TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od trepifajxl »

smolda píše: Ložisko se jen znovu promaže a vloží do nového uložení.
Počká se pár kilometrů a rozebere se to znovu a pak teprv se to ložisko mění :laugh:
Je to stejný jako když si koupíš nový boty a vložky dáš ze starejch.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od smolda »

Když ho hodíš do horký vazelíny, tak jak to dělává náš místní mechoš, vazelína proleze celým ložiskem, není důvod se bát že se rozsype po pár kilometrech. Hlavně pokud jde o uložení samotný - dělal jsem je 2x, pokaždý se rozsypalo, poprvé po dvou měsících, podruhý asi tak po 3/4 roce. Momentálně drží skoro rok. Chtěl jsem tím říct že kvalita uložení tlumičů stojí za psí šišku a nemusíš se bát že bys musel auto rozebírat jen kvůli ložiskům uložení. Podotýkám že uložení byly pokaždý nový.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

skodovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.11.2013 02:17
Bydliště: Pardubicko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od skodovak »

Ahoj,jeden prodejce mi nabízí kyb gas a just i na přední nápravu je to možné? Doteď jsem měl za to že se dělají jen excel-G!
Pokud se tedy dělají jsou lepší než excel-G? Taky je mi divné že jsou i levnější. Díky za rady. Jde mi o větší stabilitu vozu a menší houpavost. Ale nutně nepotřebuji dávat ranec za B6
Seat Alhambra 1.9TDi 81kw chip by Motorpower >> 142.3PS ,EGR OFF
VW Sharan 1.9 TDi 85kw

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od the.max »

V katalogu na http://www.kyb-europe.com/catalogue.asp mají tohle:

Parts for the front axle
Part No Part
334947 Excel-G
910090 Protection Kit
RH1063 K-Flex
SM1704 Suspension Mounting Kit

Parts for the rear axle
Part No Part
343319 Excel-G
553244 Gas A Just
RJ5049 K-Flex
RJ5556 K-Flex
RX5049 K-Flex
RX5556 K-Flex

takže pochybuju, že by někdo měl Gas a Just i na předek.

Já mám ve předu Excel-G a v zadu Gas a Just, brka původní a oproti origo tlumičům se ten předek více naklání.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od maxie »

Přední KYB Gas-a-just se nevyrábí. Jediný jednotrubkový na předek pro SAG jsem našel od Bilsteinu ty B6ky...

skodovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.11.2013 02:17
Bydliště: Pardubicko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od skodovak »

Děkuji tak prodejce asi neví,já tyky našel že se nědělají,jen svitla naděje..

A Ty Excely mě teda překvapují,že se více kloní,to jsou poměrně tuhé tlumiče oproti jiným značkám.. Že by opravdu jiná neklonivá cesta než B6 nebyla?.. :-(
Seat Alhambra 1.9TDi 81kw chip by Motorpower >> 142.3PS ,EGR OFF
VW Sharan 1.9 TDi 85kw

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od smolda »

Excely mám taky a v zatáčkách div nejezdím po zrcátkách. Pravda, mám i měkký brka, jedno s druhým je špatná kombinace. Tlumiče samy o sobě rok držely celkem slušně, zhruba po roce vyměkly a dnes je to hrůza. Už asi nikdy KYB, ale hlavně vyměním brka zároveň s novejma tlumičema.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od maxie »

Cesta je, KONI dělá dvouplastove tlumice se stavitelnou tuhosti pro SAG. Cenove se rovnaji tem B6

Uživatelský avatar
stefacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kraj Vysočina ,Dolní Rožínka42
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od stefacek »

Zdravím, dal jsem se do generálky přední nápravy a chci měnit uložení předních tlumičů jedna strana mě jde pěkně povolit a ta druha se mě vojel imbus tak se chci zeptat je jsou možnosti povolení nece se mě měnit tlumič protože ho mám dobrej. četl jsem že svářečkou to naprskat a pak kleštama chytnout a nebo řezat flexou asi tu misku tak se chci zeptat jestli jsou ještě nějaký jiný možnosti díky předem za info.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od FandaTDI »

imho nejlepší je řezat ani ne flexou (krom velkejch šroubů), ale něčim menším (např.Dremel,ap.), ideálně s chlazením a pak vzít pořádnej plochej šroubovák (i když už jsem takhle zlomil "do špičky" ten největší plochej bit z velký gola sady, na kterou si jinak nemůžu stěžovat, ale většinou je pravděpodobnější, že urveš šroub :) )... i když přohřátí celýho šroubu by mohlo pomoct např. pokud je víc orezlej (nejlíp s předchozím prostříkáním odrezovačem,ap.)

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od trepifajxl »

stefacek píše:Zdravím, dal jsem se do generálky přední nápravy a chci měnit uložení předních tlumičů jedna strana mě jde pěkně povolit a ta druha se mě vojel imbus tak se chci zeptat je jsou možnosti povolení nece se mě měnit tlumič protože ho mám dobrej. četl jsem že svářečkou to naprskat a pak kleštama chytnout a nebo řezat flexou asi tu misku tak se chci zeptat jestli jsou ještě nějaký jiný možnosti díky předem za info.
Jedna věc je jak to povolit se strženým vnitřním šestihranem a druhá je jak to asi chceš utáhout pokud ten tlumič budeš dávat zpět, nad tím jsi se zamyslel. To jsou ty tlumiče ta zánovní a pokud ano tak proč se to uložení neměnilo s těmi tlumiči. To si hodně lidí myslí jak ušetří když udělá jen část , ale opak je pravdou. Jinak myslím píšeš o GENERÁLCE, ne o MALÉ nebo STŘEDNÍ opravě.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
petrklm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 20.12.2010 14:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od petrklm »

moje stará Alhambra potřebuje nový zadní tlumiče, kouknul jsem tedy do AK a překvapení:
Tlumič pérování - způsob uchycení: bez oka
Tlumič pérování - způsob uchycení: pod okem
Může mi někdo vysvětlit, co ty rozdílný způsoby uchycení vlastně znamenají?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od 11mAjA11 »

Neřeš popis, tady máš číslo Bilstein 22-046796 - napiš badisakovi a udělá ti nabídku, jakou v domě hrůzy asi mít nebudeš ( hlavně co se kvality týče..)
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
petrklm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 20.12.2010 14:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od petrklm »

Díky, ale na kvalitu kašlu, ta kára je jen na doježdění, než klekne něco většího (tipuju převodovku). Ani ty tlumiče bych neřešil, ale bez nich se to blbě drží na silnici, no...

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od vikino1 »

Ja som dal polské SRL za 30e a zatial pohoda netečú mám na nich cca 8t km. na tých starých Sachs sa už nedalo auto udržať pri jazde po dialnici vo vetre.
Oko je aj dole aj hore. Je to neskutočne dotiahnuté.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“