MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

milan325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.05.2009 17:27

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od milan325 »

Jackal dakujem pekne za taku rychlu odpoved.

milan325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.05.2009 17:27

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od milan325 »

Jackal a Bodyvlk, len na upresnenie : dufam, ze sa bavime o tom zvuku za jazdy, lebo na mieste bez zataze mi to pri tych otackach nerobi. Ci vam to robilo aj na neutrali ?

tychos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.07.2008 20:58
Bydliště: Nové Hrady

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od tychos »

Zdravim všechny,

no to je teda pěkný :roll: Já se chystám o víkendu sundat celej vejfuj (přesto, že je necelej rok starej), abych našel tu dírku nebo poškozenou příčku kvůli který mi to tak prdí a rezonuje v 1900ot. Jak to tak pročítám, tak se na to asi vyprdnu a rovnou obědnám celou spojkovou sadu :D
No eště že máme všichni stejný pelechy a tím pádem i zkušenosti :-)
Už tomu svímu fešákovi začínám říkat "drahoušek" bo mně za poslední rok stál už více než 60000 :-) a to nepočítám rozvody, filtry, gumy atd. :? a mám pocit že to ještě neskončilo :mrgreen:
Sharan II 1.9TDi, 4 Motion, 85kW

Uživatelský avatar
jackal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poltár, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od jackal »

milan325 píše:Jackal a Bodyvlk, len na upresnenie : dufam, ze sa bavime o tom zvuku za jazdy, lebo na mieste bez zataze mi to pri tych otackach nerobi. Ci vam to robilo aj na neutrali ?
milan325: pri stati na neutrali nic... len za jazdy.
Este vyskusaj toto... ak je to naozaj lozisko, mal by si pocut pri stati s nastartovanym motorom jemny "sepot" spod kapoty... ked vytlacis spojku, malo by to stichut... nepridavaj, len na volnobeh...
S-Alh 2.0TDI 103kW CFFB, model 2014
EX: Sh 1.9 TDI 85kW AUY, 108,2 kW (147,1 PS) 352,6 Nm pri 1930 ot/min.
Alh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2010
Sh 1.9 TDI 85kW, BVK, 2008
Sh 1.9 TDI 96kW, ASZ, 2006

milan325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.05.2009 17:27

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od milan325 »

Uz som to skusal viac krat, ale absolutne nic take nepocujem. Celkove spojka ako taka nevykazuje ziadne problemy ani zvuky. Nemohol by ten zvuk pochadzat nahodou aj od EGR ventilu, kedze je zaslepeny? Co ak akurat pri tych otackach by malo recirkulovat vyfukove plyny a vtedy to pocut, kedze to nefuci povodnym smerom. Alebo ci nebude zaslepka derava. Musim to pozriet ,ale asi budem musiet dat tesnenie, ak budem chciet zaslepku vybrat. To sa este spytam v urcenej teme.
Mam to este aj nachipovane, tak asi zvyseny krutiaci moment pri tych otackach.
Ak k niecomu dospejem, dam to sem, ale ak je to ozaj spojka, to nebudem nadseny.

pablo27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.11.2009 17:50

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od pablo27 »

Zdravím všechny, mám menší problém s rezonancí motoru(nebo spíš přímo s roztřesením auta)při zrychlování od cca 2100ot. Není to pokaždé,ale zdá se mi, že se to děje hlavně při teplém motoru, když je studený jede auto normálně...
Mám 1,8T r.v.04
Díky moc za pomoc

Brańak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.08.2009 23:23

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od Brańak »

Zdravím majstri.Viem,že je to už pekne dávno,ale skúsim sa spýtat či si niekto z vás náhodou nepamätá ako vyriešil svoj problém s vibráciami Roberbo na prvej stránke tejto témy.Momentálne ma trápi to isté.V dvoch príspevkoch (v nich pravdepodobne popisuje kde bola chyba) má len ... Posielal som mu aj ss,ale naposledy tu bol prihlásený pred štyrmi mesiacmi.Alebo ak by ste niekto mali na neho kontakt (mail,mobil) bol by som vdačný.Ďakujem

Uživatelský avatar
infarkt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 30.07.2008 13:25
Bydliště: ...ďaleký východ SR :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od infarkt »

Mne zacali na Sharanikovi pred 2 týždňami na volnobehu tiež podivné zvuky...najprv len pri studenom motore, neskôr aj pri zohriatom...pri zvýšení otáčok potom žiadne vibrácie, prípadne zvuky...s kámošom sme prešli najprv všetky silenbloky a uloženia motoru a prevodovky a nakoniec to našťastie bola len tá spodná vzpera na nosníku motora a prevodovky...a to tiež ma strašil tým horným olejovým silenblokom, alebo dvojhmoťákom 8O

V pondelok som vymenil tú vzperu a odvtedy kľud...ticho...a pohodička :D
Ľahší som o 85 Eur :?

