MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
jackal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poltár, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky pri zrychlovani

Příspěvek od jackal »

bodyvlk píše:Ahoj. U mého 1,9 TDi se ozývalo od 1900 - 2100 jakoby syčení až rezonování z motoru. Nejdříve to vypadalo jako příčky ve výfuku, ale to žádné nemá. Vada odstraněna - vadná spojková lamela. Bylo to vždy při zrychlení. Pozor na to. Spojka Ti neškube, nebo nemá nějaké jiné projevy?
ahoj,
mam presne tento isty problem... ked len "lehtam" plynovy pedal a dostanem sa nad tych 2100 otaciek a potom mu pridam, tak ziadne sycanie, alebo rezonovanie nepocut... predchadzajucemu majitelovi vymenili 2x nove turbo v orig servise a problem sa im nepodarilo odstranit... urcite to nie je v turbe, to si pekne a cisto "svitori" :-)
... mam najazdene 158tis km Galaxy1 motor 66kW kod AHU. Menil si aj pritlacny a lozisko, alebo len lamelu ? Asi by bolo najrozumnejsie vymenit vsetky tri casti a mal by byt pokoj.
spojka.JPG
spojka AHU.pdf

Uživatelský avatar
jackal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poltár, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od jackal »

takze... konecne s ami podarilo dopracovat k tomu, ze som si nechal vymenit spojku (lamelu, pritlacny a lozisko) a rezonancie prestali. Bolo vadne lozisko, ktore pri urcitych otackach (1900-2100) "sumelo, rezonovalo".
Po vymene vsetko OK :-)

Chcem sa podakovat bodyvlkovi, za technicku podporu v podobe odpovedi na moje otazky.
S-Alh 2.0TDI 103kW CFFB, model 2014
EX: Sh 1.9 TDI 85kW AUY, 108,2 kW (147,1 PS) 352,6 Nm pri 1930 ot/min.
Alh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2010
Sh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2008
Sh 1.9 TDI 96kW, ASZ, 2006

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od majatrabi »

A cena opravy?
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
jackal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poltár, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od jackal »

majatrabi píše:A cena opravy?
nova sada spojky zn. QH (lamela, pritlacny, lozisko) z velkoskladu cez znameho 8.000,- SK
vymienal mi to kamos, stalo ma to 6x 2l flaska kofoly :-)
S-Alh 2.0TDI 103kW CFFB, model 2014
EX: Sh 1.9 TDI 85kW AUY, 108,2 kW (147,1 PS) 352,6 Nm pri 1930 ot/min.
Alh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2010
Sh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2008
Sh 1.9 TDI 96kW, ASZ, 2006

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od jad.adamec »

Ahoj.Hele kluci nechal jsem vyměnit silenblok motoru,ten dlouhej pod převodovkou.Ten co tam byl, byl nějakej neoriginal a vybroušenej,aby se vešel.Jenže teď mi motor vybruje,hlavně studenej na volnoběh a když dám zpátečku a rozjedu se,tak to je ran,jak u Verdunu.Normálně mi asi motor nebo převodovka o něco mlátí.Je možný,že i ty ostatní silenbloky(nevim kolik jich tam je) by byli jiné?Jirka

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od bodyvlk »

Jiný mohou být, ale spíše budou unavený. Po výměně té kosti Ti to přestalo dělat rány?

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od jad.adamec »

Jasně.Já si nejdřív myslel,že mám v háji poloosy.Když jsem pustil plyn,tak to ťuklo,jako když jsou vytlučený.No ťuklo.Ke konci už to mlátilo.

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od jad.adamec »

Tak 3 tejdny trvala oprava.Ta kost byla úplně jiná a nesedělo to tak jak má.Těch kostí je asi 7 typů se stejnym číslem,ale ještě jsou označené písmenama.A samozřejmě to žádnej prodejce nevěděl.Tak na třetí pokus jsme konečně sehnali ten správnej..Už je to v poho.Jinak ta kost stála 2500,- kč.

