Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?
PříspěvekNapsal: 23.12.2014 00:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

10.04.2012

15

Poděbrady

zdar klubaci, chci se zeptat sehnal jsem do sveho sharana II,otocny sedacky ze Sharana I, vim ze to predelat pujde,ale pujdou i z tech jednickovych predelat stolecky na operadla mojich dvojkovych? pripadne delal ste to nekdo? je tam na to priprava? dekuji za info

Předmět příspěvku: Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?
PříspěvekNapsal: 03.01.2015 13:20 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

26.11.2014

63

Zkusím to napsat sem (je to vlastně taky úprava přední sedačky), bližší téma jsem nenašel a nechci zakládat nové:
Dodělávali jste někdo výklopné stolky na zadní stranu předních sedaček? On Sharan to má ve výbavě dost nepředvídatelné, horší výbavy to mají, lepší ne, někdy obráceně. Zajímalo by mě, jak je to pracné a jestli to jde jen domontovat k libovolné sedačce (výřezy s nějakou pevnou deskou pod nimi tam jsou), nebo zda by se musely měnit celé sedačky (to už mi přijde dost přehnané). Díky.

PříspěvekNapsal: 27.02.2016 13:31 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

22.10.2007

374

Mohelnice(SU)

Kdyby někdo chtěl, mám k dispozici úplně novou kompletní kabeláž pro dodělání vyhřívání sedadel na jedničku SAG, tzn.1995-2000.
Kdyžtak napište do zpráv.
Žádná Čína, originál konektory, poctivý svazek!

PříspěvekNapsal: 20.01.2017 21:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.10.2013

2

Zkušenost pro ostatní: Otočný mechanismus z řidičovy sedačky nejde dát na spolujezdcovu (ikdyž mi kamarád tvrdil opak, že se prý jen prohodí páčky). Řidičova točna umožňuje otáčení pouze doleva, spolujezdcova pouze doprava, takže to prohodit nejde.
(takže jsem řidičovu otočnou koupil zbytečně a teď marně sháním spolujezdcovu otočnou - nemáte někdo na prodej?)

Někde na druhé stránce tohoto vlákna jsem četl, že předělat otočný mechanismus do svých sedaček znamená sundat opěradlo, odčalounit sedák, přendat molitany a zase to dát zpět. Do toho se mi vůbec nechce.
Podle mě by stačilo vyndat 2 čepy a 2 šrouby a přehodit celou sedačku včetně výškově stavitelného mechanismu. Tedy vyměnit akorát spodní plotnu z fixní za otočnou. Akorát by se pak muselo zabojovat s bowdenem (ale ikdyby to otáčení mělo být na provázek místo elegantní páčky, tak čert to vem)
Překvapilo mě, že rozteč otočné je vpředu o 4mm větší, než u neotočné, ale odhaduju, že s přiměřenou silou by to tam mohlo jít narvat, případně něco trochu přiohnout...
Dělal jste to už někdo?
Příloha:
sedacka-cepy.jpg
sedacka-cepy.jpg (206.38 KiB) Zobrazeno 563 krát

PříspěvekNapsal: 21.01.2017 14:45 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

11.12.2009

5916

DuchcoVW & Kladno

Popravdě řečeno přehození čalounění a molitanu je tak na hodinku práce, když nevíš co a jak. Pokud bys chtěl provést tvoje řešení, mohlo by tě to stát hooodně nervů a síly, protože budeš muset zápasit s pružinou pro výškový nastavení sedačky, která je dost silná. Nehledě na to rozebírat sedačku - bezpečnostní zařízení v místech, kde to vůbec nebylo plánováno k rozebírání po tom, co to jendou ve fabrice složili, no nevím nevím...

Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992 !!RIP!!
Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa

Tepličáci, Ústečáci, Mostečáci sem => SRAZ!!?
Kladno hýýýýr => SRAZ!!?

Detailing Club

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]