TOPENÍ, BUFÍK: přídavné topení Webasto, funkce

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

TOPENÍ, BUFÍK: přídavné topení Webasto, funkce

Příspěvek od jardahes »

Už jsem tu psal o mém "bufíku" přídavném topení Webasto a ptal se jestli nemá někdo nějakou zkušenost. Pro jistotu jsem jej i nafotil a při porovnání mi přijde dost podobné jako váš "eberspacher" funkce na climatroniku mi svítí HE a uvnitř se to krásně vytopí, ale budík na teplotu motoru se ani nehne. Nemá s tím někdo zkušenost?


Dík Jarda :)
Přílohy
.
.
P1020305.JPG (20.26 KiB) Zobrazeno 18358 x
.
.
P1020304.JPG (17.73 KiB) Zobrazeno 18355 x
.
.
P1020303.JPG (18.02 KiB) Zobrazeno 18357 x
.
.
P1020302.JPG (18.07 KiB) Zobrazeno 18361 x

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Kazdy Sharan ma ohrivacek :!: To u tebe vypada na predelane na nezavisle topeni.A pokud ti to netopi do motoru,tak tam mas spatne zapojene obehove cerpadlo-asi...

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Tak to nech napíchnout na Vaq a nech to otestovat

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

četl jsem tu, že je umístěné v předu pod nárazníkem, jestli se nemýlím, ale já to mám na levé straně u řidiče zhruba v polovině u sloupku. Co by mi měl hlásit ten VAG? Dávám to ke kamarádovi ten má nějakou diagnostiku a nic neříkal.
Jarda

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

jó ještě jsem zapoměl v tom manuálu jsou k tomu ohřívání popsané stropné hodiny kde je symbol na ten příhřev, ale já tam mám jen hodiny a minuty.
Jarda

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Ten vag má test přídavného topení.Jinak se ti z bufíku kouří když jede.Je pravda že by to mohlo být ještě čidlo v nárazníku a nebo termostat.Chtělo by to lépe popsat jak se to chová na delší cestě.

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

nějak to nechápu, ten bufík co máš se ničím neovládá,myslíl manuálně, že bys musel nastavit čas a dobu topení? Já tam mám na palubce malou krabičku s dispayem a tam si nastavím hodiny a pak čas zapnutí a to vůbec není propojeno na stropní hodiny. Ale jestli tvrdíš že každý má bufík tak už fakt nevím.

Jarda

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

jardahes píše:četl jsem tu, že je umístěné v předu pod nárazníkem, jestli se nemýlím, ale já to mám na levé straně u řidiče zhruba v polovině u sloupku. Co by mi měl hlásit ten VAG? Dávám to ke kamarádovi ten má nějakou diagnostiku a nic neříkal.
Jarda
Ne ne ne,je pred levym zadnim kolem :wink:

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

zjistil jsem, že ten kámoš VAG-COM verze SVO607.2-UD tak snad něco zjistíme. takže jastli to shrnu, má zapnout úplně sám při teplotě pod +5 stupnů a běžet než se to ohřeje na 75. A vůbec se nic nikde nezapíná. A já tedy k tomu mám navíc nějaké časové ohřívání jak si nastavím.
Jarda

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

jardahes píše:zjistil jsem, že ten kámoš VAG-COM verze SVO607.2-UD tak snad něco zjistíme. takže jastli to shrnu, má zapnout úplně sám při teplotě pod +5 stupnů a běžet než se to ohřeje na 75. A vůbec se nic nikde nezapíná. A já tedy k tomu mám navíc nějaké časové ohřívání jak si nastavím.
Jarda
Presne tak :lol:

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: přídavné topení Webasto, funkce

Příspěvek od Rados sv »

Pánové potřeboval bych prosím poradit.Na Sharanu II(03)mám nezavislé topení webasto,ale nemůžu přijít na funkci.Vlevo pod volantem mám ovládací krabičku s displejem.Po manuálním zapnutí je slyšet větrák v autě,na climatroniku se objeví HE,ale fouká jen studený vzduch i po cca 25minutách při o°.Ptám se co je špatně.Ještě kdyby mi prosím někdo ujasnil,přídavné topení (příhřev dole za řidičem)mají všechny auta,a nezávislé je ještě někde jinde?Nebo nezávislé top.=přídavné +ovládací krabička.Předem děkuji za odpovědí.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: přídavné topení Webasto, funkce

Příspěvek od abeljozef »

Do sharanov sa dava prihrev Eberspacher. Ako priplatkova vybava moze sluzit aj ako nezavysle kurenie. Kedze mas ovladanie Webasto to asi bolo dodatocne domontovane.

Standartne ten bufik sluzi ako prihrev vody pre motor a kurenie. Ide o to ze moderne TDI motory maju nizku vyhrevnost a preto sa v zime dlho zohrievaju. Preto je v motorvom priestore pod stieracmi cidlo ktore pri vonkajsej teplote cca 8 stupnov (tie navaznosti su torcha zlozitejsie) da pokym na pracu bufika pri nastartovanom motore.

Prestavbou (tvojim Webasto ovladacom) sa zapne ako nezavisle kurenie a snazi sa fukat teply vzduch hlavne na okna (rezim HE).

Teraz je otazka ci ti vobec funguje bufik, teda ci ho teraz v zime pocujes pracovat ked jazdis aj ked webasto mas vypnute. ????

Keby ti nesiel tak problem musis zacat riesit prave bufikom.

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: přídavné topení Webasto, funkce

Příspěvek od Rados sv »

Díky za osvětlující odpověd,teď nedokážu říct jestli bufík funguje,vím že občas zasmrděl,ale víc jsem tomu nevěnoval pozornost,i když je možné,že nefunguje správně.Když jsem se díval pod autem tak byly obě dvě trubky (výfuk i vstup vzduch)jakoby zaolejované,spíš teda asi potečené nespálenou naftou.Zkusím otestovat ten bufík a uvidím.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: TOPENÍ, BUFÍK: přídavné topení Webasto, funkce

Příspěvek od parizek_ltm »

Napadla me takova vec. Dalo by se k nezavislemu topeni, jako pridavna(druha) baterie pouzit "mrtva" baterie ?
Tzn. dostane se treba na 11V, do auta na starty apod. nevhodna, ale stale pouzitelna ?

Jasne, ze kapacita uz bude jinde, ale kdyz by vydrzela topit treba 4 hodiny a pak chcipla, tak by mi to stacilo. Baterii bych vzal od prodejce, ktery zpetne odebira stare aku, domluvil bych se, at mi nejaky "lepsi" kousek schova...

Je to prakticky mozne ? Nebo je to nesmysl a topeni ma na baterii vetsi naroky.. ?
Diky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: přídavné topení Webasto, funkce

Příspěvek od michall »

Záleží na stavu baterie. Pokud už nemá kapacitu nebo nedodá startovací proud, pak asi ano. Musíš jí dobíjet a pokud bude mít třeba zkratovaný nebo téměř zkratovaný článek, pak ti tam altík bude tlačit proud, který ztratíš zbytečně a navíc máš šanci, že ti baterka "vybouchne" = vyvaříš elektrolyt a stejně jí vyhodíš. To už bych se raději poohlédnul po nějaké menší za rozumnou cenu, třeba i někde v Globusu, OBI, ... Stejně jí musíš někam dát, takže si myslím, že tohle raději ne-e.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“