KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
jtoxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 22.07.2010 20:05
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od jtoxx »

No tak vymen - oprav, co jineho rict :-)

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od Dedla »

Pokusím se můj dotaz zařadit sem...
Sice mi klimakompresor nehučí,ale dějí se mi takové divné klepající zvuky související se zapnutím/vypnutím klimatroniku.
Nějak takto podobně: http://www.youtube.com/watch?v=NGjBlwHvs0Y" onclick="window.open(this.href);return false; :laugh:

Za jízdy to začne klepat(vyklepávat morseovku - jako kladívkem do svěráku),tak vypnu klimatronik na OFF a přestane to. Opět zapnu na ECON,nebo AUTO-(to je jedno),zkouším zvedat a snižovat otáčky ventilátoru (s otáčkama ventilátoru se klepání nemění) a opět klepe...Znovu volím OFF a je ticho.
Není to pravidelné,ale možná to dělá jen za tepla. Spíše je to nějaké náhodné. Někdy tři měsíce klid,někdy to slyším třeba v době jízdy jen 20 sec,někdy minutu a to hlavně jen na volnoběh. Chci-li si to jít poslechnout třeba pod kapotu,tak to přestane.
Je to podobný zvuk z místa řidiče jako kdyby byla v háji volnoběžka alternátoru. Je to slyšet jakoby z pravého předku.
Co to asi je? Servomotor nějaký klapky v čudu?
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od Skyppy »

Zkus se mrknout na automatický šplnovák drážkového řemenu. Já jsem měl vytahaný řemen a na volnoběh a občas i při vyšších otáčkách jsem slyšel kovové klepání, které bylo způsobované klepáním šplnováku o svůj doraz. Dal jsem nový kratší řemen a všechno je v pohodě.

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od Kamyl »

No tak ja s tim nakonec jeste od lonska zapasim, jsem se na to loni vykvaknul uz :)

A ted mam jiny dotaz. Koupil jsem novy kompresor - Behr Hella, s cislem 8FK 351 127-381 a v aute mam 8FK 351 127-481 - nemate nekdo nejake pristupy do nejakych servisnich databazi nebo ja nevim ceho, jestli jsou tyhle dva typy zamenitelne/nahraditelne? Jeste to do dvou dnu muzu vymenit, takze snad by to nebyla takova hruza jeste, ale pokud by byly kompatibilni, nemusel bych to resit...

Vygooglit se mi to nejak nepodarilo a treba na webu Autokelly apod. se to tvari spise, jako ze to nahrada neni... :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od rcmony »

Kamyle typoval bych, že to tam nedostaneš. Podle dodavatele kompresorů "druhovýroba".

DLE KATEGORIE
Škoda
Škoda OCTAVIA I TOUR 9/2000-11/2010
klimatizace, topení
kompresory

DLE KATEGORIE
Audi
Audi A3 9/1996-9/2000
klimatizace, topení
kompresory
Audi A3 9/2000-5/2003
klimatizace, topení
kompresory
Audi TT 1/1999-2006
klimatizace, topení
kompresory

DLE KATEGORIE
Seat
Seat INCA 7/1995-6/2003
klimatizace, topení
kompresory
Seat LEON 11/1999-8/2005
klimatizace, topení
kompresory
Seat TOLEDO 4/1999-11/2004
klimatizace, topení
kompresory

DLE KATEGORIE
VW
VW BORA 9/1998-2005
klimatizace, topení
kompresory
VW CADDY 10/1995-2/2004
klimatizace, topení
kompresory
VW GOLF IV 8/1997-8/2003
klimatizace, topení
kompresory
VW NEW BEETLE 10/1998-6/2005
klimatizace, topení
kompresory
VW NEW BEETLE 7/2005-10/2011
klimatizace, topení
kompresory
VW POLO CLASSIC, Kombi 10/1995-9/2001
klimatizace, topení
kompresory
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od Kamyl »