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od majatrabi »

Mužeš hodit fotku, toho dílu. Ať víme o co se jedná. Dik
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od jad.adamec »

Já ho nemám.Zkoušeji to vrátit.Ale zajedu k němu a vezmu aspoň ten starej a vyfotim ho.

Uživatelský avatar
Milhouse
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 01.12.2007 20:32
Bydliště: Kolin

Re: Vibracie pri volnobehu cca pri 900 ot/min

Příspěvek od Milhouse »

VanBasco píše:Poradte prosim ako odstranit vibracie pri volnobehu ... Galaxy 1.9 81 KW TDI rocnik 1998.
Tie vibracie je pocut len v kabine, ked otvorim kapotu motor ide perfektne. Nad 1000 ot/ min sa vibracie stratia.
Dakujem
VanBasco
zdarec mám uplně stejný problém..............volal jsem to kamarádovi co so k němu dávám auto na složitější opravy a říkal mi že by to mohly být misky pro uložení tlumičů
Potkali se u Kolína

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od Bandog »

Milhouse

možná má tvůj kamarád pravdu, ale já mám uložení tlumičů (na přední nápravě) úplně v háji (příští týden budu měnit) a nemá to žádný vliv rezonanci interiéru na volnoběh.........mám je v čudu, ale auto mi nerezonuje............to jen pro orientaci, abys když tak věděl, že je potřeba se možná zaměřit i na něco jiného........kdyby jsi potřeboval zjistit jestli máš uložení tlumičů taky KO, tak stačí auto zvednout na hever, a pokud při heverování uvidíš, jak kolo jakoby spadne o kus dolu tak je uložení posmrti..............a pokud kolo bude mít vůli směrem nahoru a dolu tak je uložení ve věčných lovištích......... :D

ale jak píšu, u mého auta to nemá žádný vliv na rezonování........... :D

Uživatelský avatar
Milhouse
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 01.12.2007 20:32
Bydliště: Kolin

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od Milhouse »

Bandog píše:Milhouse

možná má tvůj kamarád pravdu, ale já mám uložení tlumičů (na přední nápravě) úplně v háji (příští týden budu měnit) a nemá to žádný vliv rezonanci interiéru na volnoběh.........mám je v čudu, ale auto mi nerezonuje............to jen pro orientaci, abys když tak věděl, že je potřeba se možná zaměřit i na něco jiného........kdyby jsi potřeboval zjistit jestli máš uložení tlumičů taky KO, tak stačí auto zvednout na hever, a pokud při heverování uvidíš, jak kolo jakoby spadne o kus dolu tak je uložení posmrti..............a pokud kolo bude mít vůli směrem nahoru a dolu tak je uložení ve věčných lovištích......... :D

ale jak píšu, u mého auta to nemá žádný vliv na rezonování........... :D
Dík za informace....budu na to myslet......je mi jasný že to tim být nemusí ale to klepání už mě fakt pěkně s.re! nesnáším totiž v autě zvuky které tam nepatří :cry:
Potkali se u Kolína

milan325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.05.2009 17:27

Re: Zvuky pri zrychlovani

Příspěvek od milan325 »

