KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od tom.ik »

Zdravíím,tak mám taky problém climatronic mi blikal už od koupě auta,ale klima normálně fungovala,ještě předevčírem jsem se chladil a včera nic,ani se nesepne kompresor,ani se neroztočí ventilator od klimy u chladiče,diagnostika piše jen jednu zavadu,ale ta už tam taky je snad dva roky,nějaka klapka.........pokud je malo tlaku v okruhu vypiše vag nějakou chybu ,nebo se tvaři bez poruchy a jen zablokuje kompresor aby netlakoval??
Ještě bych se chtěl zeptat,kde najdu ŘJ climatroniku a nějaké relatka od klimy??Snad nebudu mit někde překousane kabely,když jsem otevřel kapotu dostal jsem šok,dekl na motoru toalně zasviněn a cela dečka rozškrabana,asi kuny ty svi..e :-(
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od smolda »

To jsou většinou kočičky a ne kuny...
Když máš prázdnou klimu, většinou ti VAG píše chybu tlakového spínače.
Na poslední otázku jsi si odpověděl sám.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od the.max »

ŘJ climatronicu je sám climatronic. Relátka najdeš u ostatních relátek, u pojistek.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od tom.ik »

Tak ř.j těch ventilatoru,třeba u golfa jsou pod baterkou zespodu na nosníku,ale u sharana ,alhambry nevím....dneska jsem koukal a vypadalo to jako by to bylo hned pod těma pojistkama co jsou u baterky??Je to ono?
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

hermina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 02.12.2012 19:39
Bydliště: Brno

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od hermina »

Ahoj klubáci,
mám takový problém: měnil jsem servomotor pro rozdělování vzduchu (V145) vpředu, doplnil klimatizaci. Klimatronik nebliká, na VAGu žádná chyba, přesto nefunguje režim AUTO (ani se nezobrazí AUTO na displeji) a naopak ECON spíná kompresor, jede to jako manuální klima. Ovládání směru vzduchu funguje, teplý/studený přidává/ubírá, nepoznám ale, jestli teplotu reguluje.
Mám tedy otázku, kterou máme všichni tak rádi: nevíte, co by to mohlo být? Setkali jste se s tím už někdo?
VW Sharan 1,9 TDi, AUY, r. v. 2000.
Děkuji.
Škoda Felicia 1,3 MPI; Škoda Octavia 2,0i SLX; VW Sharan II 1,9TDI Obrázek

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od M@rty74 »

Máš vše správně zapojené ? Udělal jsi po výměně motorku klapky základní nastavení ?
Režim ECON v žádném případě nemůže spínat kompresor - je to režim bez klimatizace - viděl bych chybu v zapojení.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

hermina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 02.12.2012 19:39
Bydliště: Brno

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od hermina »

Ovl. klímy jsem měl teď venku, to je zapojené dobře, předpokládám se nějak nedá otočit konektor k motorku... A teď jsem to zkoušel, fakt zmáčknu Econ a spustí se kompresor. Co se týká základního nastavení, nejsem si teda jíst, jestli proběhlo korektně, servisak neměl diagnostiku, kterou normálně mívá, možná že vůbec neproběhlo. Každopádně chyby v paměti (včera) nebyly a displej ani dnes nebliká. Nechápu. Necham to znovu diagnostikovat. A pak se tady zase ozvu.
No na dovču su rád, že aspoň chladí.
Diky moc.
Škoda Felicia 1,3 MPI; Škoda Octavia 2,0i SLX; VW Sharan II 1,9TDI Obrázek

Milda07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.07.2016 17:50

Problém klima Sharan 1.9TDI r.v.2006

Příspěvek od Milda07 »

mám doplněnou klimatizaci,dvouzonová,pokud není příliš velké vedro jde v pořádku,pokud stojí na slunku,nastartuji,display bliká a klima přestane fungovat - nechladí,snaží se zapnout ale nic,začalo to blbnout až letos,nevím co s tím,nesetkal jste se s tím už někdo?dík za pomoc

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od michall »

Setkávám se s tím, že uživatelé nedodržují pravidla fóra :-(

No základem je diagnostika, blikající displej znamená "nějakou" chybu v systému. Doplněna byla na kolik? Tuším na štítku v motoru je nesprávná hodnota náplně pro dvouzónovou klimu, takže více chladiva znamená vyšší tlak a tím pádem odstavení systému. Ale to je v tuto chvíli jen dohad, více napoví diagnostika.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Milda07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.07.2016 17:50

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od Milda07 »

no byla naplněna na 1050 pro dvouzonovou,takže určiě správně a diagnostice ukázalo myslím tlakový ventil,ale tím to asi nebude,jinak by nešla a ne jednou jde pokud je chladněji a pokud je vedro prostě nejde :-)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od michall »

1050g je na štítku, ale http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1364797#p1364797" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od M@rty74 »

Milda07 - Btw - víš jak se pozná rozdíl mezi jedno a dvouzonou že ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

ANDER
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 19.04.2018 18:41

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od ANDER »

zdravim.aj mne zacal blikat climatronic. pred necelym rokom som mal meneny kompresor a klimachladic. vsetko fungovalo a zrazu toto. na vagu som to nemal, ze vraj to bude urcite climatronicom.ale citam ze to moze byt kdecim. neznate nekoho spolehliveho na opravu klimy v praze? prosim o soukr.zpravy.dekuji.sharan 2003 1.9tdi 85kw.

Uživatelský avatar
ozzy119
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.12.2013 12:07
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od ozzy119 »

Zdravím všechny. Mám dotaz ohledně servisu klimatizace v okolí Prahy, který je ověřený a cenově nepřemrštěný a poctivý. Děkuji a klidné dny. prosím informace do SZ nebo i sem, aby bylo info i pro ostatní.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“