KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
sedkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od sedkooo »

Zdravim,

precital som tu viacero tem a chcel by som sa spytat co mi poradite. Vykradli mi auto, na videu pride chlapik k soferovim dveram stravi tam asi 7 sekund, auto zablika a dvere sa otvoria. Zamok nie je poskodeny a alarm sa vypol po odomknuti, takze skvely alarm:( Chcem sa spytat:
1. Viete mi povedat ako sa tam dostal?
2. Pomoze mi vymontovat zamky na dverach, alebo odpojit tiahla. Co je lepsie? Niekto tu pisal, ze odmontovanim zamku sa zlodejom este pomoze.
3. Cital som o magicar alarme, je to dobra vec? Teraz to predavaju aj so start stop tlacitkom namiesto spinacej skrinky, ale som voci tomu trochu skepticky, najma ak treba zrusit zamok volantu kvoli tomu. Mate s tim niekto skusenosti?

Dakujem velmi pekne za rady.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od vilik »

1. pravděpodobně pomocí nějakéh univerzálu jednoduše odemkl. Tím se vyřadí alarm, protože systém to považuje za běžné odemčení klíčem.
2. někde v Sherloku je postup.
3. mám ho a pořídil si ho proto, že mně jednou auto otevřeli. Násilím a s poškozením zámku. A nemám proti nic negativního. Ale třeba mám smůlu vyčerpanou. Mám to s dálkovým startem a mnoha dalšími funkcemi, včetně dálkového startu bufíku. Nevím, proč by bylo třeba zrušit zámek volantu. Se startem to nemá nic společného. Je to jen mechanické zablokování volantu. Nic víc.

V každém případě je to mnohem lepší zabezpečení než to profláklé koncernové. Ale je potřeba si uvědomit, že žádné zabezpečení není nepřekonatelné.

Jinak doporučuji. :good:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od kubenec »

sedkooo píše:Zdravim,

precital som tu viacero tem a chcel by som sa spytat co mi poradite. Vykradli mi auto, na videu pride chlapik k soferovim dveram stravi tam asi 7 sekund, auto zablika a dvere sa otvoria. Zamok nie je poskodeny a alarm sa vypol po odomknuti, takze skvely alarm:( Chcem sa spytat:
1. Viete mi povedat ako sa tam dostal?
2. Pomoze mi vymontovat zamky na dverach, alebo odpojit tiahla. Co je lepsie? Niekto tu pisal, ze odmontovanim zamku sa zlodejom este pomoze.
3. Cital som o magicar alarme, je to dobra vec? Teraz to predavaju aj so start stop tlacitkom namiesto spinacej skrinky, ale som voci tomu trochu skepticky, najma ak treba zrusit zamok volantu kvoli tomu. Mate s tim niekto skusenosti?

Dakujem velmi pekne za rady.
Pokud mas origo alarm, tak se da aktivovat zakaz deaktivace pres klicek. Pouze DO. Jednoduse receno to na dverich ridice bude houkat do 15s pokud neaktivujes immo pres klicek nebo na ostatnich dverich hned po otevreni.

Odesláno z mého SM-A510F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
sedkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od sedkooo »

Dakujem za odpovede.
1. tak to je super, preco take nieco ako univerzalny kluc vobec existuje.
2. asi myslis toto vlakno http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=26054" onclick="window.open(this.href);return false;, ale nie je tam napisane ci je to dobry napad a pomoze to alebo nie:) Preto som sa pytal
3. nechcel som aby to vyznelo, ze mam nieco proti magicaru, nemam s nim ziadne skusenosti tak som chcel pocut nejaky nazor. Praveze sa mi paci.
To vymontovanie zamku volantu spominaju tu http://www.autoalarmy.sk/katalog/autoal ... 090as.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Je to kvoli tomu tlacitku start/stop. Z toho mam trochu obavy, ze ako to funguje.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od vilik »

Add. 3. Takhle si to snad nikdo nevysvětloval. Já už vůbec ne. Kouknul jsem na ty stránky a upřímně, odstranit jeden z bezpečnostních prvků (zámek volantu) bych si opravdu rozmyslel a raději zůstal u klíče. Dálkový start tenhle alarm umí v pohodě. Používám ho poměrně často. v zimě i v létě. V létě hlavně v parnech, kdy přijdeš do příjemně vychlazeného auta. Jen u manuálu s tím musíš počítat dopředu při opouštění auta. Je tam jistý bezpečnostní postup, aby se zabránilo nastartování se zařazeným rychlostním stupněm. U automatu to není zapotřebí, jen je potřeba dát páku do polohy P. Ale obecně je dálkový start fajn.
To, co píše kubenec je dobré opatření. Možná jsem tady někde něco přehlédl, ale neškodilo by se o tom trochu více rozepsat. :good:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“