KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
heimdall
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 27.10.2009 17:43
Bydliště: Slovensko

Re: Zabespecenie auta

Příspěvek od heimdall »

Používam podobný systém zabezpečenia auta a myslím že nie je na čo sa sťažovať, auto odcudzia dvoma spôsobmi - 1 - odťahovka a 2 - vymena riadiacej jednotky, čo je na parkovisku ak nemas auto von celú noc pred bytovkou takmer nemožné. Vo "vyťukávaní" kódu tiež nevidím veľmi problém, zaberie to cca 10 sekund, čo nie je až taký časový problém. Riešenie, ak ti toto nevyhovu je jednoduche, prejdi na magic cas plus zederlock, spolu cca 15000sk - 500€ a máš po probléme.

K deaktivácii by si musel uviesť presný názov zariadenia aké požívaš, takto všeobecne to nepôjde, ale určite sa to dá, dokonca sa používa aj režim dočasnej daektivácie, ak dáš auto niekde do servisu a nechceš o ňom automechanika informovať, skús zistiť aký typ zabezpečenia (značku) máš vo svojej alhambre, aj keď presne nechápem prečo chceš niečo čo chráni tvoj majetok odstrániť.

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zabespecenie auta

Příspěvek od jenda.master »

chce to odstranit, aby mohl používat dálkový start. možná pokud budeš mít zapojení toho systému, možná by se dal deaktivovat vždy jen dočasně po dobu aktivace dálkového startu...
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabespecenie auta

Příspěvek od Janchi999 »

Docasna deaktivacia pocas aktivacie dialkoveho startu by mu nepomohla. Uvazda,ze ak sa kod do 20 sekund nezada, auto zdochne... Jedine teda, zeby sa to deaktivovalo pocas dialkoveho startu, potom vypol motor a znova nastartoval klucom po zadani kodu... Alebo nastartoval dialkacom a do 20 sekund zadal kod. Zda sa mi to ale trocha prekomplikovane. Ja osobne by som tu "zaujimavu" vecicku na kod nechal tak ako je, spravil nezavisle kurenie na dialkac a pripadne este zabezpecil Zederom... :)

Da sa nejak zistit typ toho zabezpecenia? Teda, ak to nieje made in home.
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
heimdall
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 27.10.2009 17:43
Bydliště: Slovensko

Re: Zabespecenie auta

Příspěvek od heimdall »

Deaktivovať sa to určite dá, aspoň ja mám k svojmu návod na deaktiváciu a obsluhu, jednoznačne by som však dal na tvojom mieste prednosť ako napísal posledne kolega bufíku a nic nedeaktivoval, stoji to cca 180€ (tvoj zabezpečovací systém) a prisť si o to len kôli auto-štartu je nerozumné, daj si k tomu ten zeder a máš auto výborne zabezpečené + ten spomínaný bufík.

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zabespecenie auta

Příspěvek od jenda.master »

to je určitě řešení...
můj nápad byl takovej, že pokud by chtěl dálkovej start, dočasně by se propojil např. pomocí relátka nějakej okruh (kterej to zařízení rozpojí - proto to zdechne) a ve chvíli kdyby vlezl do auta, otočil klíčem tak by musel vyťukat ten kód... a další věc je ta, že dálkovej start může použít i na klimatizaci :-)
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabespecenie auta

Příspěvek od Janchi999 »

To je pravda, v lete na klimatizaciu by bol super dialkovy start. Ma to vsak jeden hacik, a to,ze s ohriatym telom v lete, ked je vonkajsia teplota 30° sadne do vychladeneho auta na 19-20°, to asi casom zdravotne nerozchodi :wink:

Samozrejme, treba ratat aj stym, ze kompresor si riadne zamaka na plny vykon, ochladit vnutornu teplotu v aute ( cca 45/50 °) na 20°. Myslim,ze k zivotnosti mu to neprida. Preto je lepsie radsej poriadne vyvetrat auto, zrovnat vnutornu teplotu s vonkajsou a zacat postupne chladit... Trebars z tych 30 na 20°, ale aj to je moc. Zdraviu neskodlive je tusim max. o 5° menej oproti vonkajsej teplote... ale to uz sme OT :oops:
Naposledy upravil(a) Janchi999 dne 11.11.2011 13:57, celkem upraveno 1 x.
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od marty_ »

Ahojte kolegové,
Potřebovali bychom kamarádovi u Galaxy II 1,9TDi zapojit skrytý spínač, stačilo by možná i blokovat startér (požadavek kamaráda).
Dívali jsme se na dráty od spínačky a jsou poměrně hodně silné, na přerušení malým spínačem nevhodné.
Napadá někoho co u TDi přerušit, aby motor nešel nastartovat?
Pokud možno bez přidávání relé.
U benzínu by to bylo jednodušší, ale u dieselu nevím.
Děkuji za tipy.
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od Skyppy »

Silné dráty ve spínačce jsou pro kompletní napájení spotřebičů. Těch si nevšímejte. Jistě tam je i nějaký slabý drátek, který dává povel k nastartování vozidla. Zaměřte se na něj.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od michall »

Obávám se, sire, že jsou tam jen ty tlusté, tenký vodič je jen od svorek S a P, které však se startérem nesouvisí. Spínačka spíná startér přímo vodičem 4qmm, takže jedině přrušit ten, ale na to by byl potřeba spínač jak hov.do
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od Skyppy »

Při pohledu na tento obrázek: http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;1 ... ST=0|LNG=0|" onclick="window.open(this.href);return false;
si myslím, že je to startér jako každý jiný, tudíž se spínací elektromagnetickou cívkou ovládanou nějakým cca 1,5mm/2 drátkem. Nechci se hádat, neboť startér je jedna z mála věcí, co jsem ještě na Shardovi nepitval.

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od Captain »

Ahoj. Idea je dobrá, ale....nepůjde starter a vše ostatní bude ok-takže stačí do auta strčit a pokud je v cajku tak po převalení chytne. Spíš bych to řešil odpojením podávacího čerpadla nebo tak něco. Taky přemejšlím, že si něco takového udělám. Zatím jsem po tom ještě nepátral.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od michall »

Startér možná normální je, ale ze spínačky vede 4qmm kabel přes 30A pojistku na spínání startéru. Kolik tam teče netuším, ale jen tak by tam tak tlustej kabel nedali.
Přílohy
spin_skr.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od M@rty74 »

Odpojení startéru je opravdu k ničemu a když už, tak určitě přes spínací relé.
Osobně uvažuji o tomhle : http://www.jabloshop.cz/zabezpeceni-voz ... ovy-ventil" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od ifos.cz »

Je k něčemu odpojit inmobilizér?
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: KRÁDEŽE, VYKRÁDÁNÍ AUT: vykradli mi auto, zabezpečení

Příspěvek od jeff78 »

M@rty74 píše:Odpojení startéru je opravdu k ničemu a když už, tak určitě přes spínací relé.
Osobně uvažuji o tomhle : http://www.jabloshop.cz/zabezpeceni-voz ... ovy-ventil" onclick="window.open(this.href);return false;
tak to je podle me nejlepsi reseni jak odpojit palivo od motoru. Nez nekde prerusovat a prepojovat draty
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“