Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy
PříspěvekNapsal: 11.02.2007 20:24 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

175

Chrudimsko - Železné hory

Tak jsem byl dvě soboty po sobě v "Šemíkově kraji" (Kaplice) a cestou domů jsem trefil někde mezi Táborem a Pelhřimovem takovou díru, až se mně otevřeli obě schánky na palubce. Auto jede rovně, ale nas.... mě hrozně. Jestli je slabá přední náprava jak píšete, tak abych se teď bál, že je něco načatý a že to časem upadne. Rána to byla strašlivá. Hlavně že o pár kilometrů měli dost peněz na radar.

ICQ   Profil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.02.2007 21:06 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

8286

Praha / Č. Krumlov

Honza42 píše:
Tak jsem byl dvě soboty po sobě v "Šemíkově kraji" (Kaplice) a cestou domů jsem trefil někde mezi Táborem a Pelhřimovem takovou díru, až se mně otevřeli obě schánky na palubce. Auto jede rovně, ale nas.... mě hrozně. Jestli je slabá přední náprava jak píšete, tak abych se teď bál, že je něco načatý a že to časem upadne. Rána to byla strašlivá. Hlavně že o pár kilometrů měli dost peněz na radar.

No tam unas jsou ty silnice nic moc, radsi to fakt zkoukni, covek nikdy nevi. Jistota je jistota. :roll:

ICQ   Profil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.02.2007 21:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

673

Děčín

Alespoň se kouknout na kostice ty trpí těmahle nárazama nejvíce

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.02.2007 22:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

57

Jižní Morava, Znojmo

jak říkají kluci, koukni se "honzo42" na to, já jdu zrovna zítra měnit tyčky stabilizátoru, což je pro tento náš vozík ale opravdu technicky nedobře řešeno ze strany vývoje u VW.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.02.2007 23:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

673

Děčín

Já jsem nedávno nechal měnit nové kostice,projel jsem opravdu hlubokej kanál a šel jsem si koupit novou tyčku stabilizátoru.Tentokrát jsem ale nešetřil a vzal jsem kvalitnější od MEYLE

Přílohy:
meyle1160600003.JPG
meyle1160600003.JPG [ 6.81 KiB | Zobrazeno 4841 krát ]

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.02.2007 23:25 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

Honza42 píše:

Nemaj strach, nic ti neodpadne, Hovorim o tom ze je trocha poddimenzovana ale to neznamena ze z neho odpadavaju kola. Na ten problem sa prislo dokonca VW niektore auta stahoval do servisov na kontrolu. Tieto broblemiky nie su priamo nehodovo nebezpecne skor neprijemne. Tiahla stabilizatora ak maju volu tak sa ti to prejavi klopanim z prednej napravy pri prejazde jemnymi nerovnostami. Ak si clovek ktory vnima zmenu chodu auta (predpokladam ze si inac by si na tomto fore nebol) tak si to urcite vsimnes. Co sa tyka gulovych capov prejavi sa to tiez klopanim hlavne ak pri vytocenych kolach nabehnes na nejaku nerovnost a zvuk moze byt doprevadzany zvacsenymi vibraciami prenasanymi na volant. Volu gulovach capov si preveris velmi jednoducho. Chytis kolo a mykas s nim do lava a do prava. Ak ucitis volu doprevadzanu klopanim moze to byt vadny gulovy cap alebo vola na lozisku. Co sa tyka tiahiel stabilizatora chyt auto za predny blatnik a mykaj s nim tak ze ho budes zdvihat. Ak sa ozve klopanie moze to byt vybity cap na tiahle stabilizatora. Tiahla stabilizatora sa daju vymenit v beznych podmiekach je to jednoduche, gulove capy uz je trocha problem v tom ze auto potom musi ist na geometriu naprav.

Este podotykam ze najcastenie sa tento problem prejavoval pri hromadom nasadeni sirokych kol 215/55x16 lebo cim vacsie kola tym to auto lepsie sedi ale dan za to je mierne vacsia spotreba a vascia namaha naprav.

P.s. Tiahla stabilizatora su hromadny problem aj fabii a pol.

Pripajam obrazky s nakresmi.

Přílohy:
riadenie.JPG
riadenie.JPG [ 125.99 KiB | Zobrazeno 4821 krát ]
stabilizator.JPG
stabilizator.JPG [ 100.7 KiB | Zobrazeno 4825 krát ]

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11.02.2007 23:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

952

Pelhřimov

Honza42 píše:

a kde se ti to presne stalo?? u obce kamen? nebo tam nekde?? ta cesta je zoufala to se vi, obecne tady u nas na vysocine jsou cesty hodne spatne.. to mas jeste stesti ze jsi nejel z pelhrimova na JH-ceske budejovice to by jsi neco zazil selnice 1 tridy a uzka jak 2.. tam bych daval bobrika odvahy za prujezd :( a ja tam jezdim casto, hodne casto a nejen autem :(

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 08:14 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

