky-autodilu.cz/polozka/v10261806/" onclick="window.open(this.href);return false; ale momentálně nejsou skladem.
Když jsem je tenkrát sháněl, měli je skladem i v Granexu, autodily@granex.cz, +420774862512
Rybka na autorozvody.cz je taky nemá teď skladem...
Ty dokonce máš i kombinaci co jsem psal viď,takže všechno v pohodě a změna velká?
I když nejsou všechny čtyři bil.
Díky
Vezmu je z autorozvodů,jo ještě mně napadá prachovky u toho ty modré jsou?
A dorazy to má nějaké special nebo ani přední ani zadní nemají tyhle konstrukce?
Seat Alhambra 1.9TDi 81kw chip by Motorpower >> 142.3PS ,EGR OFF
VW Sharan 1.9 TDi 85kw

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od maxie »

Z výroby mám standartní podvozek, tak jsem to vyřešil takto:
Na předku Bilstein B6 35-103509(prachovka modrá je součástí a dorazy se neřeší) + standart pružiny Bilstein B3 37-134051
a na zadku KYB gas-a-just 553244 + pružiny KYB RJ5049
Auto jede jak na prkně, do zatáček se naklání jen minimálně, při brzdění a rozjezdech se předek nehoupe a na boční vítr auto reaguje pouze změnou směru bez náklonu. Přejezdy nerovností nepatrně přituhly, ale to je malá daň za celkovou stabilitu auta.
Měnil jsem i zadní stabilizátor(měl vůli) a přední silentbloky v ramenech.

Jinak tohle mi napsali z auorozvodů:
Zdravím, jaká je prosím dostupnost u tlumiče Bilstein 35-103509? Díky
Autorozvody.cz Zdravím, cena je 3671,- dostupnost 14 dní standard nebo +400,- express do čtyřec dnů. Honza

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“