MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

hadrka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.02.2011 21:12

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternát

Příspěvek od hadrka »

Dobrý den,jsem tady nový z Jižních čech,tak Všechny zdravím.Řešil jsem přesně tento zvuk od motoru a nakonec to bylo opravdu turbem.Turbo mi kamarád vyndal,poslali jsme ho na vyčištění do firmy ve Strakonicích,namontoval a je po zvukách,prý zanesený naklápěcí mechanismus klapek.Přesně jak o tom psal VILIK zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 1&start=30" onclick="window.open(this.href);return false; Stále mi však něce rezonuje do vzduchového filtru,ale to jen když přidám plyn,pustím a vypnu zapalování.Je to jako když se dotáčí vrtule a o něco dře
alhambra II 2002 85kw

Mates-sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.10.2010 11:00

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternát

Příspěvek od Mates-sharan »

hadrka píše:Dobrý den,jsem tady nový z Jižních čech,tak Všechny zdravím.Řešil jsem přesně tento zvuk od motoru a nakonec to bylo opravdu turbem.Turbo mi kamarád vyndal,poslali jsme ho na vyčištění do firmy ve Strakonicích,namontoval a je po zvukách,prý zanesený naklápěcí mechanismus klapek.Přesně jak o tom psal VILIK zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 1&start=30" onclick="window.open(this.href);return false; Stále mi však něce rezonuje do vzduchového filtru,ale to jen když přidám plyn,pustím a vypnu zapalování.Je to jako když se dotáčí vrtule a o něco dře
Nazdar. Aj to pomohlo výkonu keď Ti vyčistili to turbo ? Mne to stále robí tie zvuky a keď som bol s tým v oprave povedali mi ,že to je normálne pri 96kw ,že to si odfukuje turbo :-)

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternát

Příspěvek od ajo »

Mates-sharan píše:Zdravím všetkých fóristov. Po dlhom hľadaní som sa dopátral do myslím správnej diskusie ,ktorá sa tu preberala. Dnes z ničoho nič pri vyšliapnutí spojky väčšinou 2-3 prevod počujem ešte nejaké dotočenie niečoho také 2-3 sekundy taký plechovo tupý zvuk. Písali ste o volnobežke v alternátore . Vyriešil niekto tento problém. Som s toho na nervy
Díky moc za každý názor a radu.
Sharan 96kw 2004
Ten plechovy zvuk pri radeni, po vyšliapnuti spojky pozorujem od jesene a v poslednom čase mi motor už takmer pravidelne pri 2300 ot. padal do nudzoveho režimu. Po nalogovani sa odbornici vyjadrili, že to robi zanesene turbo. Vyriešil som to tento vikend: asi 500km po dialnici 140 km/h a už žiadne cukanie, žiadny nudzak a nepočujem ani dotačanie turba.
Obrázek

hadrka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.02.2011 21:12

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternát

Příspěvek od hadrka »

To Mates-sharan
Žádnou změnu na výkonu nepozoruji.Vyndané turbo před čištěním nemělo vůle,ani očesané lopatky,takže snad jen zanesené to naklápění .Vzhledem k tomu,že mělo auto najeto loni v dubnu(má koupě) 130000km,tak toho němec moc nenajezdil(auto z rodiny).Km kontrolovány i v druhé paměti,tak snad OK????????
alhambra II 2002 85kw

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternát

Příspěvek od Skyppy »

milda píše:Jo když to neděláš poprvé tak je to za 10 min. hotové.Potřebuješ stahovák.Motor AUY.

