TOPENÍ: ovládání, teplota

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: TOPENÍ: ovládání, teplota

Příspěvek od lubos1947 »

Zdravím, jelikož zase nastává zimní čas, tak mám problém s topením. když jedu delší trasu a navolím např. na climatroniku 22 stupňů, tak nějaký čas to fouká pěkně teplý ale jakmile je v kabině těch 22 stupňů tak climatrinik pozná teplotu a začne otáčet klapku (aspoň si myslím že to tak je)a začne foukat chladný, někdy až úplně studený vzduch. Když přidám na 23 stupňů tak chvíli než teplota v kabině se dostane na těch 23 stupňů tak to fouká teplé a pak opět zase chladné. Mě je to velice nepříjemné, mám rad teplo a ne aby mě foukal na nohy studený vzduch. Když dám teplotu na maximum tak to fouká teplý pořád ale to je zase moc velký teplo. Měl jsem před Sharanem Vento také s climatronikem a tam to bylo to samé.
Je to takto normální a nebo je někde závada a jaká? Nebo jak jinak navolít ovládání climatroniku aby to topilo na nastavenou teplotu (např na 22 stupňů) a pak po dosažení této teploty nefoukal studený vzduch . Děkuji předem za jakoukoliv zprávu.

Jěště mě napadlo má se klapka co míchá studený nebo ohřátý vzduch co je přes radiátor, tak zdali tato klapka se natáčí postupně- to je při každém navolení jiné teploty natočit postupně (trochu) nebo se otevře naplno aby proudil pouze ohřátý vzduch a pak čidlo po vyhodnocení začne přivírat respektive natáčet tuto klapku
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

jayd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 31.07.2008 08:43
Bydliště: Plzensko

Re: TOPENÍ: ovládání, teplota

Příspěvek od jayd »

Zdravím.
Měl jsem na climatronicu nastaveno ECON a 18st, v autě vedro jak blázen, si říkám "njn svítí sluníčko". Tak jsem si otevřel okno a pocitově na ruku bylo venku chladno (climatronic i budík ukazoval teplotu 16st). Tak jsem dal teplotu na LOW a čekal, že z ofuků půjde vzduch podobně studený jako venku. Ale přišlo mně, že to spíš topí než aby z toho šel chladný vzduch. Pocitově mě prsty na rukou až nepříjemně hřály.
Když jsem dal climatronic na AUTO a 18 st, tak se vzduch po chvíli ochladil, takže klima to "přeprala".

V klimatizaci nejsou uloženy žádné chyby.
Že by blbla nějaká ta směšovací klapka?

Sharan 2008, BRT, climatronic, klima ve stropě
Díky za rady

EDIT: Asi to bude z motorovýho prostoru, protože mně nedošlo, že mám vyndanou plastovou přepážku, která je mezi motorovým prostorem a pylovým filtrem. No vrátím jí tam a vyzkouším. Asi jsem plašil zbytečně :blush:
Naposledy upravil(a) jayd dne 30.03.2022 13:43, celkem upraveno 1 x.
Golf IV, Sharan II, 2.0 TDI, BRT, 2007, Golf Plus, 2012, CFHC

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TOPENÍ: ovládání, teplota

Příspěvek od vilik »

ECON znamená že je vypnut klimanompresor a tím tedy i chlazení. Nasává se vzduch "z venku" jenže on tak úplně zvenku není, ale z motorového prostoru, tudíž docela ohřátý.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“