435

sevwer čech Otvwice

martas01 píše:
Honza42 píše:

a kde se ti to presne stalo?? u obce kamen? nebo tam nekde?? ta cesta je zoufala to se vi, obecne tady u nas na vysocine jsou cesty hodne spatne.. to mas jeste stesti ze jsi nejel z pelhrimova na JH-ceske budejovice to by jsi neco zazil selnice 1 tridy a uzka jak 2.. tam bych daval bobrika odvahy za prujezd :( a ja tam jezdim casto, hodne casto a nejen autem :(

teda chlapi,tak to byste museli jezdit tady na severu,abyste poznali opravdu kvalitní silnice...mezi Kadaní a Chomutovem mezi obcemi Zelená a Černovice,to je správný drncání...Kazbic , lapaja , x-men nebo Sharan-TDI určitě vědí o čem píšu :? ,na vysočině máte oproti severu krásný silnice-hlavně ta silnice mezi Věžnou a Kamenem to je bájo :wink: ,člověk ale musí dávat bacha aby mu na střeše nepřistálo letadlo :wink: :lol: :mad3:

Naposledy upravil sid666 dne 12.02.2007 09:25, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 08:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2244

CHOMUTOV

TO:sid666 Můžu jen smutně potvrdit :cry:
Jinak celý tento problém kolem tyček stabilizátorů mi jde pěkně na nervy.Nechal jsem je měnit hned když jsem to koupil.Člověk aby je tedy pomalu koupil do "foroty" a vozil to ssebou jako žárovky a nebo povinnou výbavu.Copak se ty čepy nedají nějak předimenzovat.Rozměry by se daly dodržet na desetinu přesně,jen dát silnější čepy.Jak by se k tomu stavěli na technický ?Nechci se smířit s tím,že to budu stále dokola měnit.A potom,nestojí to 1,50 Kč.

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

ICQ   Profil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 12:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2096

Severní čechy

sid666
Jo,jo,takový tady máme silnice.Jen to nejlepší :cry: Ale na D1 ještě nemáme

ICQ   Profil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23.02.2007 17:00 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

95

Posledni Krušnohorec :-)

ahoj po delsi dobe reakce : pri koupi a vymene tycek sem byl upozornen at shovam ucet a ze mam zaruku 2 roky a jestli natocim vice km a oddelam je tak me udelaji reklamacku nevim zatim sem to nevyuzil. A poruchovost asi mne cekaji oba ventilatory na sahare - loziska jinak az na kabel k zadnim osvetleni zpatecek zatim bez poruchy jo a nejaky problem se chysta u nadrzky a motorku ostrikovaci asi to tesneni na sani zacina kapat . Jo a aby to bylo komplet tak cidlo teploty motoru hlasi porad ze je motor ohraty tot vse

Předmět příspěvku: Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy
PříspěvekNapsal: 25.01.2009 00:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.09.2007

12

sušice

Najel jsem na nové tyčky 20 000 a jsou zase v p----- tak jsem koupil o stovku draší tak uvidim co vydrží

Přílohy:
100_3406.JPG
100_3406.JPG (1.25 MiB) Zobrazeno 2884 krát

100_3407.JPG
100_3407.JPG (1.26 MiB) Zobrazeno 2878 krát

100_3408.JPG
100_3408.JPG (1.1 MiB) Zobrazeno 2886 krát

100_3409.JPG
100_3409.JPG (1.15 MiB) Zobrazeno 2881 krát

100_3410.JPG
100_3410.JPG (1.08 MiB) Zobrazeno 2885 krát

PříspěvekNapsal: 25.01.2009 20:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

Pořád tam vidím plastové víčko. Je i u Meyle uvnitř plastové pouzdro? U originálu totiž plastové pouzdro je a druhovýrobci vetšinou jen kopírují originální díl. Málokdy díly nějak inovují. Meyle se aspoň trochu snaží vylepšit konstrukční nedostatky (silnější klouby HD atp.). Tak by mne zajímalo ohledně těch tyček, zdali jsou nějak odolnější. Jinak si myslím, že pokud je to jen kopie originálu, tak vydrží stejně, ať jsou sebekvalitnější.

PříspěvekNapsal: 26.01.2009 12:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.11.2008

108

MoraVWa u Olomouce

Já měnil na Alhambře stabilizátory co třičtvrtě roku.Nebyly to originály. Potom jsem se nas... a řekl si,že tedy zkusím origoše.No a jezdím s tím již asi rok a půl a zatím nic.A to jsem pako na zvuky v autě. To když mi poprvé začaly klepat stabilizátory, tak žena řídila,já měl hlavu na podlaze u spolujezdce,nohy kdesi ve stropě a číhal jsem odkud se linou ty podezřelé zvuky. A až jsem zastavil u mechanika,tak ten s tím zatřepal a řekl diagnózu.
Mám pocit, že všichni tady na fóru jste automechanici :) (myšleno v dobrém) a připadám si jako pako.Já si vyměním tak akorát žárovku. :oops:

PříspěvekNapsal: 26.01.2009 14:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3829

Pravdou je, že v případě čepů a tyček stabilizátoru se rozhodně vyplatí investovat do kvality a nekupovat pochybné značky jen proto, že jsou o stovku levnější.

Jako dlouholetý mechanik a prodejce náhradních dílů doporučuju pouze TRW a MOOG, není nic kvalitnějšího. Ceny nejsou nijak drastické - čep řízení cca 600 Kč, spodní čep ramene cca 700 Kč, tyčka stabilizátoru cca 700 Kč, axiální tyč řízení 650 Kč. Teď jsem to měnil na obou stranách (po 230.000 km vše originál, jen tyčky stab. jednou měněné, ještě bývalým majitelem) - něco mi tam klepalo, tak jsem to vyměnil zgruntu všechno a mám pokoj.

Renault Clio III 1,2i 55kW (*2012)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]