MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od bodyvlk »

To může být i řídící jednotkou. Já mám prosbu na Sharanisty - na sahaře mám, jak jsem již psal 2 větráky a řídící jednotka je přišroubována na chladičovce nad nádrží na servo. Jenom potřebuji zkontrolovat jednu věc - máte taky u motoru ty odpory k větrákům? Jsou to ty pružiny zalité v něčem zeleném. Vím, že alhambry ani galaxy je určitě nemají - mají odpory přímo v řídící jednotce, ale já tu jednotku mám menší a ty odpory jsou podle mě zvlášť. Ptám se proto, že se mi jeden odpor začal drolit a teď si opravdu nejsem jistý, zda tam mají být nebo ne, nebo to mám z něčeho zbastlený. Sharan 1,9 TDi AFN 81 kW, dva větráky na sahaře. Vždy se točí jenom jeden, pouze, když je hodně vysoká teplota vzduchu a nechám puštěnou klimu, tak se na chvilku - 30s pustí i druhý. Otáčky větráků stále konstantní.

Uživatelský avatar
hasto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.01.2008 17:33
Bydliště: Trebostovo 100, okr. Martin, SR

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od hasto »

Ja mám tykáto problém, mám Ford Galacy 1998 1,8 TDI, Mám automatickú dvojzónovú klimatizáciu, nedá sa mi ovládať otáčky predného ventilátora. Nedá sa ani zapnúť. Pozeral som sa k napájaniu ventilátora, ak sa nemýlim ten je na pravej strane, vedľa neho na ľavo je daľšia skrynka je tam taká červená škatiľka, do ktorej idú 3 drôty, nie je tam žiadne napätie, neviem si s tým poradiť. Za pomoc ďakujem.
Najlepšie skiboxy , kvalita za dobrú cenu ---http://www.skibox.sk

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od machstrechy »

ahojte kluci poraďte nejede ventilátor u chladiče dal jsem nové čidlo,napojil ventilátor přímo na baterku a funkuje,kontroloval pojistky a ok. Tak už nevím čím to je nevíte někdo díky.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od bodyvlk »

Řídící jednotka. Měla by být v motorovém prostoru nad nádržkou na servo. Jsou v ní relátka - tolik relátek, kolik máš ventilátorů na sahaře. Může být špatná, nebo můžou být porušeny kabely. Dále můžeš mít špatné odpory ventilátorů. Některá auta mají odpory v řídící jednotce a některá zvlášť v motorovém prostoru - jsou to jakoby voskové válečky dlouhé cca 15 cm. Takový zelený vosk.

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od machstrechy »

bodyvlk píše:Řídící jednotka. Měla by být v motorovém prostoru nad nádržkou na servo. Jsou v ní relátka - tolik relátek, kolik máš ventilátorů na sahaře. Může být špatná, nebo můžou být porušeny kabely. Dále můžeš mít špatné odpory ventilátorů. Některá auta mají odpory v řídící jednotce a některá zvlášť v motorovém prostoru - jsou to jakoby voskové válečky dlouhé cca 15 cm. Takový zelený vosk.
jo moc děkuji

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od machstrechy »

Kluci ještě jak zjistím které relátko je na ventilátor nevíte číslo?

Uživatelský avatar
SCHARAN2000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 06.09.2008 11:00

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od SCHARAN2000 »

Zdravim vas.Som tu novy a taky mam 1sharana 1,9tdi81kw rv.00.Mam tiez 2 ventilatory a ked zapnem klimu tak sa rozbehne iba jeden. Uz som sa na to pital a povedali mi ze ten druhy je iba na prehriatie motora.A to som este nezistil lebo sa mi rucicka nepohne dalej ako na prvu ciarku.
VW Passat,2.0TDI-CR,DSG,2009
Pietrov sedanik

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od bodyvlk »

Zdravím pánové. Ventilátory mají běžet takto:
Oba ventilátory musí běžet na první při spuštěné klimatizaci, ta spíná při +5°. To znamená, pokud Vám displej ukazuje tuto a vyšší teplotu, tak ventilátory poběží. Vypnou se pouze přepnutím na ECON - ekonomický provoz.
Na vyšší rychlost se sepnou při přehřívání motoru. Pokud nepomůže ani vyšší rychlost větráků, odpojí se klima do doby, než teplota klesne.
V motorovém prostoru by měly být dva odpory na ventilátory - jsou to takové pružiny zalité v nějaké hmotě. Dle počtu ventilátorů je počet odporů. Nemusí být funkční.
Tak že shrnuto. Správně se mají točit oba dva, pokud jenom jeden, je někde závada.´ˇrídící jednotka na ventilátory je na chladičovce nad nádobkou serva.

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od majatrabi »

TO SCHARAN2000: Pokud se ti ručička teploměru nedostane na polovinu teda 90C, tak máš něco špatně.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
radek35
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.10.2007 18:50
Bydliště: Mimon
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od radek35 »

Ahoj chci se zeptat kam se mam jeste podivat? mam dva ventylatory a bezi jen jeden ten pravi z pohledu do motoru ne ane kdyz ho dam na baterku tak maka kdyz prehodim ty dva odpory tak take maka a kdyz ty relatka tak take.poradite? dik :oops:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od widle »

radek35
ten druhý by měl fachat při zapnuté klimě, pokud mě paměť neklame
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
radek35
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.10.2007 18:50
Bydliště: Mimon
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od radek35 »

jojo ale klima zaple a on nemaka prilozi samotny vetrak k baterce a toci se rele take maka a ty dva odpory na vetraky take v poho tak nevim. kam vede kabel od tech odporu vede jeste pres neco? a to cidlo jake to ovlada kde je?Pod baterkou je jeste naka krabice na vetraky? cidla teploty jsem menil, muze to bit cidlo co je pod steracema? nebo to nema stim nic spolecneho.

maniaczek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 15.11.2008 14:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od maniaczek »

Ahoj,
mam takovy problem s ventilatorama. Staci ze otocim klicek v zapalovani a ventilatory se zapinaji. Deje so to i po ranu a motor je studeny - venku 2 stupne.
1.9 TDI PD 85KW - klima dvuzonaova automatik
Dik

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od bodyvlk »

To bych viděl na řídící jednotku ventilátorů. Točit by se neměly. Nebo se Ti zapne klima a to se pak ventilátory točí také, ale to by zase muselo být slyšet, že hučí kompresor. Potom by to bylo třeba čidlo na klimě. I když ty nové klimy běží i při 0°. Dříve se vypnula při +5°.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, VENTILÁTORY: kdy mají spínat ventilátory?

Příspěvek od abeljozef »

Skus na chvilu odpojit teplotny spinac na klime. Je na vysokotlakej trubke priblizne pri spolujazdcovom reflektore. Ked to bude pokracovat bude sa hladat dalej.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“