SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
michalbauerkluk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 10.04.2012 20:06
Bydliště: Poděbrady

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od michalbauerkluk »

zdar klubaci, chci se zeptat sehnal jsem do sveho sharana II,otocny sedacky ze Sharana I, vim ze to predelat pujde,ale pujdou i z tech jednickovych predelat stolecky na operadla mojich dvojkovych? pripadne delal ste to nekdo? je tam na to priprava? dekuji za info

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od jop585 »

Zkusím to napsat sem (je to vlastně taky úprava přední sedačky), bližší téma jsem nenašel a nechci zakládat nové:
Dodělávali jste někdo výklopné stolky na zadní stranu předních sedaček? On Sharan to má ve výbavě dost nepředvídatelné, horší výbavy to mají, lepší ne, někdy obráceně. Zajímalo by mě, jak je to pracné a jestli to jde jen domontovat k libovolné sedačce (výřezy s nějakou pevnou deskou pod nimi tam jsou), nebo zda by se musely měnit celé sedačky (to už mi přijde dost přehnané). Díky.

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od maxie »

Kdyby někdo chtěl, mám k dispozici úplně novou kompletní kabeláž pro dodělání vyhřívání sedadel na jedničku SAG, tzn.1995-2000.
Kdyžtak napište do zpráv.
Žádná Čína, originál konektory, poctivý svazek!

vita.brno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.10.2013 18:35

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od vita.brno »

Zkušenost pro ostatní: Otočný mechanismus z řidičovy sedačky nejde dát na spolujezdcovu (ikdyž mi kamarád tvrdil opak, že se prý jen prohodí páčky). Řidičova točna umožňuje otáčení pouze doleva, spolujezdcova pouze doprava, takže to prohodit nejde.
(takže jsem řidičovu otočnou koupil zbytečně a teď marně sháním spolujezdcovu otočnou - nemáte někdo na prodej?)

Někde na druhé stránce tohoto vlákna jsem četl, že předělat otočný mechanismus do svých sedaček znamená sundat opěradlo, odčalounit sedák, přendat molitany a zase to dát zpět. Do toho se mi vůbec nechce.
Podle mě by stačilo vyndat 2 čepy a 2 šrouby a přehodit celou sedačku včetně výškově stavitelného mechanismu. Tedy vyměnit akorát spodní plotnu z fixní za otočnou. Akorát by se pak muselo zabojovat s bowdenem (ale ikdyby to otáčení mělo být na provázek místo elegantní páčky, tak čert to vem)
Překvapilo mě, že rozteč otočné je vpředu o 4mm větší, než u neotočné, ale odhaduju, že s přiměřenou silou by to tam mohlo jít narvat, případně něco trochu přiohnout...
Dělal jste to už někdo?
sedacka-cepy.jpg
---------------------------------
Seat Alhambra II, 85 kW AUY, 2001

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od BigBang »

Popravdě řečeno přehození čalounění a molitanu je tak na hodinku práce, když nevíš co a jak. Pokud bys chtěl provést tvoje řešení, mohlo by tě to stát hooodně nervů a síly, protože budeš muset zápasit s pružinou pro výškový nastavení sedačky, která je dost silná. Nehledě na to rozebírat sedačku - bezpečnostní zařízení v místech, kde to vůbec nebylo plánováno k rozebírání po tom, co to jendou ve fabrice složili, no nevím nevím...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od maxie »

maxie píše:Kdyby někdo chtěl, mám k dispozici úplně novou kompletní kabeláž pro dodělání vyhřívání sedadel na jedničku SAG, tzn.1995-2000.
Kdyžtak napište do zpráv.
Žádná Čína, originál konektory, poctivý svazek!
Pořád ho mám
Přílohy
výhřev.png

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od bembas »

Oživým téma,potřebuju poradit co všechno potřebuju k dodělání výhřevu do SAG II,koupil jsem na díly alhambru r.v.2004 a ta výhřev má a výhřev funguje,poradíte ti co to dodělávali?předem dík
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od michall »

Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“