No prave, nektere weby ukazuji nekompatibilitu, kolega mi zas poslal obrazek viz priloha, kde to je jako nahrada napsane, takze jsem z toho ted jalovy :)

Jeste jsem hledal rozdily v popisech a u jednoho z nich bylo v popisu, ze ma prumer remenice 119 mm a u druheho 120 mm. Nevim, jaky ten 1 mm prumer muze mit vliv... :?:
Přílohy
behr_nahrada.JPG
Obrázek

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od t.zbras »

Ahoj vsichni,potrebuji pomoc. Kdyz zapnu klimu,tak mi zacne jakoby neco sycet a jde to jakoby od spolujezdce nekde pod airbagem. Hned jak jsem to uslysel tak jsem to vypl adela to pokazde kdyz to zapnu. Nema nekdo tuseni coto muze sycet a co se stim da delat? Moc diky za rady T.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od Skyppy »

Nebude to normální projev expanzního ventilu v klima výměníku??

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od t.zbras »

Normalni to urcite nebude,protoze klima uz neklimuje protoze je prazdna. Byl jsem na naplneni,delali mi vakuum a zadnou diru to nenaslo. Tak jsme to naplnili pouze tlakem vzduchu a uvidime co bude dal. Po naplneni jsme zkusili klimu pustit a kompresor se rozebehl a v aute to opet zacalo sycet. Mohl byste nekdo poradit? Co ten vyparnik? Da se oddelat u II sharana bez demontaze palubovky? Moc diky za help

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od M@rty74 »

Mno pokud ti to natlakovali vzduchem, je vidět, že jsi byl opravdu u odborníků - momentálně je to krom problému se syčením i o tom udělat dekontaminaci celého okruhu klimy, naplnění olejem atd. . Najdi si někoho, kdo klimatizaci opravdu rozumí.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od Skyppy »

t.zbras píše:Co ten vyparnik? Da se oddelat u II sharana bez demontaze palubovky? Moc diky za help
Pokud vím, tak nedá.
A jinak, to natlakování vzduchem byl doopravdy VÝBORNÝ nápad :tit: . Proč nepoužít třeba dusík??

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od smolda »

Proto že vzduch mu tam natlačili z kompresoru zadáčo a dusík je drahej (oproti vzduchu). O olej v systému bych neměl strach, některý kompresory ho flušou víc než dost :laugh: . Horší je že kompresorovej olej celkem dobře drží na chladnejch hliníkovejch plochách. Jsem opravdu zvědavej čím ty soudruzi tu klimu vyčistěj. To bude dekontaminace jako hrom.
P.S. Ale zase proč by to nedekontaminovali, když chytli platící kafku kterou můžou škubat. :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od Brady7 »

Pane bože. Okamžitě to vyfoukni! A zajeď k někomu na plničku. Nech tam udělat podtlak min. 5min. A nech to min. Půl hodiny. Vezme to vlhkost. Pročistit. Novej sušič atd. Kdyžtak písni. Můžem pokecat o tom. To že ti to syčelo je příznak že je tam málo plynu.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od abeljozef »

Takto to dopada ked sa borci pustaju do niecoho o com nemaju ani sajn.

Ak tam niekto skutocne natlacil vzduch tak teraz spravit kompletny vyplach okruhu koly dekontaminacii.

Tak isto ako "borci" nikdy nepochopia preco je pseudovakuova skuska uplne o nicom a vobec nic o uniku nevypoveda pokial tam neni diera ako v .... - ale masina spravila vakuovy test a unik nenasla, borci naplnia a za chvlu je to opet prazdne. Potom sa strasne cuduju sa ako je to mozne.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, ZVUKY: hučení klimakompresoru?

Příspěvek od smolda »

Čím doporučuješ vypláchnout okruh a zbavit ho oleje z kompresoru Orlík (je asi nejrozšířenější)?
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“