jackal píše:
bodyvlk píše:Ahoj. U mého 1,9 TDi se ozývalo od 1900 - 2100 jakoby syčení až rezonování z motoru. Nejdříve to vypadalo jako příčky ve výfuku, ale to žádné nemá. Vada odstraněna - vadná spojková lamela. Bylo to vždy při zrychlení. Pozor na to. Spojka Ti neškube, nebo nemá nějaké jiné projevy?
ahoj,
mam presne tento isty problem... ked len "lehtam" plynovy pedal a dostanem sa nad tych 2100 otaciek a potom mu pridam, tak ziadne sycanie, alebo rezonovanie nepocut... predchadzajucemu majitelovi vymenili 2x nove turbo v orig servise a problem sa im nepodarilo odstranit... urcite to nie je v turbe, to si pekne a cisto "svitori" :-)
... mam najazdene 158tis km Galaxy1 motor 66kW kod AHU. Menil si aj pritlacny a lozisko, alebo len lamelu ? Asi by bolo najrozumnejsie vymenit vsetky tri casti a mal by byt pokoj.
spojka.JPG
spojka AHU.pdf
Mam presne ten isty problem. Ja totiz so spojkou nemam ziadne problemy. Pokial nie je problemom to, ze pedal spojky mi ide stlacit ovela lahsie ako na Sharane 81 KW, co som mal pred Galaxy 66KW, ktory mam teraz. Ale to ma skor tesi, lebo na sharane mi to slo na nervy. Ale od coho zavisi ten odpor pedalu, to netusim a asi to hodim do temy o spojke.
K tej rezonancii ale tolko, ze robi to okolo 2000 ot., ked je uz spojka davno v zabere a nad cca 2200 to prestane. Nie pri vytlacani ani pustani spojky. Pri pomalom zvysovani otacok to viem ovladnut, aby to bolo nebadatelne. Mam ale chip, tak asi zvyseny krutiaci moment v tych otackach a zaslepeny EGR. Zeby to bola dan za ten chip, ze to jednoducho iba zarezonuje pri vytoceni a pri tom nemusi byt tam ziadna zavada ? Lebo auto ide perfektne, asi lepsie ako 81kw, aj spojka v pohode, ziadne zvuky, ziadne otrasy....nic. Uz rozmyslam, ze ten zvuk skusim nahrat a dam to sem na vypocutie. Uz som vymyslel aj sposob ako to budem nahravat za jazdy na viac pokusov v roznych miestach aj v motorovej casti, ci sa mi nepodari blizsie identifikovat miesto z ktoreho to vychadza.

Bodyvlk Tebe inak spojka fungovala uplne normalne ? Ako si zistil, ze to bola lamela ? Co si zistil na tej lamele, ake poskodenie, alebo znaky, ked si ju videl po rozborke ?

Jackal podobna otazka : Tebe inak spojka fungovala uplne normalne ? Ako si zistil, ze to bolo lozisko ? Co si zistil na tom lozisku, ake poskodenie, alebo znaky, ked si ho videl po rozborke ? Co si to daval za prilohy : spojka.JPG, spojka AHU.pdf. Uz su nefunkcne.

Uživatelský avatar
jackal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poltár, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky pri zrychlovani

Příspěvek od jackal »

milan325 píše: Jackal podobna otazka : Tebe inak spojka fungovala uplne normalne ? Ako si zistil, ze to bolo lozisko ? Co si zistil na tom lozisku, ake poskodenie, alebo znaky, ked si ho videl po rozborke ? Co si to daval za prilohy : spojka.JPG, spojka AHU.pdf. Uz su nefunkcne.
milan325: ano, spojka fungovala uplne normalne, bolo pocut len tie rezonancie v urcitych otackach. Pri pomalom pridavani, ako pises, sa dal ten zvuk korigovat - redukovat... a ako som zistil, ze to bolo lozisko ?... no tu na fore som sa docital ze to bude pravdepodobne lozisko a po doporuceni od kamosa technika som vymenil aj lamelu, pritlacny a lozisko. Stare lozisko vyzeralo na pohlad ako neposkodene, ale ked som s nim potocil, tak bolo pocut "opotrebenie" v podobe "chrapotaveho" zvuku... nieco podobne, ako poskodene lozisko na naboji kolesa. Povodne lozisko mam niekde doma v garazi, cez vikend ho mozem nafotit a pridam sem fotku. Tie prilohy, ktore tu nie su, su vynate obrazky z Etky spolu s cislami dielov pre motor AHU (66kW).
S-Alh 2.0TDI 103kW CFFB, model 2014
EX: Sh 1.9 TDI 85kW AUY, 108,2 kW (147,1 PS) 352,6 Nm pri 1930 ot/min.
Alh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2010
Sh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2008
Sh 1.9 TDI 96kW, ASZ, 2006

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“