Zdravím. Nemohl by jste sem někdo dát nějaké číslo toho demontážního přípravku na řemenici s volnoběžkou? Kde ho nejlépe sehnat?

jiskrabk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 07.08.2011 09:51

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternát

Příspěvek od jiskrabk »

Ahoj, jsem novým majitelem Galaxy II.
Narazil jsem asi na problem který se tu resi, ale moc nevim nebo nechapu jak a jestli jste jej teda doresili.
Pri vyslapnuti spojky pri razeni se ozve piskavy zvuk jako kdyby prokluzoval remen... dela to pri poklesu otacek pri razeni nevice tak mezi 1500-1000 ot./min. Nevice to dela pri razeni rychlosti 2 a 3. Pri podrazovani jsem si toho zatim nevsimnul. Na volnobeh kdyz proslapnu motor tak taky nic neslyset. Taky mam dojem ze je to za studena horsi.

Z toho co jsem tu precetl tak by to mohla byt volnobezka alternatoru, lopatky v turbu, lozisko na spojce, nebo nejake hadice (nebo trubicky) pod sanim vzduchu. Taky tady ale popisujete i ruzne jine zvuky (huceni, klepani apod...).

Co myslite ze to muze byt u me? A jak je ktera oprava cca. draha?

Diky,
Jirka
Ford Galaxy 1,9 TDi PD 85KW 2002

jiskrabk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 07.08.2011 09:51

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternát

Příspěvek od jiskrabk »

Tak dneska jsem jsem vyloučil že můj problém je volnoběžka.
Pokud by tady někdo řešil podobný problém, tak stačí shodit klíňák a zkusit se kousek projet zda budou zvuky stále slyšet. Pokud ne, tak bude problém někde na řemenici serva nebo klimatizace, napínáku nebo volnoběžce. U mě zvuky nezmyzely, takže budu hledat dál.
Pokud to budete někdo zkoušet, tak počítejte že nejede servo a řízení jde opravdu hodně ztuha (motat se na městském parkovišti... nic moc :)).
Ford Galaxy 1,9 TDi PD 85KW 2002

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternát

Příspěvek od Skyppy »

Z toho co popisuješ bych to viděl spíš na spojkové ložisko.

petrauto25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.04.2010 07:04

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternát

Příspěvek od petrauto25 »

A nejsou náhodou ty zvuky od turba?
Měl jsem 81kW 99, nyní mám 85 kW PD 2001 a dělá mi to u obou. U ty 81-ky jsem to hrozně řešil až jsem zkusil povolit výfuk před katem ( cca 1cm mezera + delší šrouby) a tyto zvuky byly mnohem víc slyšet. A dělá to když motor roztočím jen málo a hned řadím. Pokud ho ovšem vytočím sice pozvolně, ale na cca 3000-3500 ot. neudělá to. (jo a sundávat řemeny, měnit kladky..., to všechno jsem taky zkoušel)

Připadá mi, že ty šustivý zvuky jsou jak turbo natlačilo a teď po ubrání plynu se ten stlačený vzduch pere v turbu a fičí do výfuku, protože motor ho v ten okamžik už nepotřebuje.
S 85 kW jsem najel 65000km (nyní má 250.000km) a je to pořád stejný. Už to neřeším, spíš jsem se naučil kdy řadit.

Jery300
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.06.2016 11:35

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od Jery300 »

Ahoj ,taky mi to vydávalo divné zvuky jako z volnoběžky alt. ,ale po výměně sady rozv.řemene,kladky a vod.pumpy se to ztratilo. (alespoň prozatím) Rozv sada 3.800+ 2tis. práce. (Sharan 1,8T-LPG)

mesh3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.02.2017 21:00
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTOR, ZVUKY: při vyšlápnutí spojky, volnoběžka alternátoru

Příspěvek od mesh3 »

Zdarec chlopy
Vzměnil jsem děravou hadici na posilovač brzd ( skoro nebrzdilo a tvrdnul pedál ) a sharyk když se rozjedu a sešlápnu spojku a řadím tak se z motoru ozývá - pš pš pš pš pš - zřejmě od turba a pouze když sundám nohu z plynu , přejde to tak po cca 2 km. VAG žádnou chybu nehlásí .
Díky Všem za názory.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“