Fotky pôvodnej vzpery prikladám...
Přílohy
20072010030.jpg
20072010031.jpg
20072010032.jpg
20072010033.jpg
VW Sharan 1.9TDi 96kW,2005 (môj prvý)

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od Kamyl »

Brańak píše:Zdravím majstri.Viem,že je to už pekne dávno,ale skúsim sa spýtat či si niekto z vás náhodou nepamätá ako vyriešil svoj problém s vibráciami Roberbo na prvej stránke tejto témy.Momentálne ma trápi to isté.V dvoch príspevkoch (v nich pravdepodobne popisuje kde bola chyba) má len ... Posielal som mu aj ss,ale naposledy tu bol prihlásený pred štyrmi mesiacmi.Alebo ak by ste niekto mali na neho kontakt (mail,mobil) bol by som vdačný.Ďakujem
No mozna uz je pozde a problem vyreseny, prece jen tvuj dotaz je dva mesice stary, ale kdyby nahodou to bylo jeste aktualni, tak bych rekl, ze to bude spise tendle problem, ktery jsem mel i ja...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 5#p1621915" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

pablo27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.11.2009 17:50

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od pablo27 »

infarkt píše:Mne zacali na Sharanikovi pred 2 týždňami na volnobehu tiež podivné zvuky...najprv len pri studenom motore, neskôr aj pri zohriatom...pri zvýšení otáčok potom žiadne vibrácie, prípadne zvuky...s kámošom sme prešli najprv všetky silenbloky a uloženia motoru a prevodovky a nakoniec to našťastie bola len tá spodná vzpera na nosníku motora a prevodovky...a to tiež ma strašil tým horným olejovým silenblokom, alebo dvojhmoťákom 8O

V pondelok som vymenil tú vzperu a odvtedy kľud...ticho...a pohodička :D
Ľahší som o 85 Eur :?

Fotky pôvodnej vzpery prikladám...
Tak přesně to jsem dnes zjistil, že mám taky špatné, tedy ještě mimo úplně hotové pravé poloosy (díky, které se auto klepalo jak drahej pes). Akorát, že když jsem volal známému do prodejny kolik to stojí tak na mně vybalil, že 3100Kč 8O Zatím jsem to nějak nevstřebal :roll:

pablo27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.11.2009 17:50

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od pablo27 »

Tak silenblok je otočen a přichycen šroubky a je to ok. Ale nebyl v tak špatném stavu jako je na těch fotkách, akorát byl volný.

fafa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.02.2012 19:13
Bydliště: Praha 16

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od fafa »

Ahoj, tak jsem vyřešil svuj problém s rezonancí a duněním motoru za jízdy. Problém byl v tom že jsem měl vypadlou takovou prodlužovací trubku co vede do blatníku ze vzduchového filtru, takové prodloužení které je uložené uvnitř blatníku a spojené těsněním se vzduch. filtrem. Po různém hledání kdy jsem myslel že mám děravej vejfuk docela úleva. ;-)
Alhambra 06 1.9 TDI 110kw BTB - Prodáno.
CADDY LIFE 1.9tdi 4motion. - Prodáno.
SHARAN 7N 2.0 TDI 85kw Comfortline. CHIP 110kw - Prodáno
Passat B8 Variant TDI 110kw
Sharan 7N 2.0 tdi 103kw 4motion

fafa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.02.2012 19:13
Bydliště: Praha 16

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od fafa »

Ještě jedna věc, je neuvěřitelný jak tenhle kousek plastu dokáže ovlivnit zvuk a chování motoru. Než jsem to opravil tak měl motor trochu díru před náběhem turba, teď naprostá pohoda, a to ticho, teda v rámci pd motoru ;-) .
Alhambra 06 1.9 TDI 110kw BTB - Prodáno.
CADDY LIFE 1.9tdi 4motion. - Prodáno.
SHARAN 7N 2.0 TDI 85kw Comfortline. CHIP 110kw - Prodáno
Passat B8 Variant TDI 110kw
Sharan 7N 2.0 tdi 103kw 4motion

agama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.06.2008 23:57

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od agama »

Ahoj lidi.
U mě (Sharan 2.0 TDI, 103kW, rok 2007) okolo 95.000 km - objevilo se chvění takřka celého vozu při rychlosti od 60 km do 100km. Můj mechanik sázel na setrvák, ale po celém dni zkoumání přišel na to, že vibrace způsobovalo špatné ložisko na výstupní hřídeli z převodovky. Není to prý vůbec běžná závada, ale mohlo by to dát odpověď na vámi popisované vibrace.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR, ZVUKY: rezonance motoru v urcitych otackach

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak mě na Alhambře AFN 1999 prasknul šroub zadní vzpěry mezi motorem a nápravnicí a dělalo to teda strašlivé pazvuky..
Už sem viděl že tahám převodovku krzeva setrváku..

Naštěstí se stala jen malá závada.

:zzz: :zzz: :zzz: :zzz:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“