OKNA, STAHOVÁNÍ: mechanismus stahování ruč.+el.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Pejvl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.06.2011 23:12
Bydliště: Ostrava

OKNA, STAHOVÁNÍ: mechanismus stahování ruč.+el.

Příspěvek od Pejvl »

Zdravíčko všem, měl bych tady dotaz na problém se stahováním okna u spolujezdce. Nedočelt jsem se tady o mechanickém problému a to konkrétně takovém, že se mi ocelové lanko, které celé okno zvedá a stahuje. Tak se mi v místě, kde je namotáno na plastového šneka u servomotorku, tak se mi jako by do sebe sakleslo a překřížilo. A okno samozřejmě nešlo zavřít. Nevím čím se to mohlo stát, ale si to byl pech. A tím taky na tom lanku vznikla nerovnost, tedy se už v tom šneku neusadí do vyfrézovaných drážek. Měl jsem celý ten systém a šneka rozebrané, ale lanko jsem už nevyrovnal do původního stavu, a opět to dělá to skřípění lanek, které se tře o sebe, tedy to bude otázka dvou stáhnutí okna a zase jej nezavřu. Tím mi nezbyde nic jného než vyměnit ono ocelové lakno. Dotaz zní, má s tímto už někdo nějakou zkušenost? Například jak nejednodušeji vytáhnout a znovu natáhnout nové lanko? Bohužel jsem neudělal žádné fotky, tak snad pochopíte. Zatím díky. Pavel

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: mechanismus stahování ruč.+el.

Příspěvek od majatrabi »

Výměnit lanko určitě nebude problém, ale udělat koncovky tak aby pěkně seděly to bude oříšek. Nový mechanismus pro elektriku bez motorku stojí 1500,- kč (ve VW). Starší bude učitě levnější. Tak že je napovaženou jestli si stím hrát nebo sehnat nový popř. starší.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Pejvl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.06.2011 23:12
Bydliště: Ostrava

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: mechanismus stahování ruč.+el.

Příspěvek od Pejvl »

Tak to mám taky obavu z toho nasazení těch koncovek, nicméně jsem si říkal, že to bude uplně stejné jako jsem kdysi dělal, jako kluk u favoritky nové lanka na brzdy, tedy se to krásně pájkou do sebe zatavilo. ale taky mě trochu straší délka toho lanka a hlavně jak nejednodušeji je dostat do těch bovdenů. No a když jsme u nákupu těch starších, jaká by byla rada, kde se na to podívat? jsem z Ostravy, byl jsem na jednom vrakovišti, kde jsem věděl, že mají různé auta, ale SAG tam teď nemají. ještě zkusím pobrouzdat... zatím díky za radu.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: mechanismus stahování ruč.+el.

Příspěvek od M@rty74 »

Kluci po letech zkušeností bych "manuální" mechanismus stahovačky neopravoval ani nekupoval na vrakáči - pokaždé se mi to vymstilo - fungovalo to třeba měsíc a pak zase problém. Pokud by odešel motor stahovačky tak ještě dejme tomu. Osobně bych si zjistil cenu ve VW a třeba tady http://www.aci.cz/default.asp?cls=spres ... id=6364951 nebo u jiných "druhovýrobců" či jiných překupníků, ale 100% bych koupil nový díl se zárukou.
Na sliby vrakárníků typu - vyměníme vám to, když nebude fungovat, nebo ještě lépe - když vám to tam nepude tak to přivezte a vrátíme Vám prachy bych už nikdy neskočil. Jednou jsem koupil díl a když jsem tam přijel za hodinu zpět tak mi jiný pán řekl - nevím co vám slíbil můj zaměstnanec,ale já jsem majitel a rozhodně vám peníze nevrátím - maximálně, protože mám dobrou náladu, tak vám to vyměním za jiný díl ve stejné ceně nebo za lepší s doplatkem . . . A to že ten správný díl byl samozřejmě dražší asi nemusím dodávat, že ?
Ale pokud chceš opravdu jetou stahovačku, podívej se tady na foru do bazaru - s klukama, kteří prodávají tady ( např. prochy ) nejsou problémy a posílají poštou kamkoliv.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: mechanismus stahování ruč.+el.

Příspěvek od Petr74 »

To jsem zase dopadl...:
El. okno u spolujezdce se mi dnes nechtělo stáhnout a zůstalo v půlce. Pomohl jsem mu rukou dolů a to jsem neměl dělat. Při cestě nahoru zůstalo viset zase cca v polovině. Jezdí prostě jen ve spodní půlce dráhy. Sundal jsem tapec, ale dál jsem se nedostal. Vizuálně nevidím problém. Všechny šrouby u stahovačky jsou bohužel tak na krev, že jsem je nedokázal povolit a demontovat (teda kdo tohle vymyslel, přístup je tam jak do :x ) Stahovačku jsem nikdy předtím naživo neviděl, nemám přesnou představu jak to vypadá.

Co mám čekat? Je to na výměnu stahovačky?


EDIT 7.3.2012:
Viděl jsem to moc černě. Stahovačku jsme rozebrali a jako příčinu závady zjistili rozmotané ocelové lanko. Takže výměna. Koupil jsem v ACI tenhle typ: http://www.aci.cz/1868266q-stahovaci-me ... 83384.html" onclick="window.open(this.href);return false; (TÍMTO DĚKUJI M@rty74 ZA DOBRÝ TIP)
... i když číslo dílu (7M0...) nesedělo, při montáži nebyl žádný problém, vše funguje jak má.
HURÁ
Obrázek

martinst
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.01.2009 20:04
Bydliště: Brandýs nad abem
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: mechanismus stahování ruč.+el.

Příspěvek od martinst »

Odešla mi na Sharanu LP stahovačka. Nevíte prosím někdo rozdíl mezi klasickou stahovačkou 7M0837461A a 7M0837461 pro komfortní systém. Hledali jsme to v katalogu a jsou tam obě možnosti a nevím kterou koupit. V čem spočívá ten komfotní systém? Díky.

http://www.aci.cz/1868261q-stahovaci-me ... 83381.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.aci.cz/1868265q-stahovaci-me ... 83383.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: mechanismus stahování ruč.+el.

Příspěvek od michall »

Tak mám rozebranou PP stahovačku. Když srovnám polohu obou "vozíků" co drží sklo, tak se mi zdá, že jsou vzájemně posunuty. Navíc, pokud stahovačku zkusím nenamontovanou, tak v krajní poloze jeden "vozík" vyskočí z vodícího plechu. Dá se ta poloha nějak seřídít? Nemají tam být nějaké zarážky?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: mechanismus stahování ruč.+el.

Příspěvek od M@rty74 »

Třeba se pletu, ale myslím si, že krajní poloha "dolů" je dána a krajní polohu "nahoru" naučíš jen na autě - dorazem skla do dveří.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, STAHOVÁNÍ: mechanismus stahování ruč.+el.

Příspěvek od michall »

No to byl možná právě problém, protože při "nahoru" sice sklo dojelo do nejvyšší polohy, ale ten jeden "vozík" vyjel z plechu. Při následném "dolů" se rozmontoval na min. 3 kousky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“