ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od Marek77 »

Zdravím všechny.

Mám tu Sharana 2003 - AUY automat od dobrého známého. Má problém, že mu nezhasínají světla vnitřního osvětlení. Všechny dveře má prokazatelně uzavřené (MaxiDOT ukazuje vše zavřeno) a osvětlení stále svítí. Dokonce i po zamčení vozu to nezhasne. Jakmile na vteřinku odpojí baterku a znovu připojí, zůstane to zhasnuté (do odemčení, pak se vše opakuje).

Nějaký nápad?

Díky...


Zároveň bych rád požádal moderátora o zvážení, zda toto téma nevložit do Sherlocka - žádné takové tam není.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od vilik »

ŘJ tohoto vozu by po několika minutách měla zhasnout, bez ohledu jestli zůstanou otevřené dveře. Cca tak za 3 minuty. Pokud to do té doby nezhasne, může být příčin více. Např. špatný dotek na některém z dveřních spínačů. Klidně se to může chovat jako zavřeno, ale vlivem přechodového odporu, nebo nestálého stavu může docházet k "zapínání a vypínání" kontaktu aniž by to bylo navenek patrné. To samé platí o spínači na stropě. Zkus nechat všechno otevřené a čekej pár minut. Pokud to zhasne, postupně zavírej, až se dopídíš problému.

Druhá možnost je chyba ŘJ. I když bych to viděl jako málo pravděpodobné, pokud všechno ostatní funguje jak má. Zkusil jsi VAG?
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od M@rty74 »

Marku já elektrice nerozumím,ale pokud se nepletu mají lampičky nejspíš časové rele, protože když je je nechám svítit, tak po nějaké době v místě pojistkovky to cvakne a zhasnou. Ale nevylučuji verzi, že to řídí CE ... Otázka asi na schematoveho guru Michalla.

Do sherlocka mrknu,případně přidám.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od michall »

Už jsem to někam psal - dveřní spínače jsou dvojité, obě půlky spínají na kostru. Jedna polovina je pro každé dveře samostatně, je připojená do budíků a dává jim info o otevřených dveřích (jakékoli provedení budíků). Druhá půlka je samostatná pro dveře řidiče a samostatná pro ostatní dveře a jako dva vodiče vedou do CE a mají na starosti spínání osvětlení (a taky třeba alarm, pokud je). Takže do budíků je to asi OK (to by asi řvaly :laugh: ) a může být něco s těmi druhými a ty jsou na konektoru P7 pin 7 (řidič) a pin 6 (ostatní dveře). Relé, co má na triku to automatické zhasínání po čase je součástí CE, tj. není na roštu, a jeho výstup je na konektoru P3 pin 4 a pohání ho pojistka S157. A druhé relé, které spíná kostru jí má na konektoru P4 pin 4 a výstup je na konektoru P4 pin 2 (a jde do světýlek).

Tak bádej, pane učící :laugh: ať se dílo podaří.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od kubenec »

Určitě to řídí CE. Zkusit diag na kontrolu stavů "Blok hodnot" Jsou tam vidět dveře řidiče a druhá kolonka zbytek dveří. A To svítí celé auto, jako světla na nohy, kufr, dveře atd.?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od michall »

Jo .. to jsem zapomněl napsat viz kubenec.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od Marek77 »

VAG v CE nezjistil žádnou závadu. Při diagnostikování spínačů to VAGem normálně funguje - otevřeno/zavřeno.
Když mám otevřené dveře a rukou stiskám dveřní spínače, v CE cvaká relé.

Mně to prostě připadá, jako kdyby všechno fungovalo, jak má. Ale ty lampičky prostě nezhasnou (ani po hodině).

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od smolda »

Jenže tímhle způsobem testuješ jen tu půlku spínače která dává signál CE a né "silovou" část.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od michall »

Odpoj drát z konektoru P3/4 nebo vyndej tu pojistku. Je to nepravděpodobný, ale do světýlek se může dostávat něco odjinud, viz prodřené kabely v průchodkách. Nebo mě napadají slepené kontakty na relé, sice cvaká, ale kontakty jsou slepené. Nebo co takhle nějaká dodělávka? Teoreticky to může být závada i na stropním světle, ale to se mi nezdá. Prostě odpojuj postupně spínače, země, napájení až to zhasne.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od kubenec »

Je to na SAGu spínaný taky po zemi a +12V trvale do každého světýlka? Potom by to mohl být někdě přechod. Protože mám pocit, že Fabule to tak měla.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od smolda »

A jak se budeš rejpat v těch světýlkách, povyměňuj žárovky za LEDky a v životě se ti už nestane že by se slepilo relé a navíc ti inťas nebude tolik žrát.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od michall »

Ledky jsou prima, ale teď to problém neřeší.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od smolda »

To sice neřeší, ale proč se k tomu vracet když už tam bude mít vražený pazoury.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od Marek77 »

Na svém autě o LEDkách uvažuju, už jsem za tím účelem i kontaktoval michalla, ale u něj je mi to tak nějak buřt. Až se udělá líp, zkusím mu s tím něco vymyslet.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od Jose1 »

Na doplnění.....Po výměně žárovek za LEDky, komplet interier....se interval "dosvitu" po uzavření dveří markantně zkrátil....
Čím by to mohlo tak být.....??
Nabíjí/vybíjí se tam někde nějaký kondenzátor, tak jako u klasických časových spínačů? A se změnou odporu na výstupu se toto děje nyní rychleji??
Coooo Michalle?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“