KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od rfarsky »

Almara píše:Je totiž pořád asi v nějakým nouzovým režimu (když nastartuju tak klima chvíli bliká). Dělala to už původní která v autě byla když sem ho koupil. Pak sem si sehnal jinou jednotku-sice VW s jinym podsvícením ale bliká i ta. Proto sem ji chtěl zas vyndat a vyměnit ale mám to takhle minimálně rok a už sem to díky tomu že nejde ven, vzdal.
Pokud klima blika ,znamená to ,že je tam něco v nepořádku .Většinou to je únik média a hlasí to nízký tlak chladícího média.

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

jojoo a nebo taky třeba jen servomotorek na klapku vzduchu apod.,když bliká a pak přestane tak hlásí nějakou závadu ale jinak klidně normálně maká,žádný nouzový režim
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
Almara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Almara »

vwnikdy píše:když klima bliká je v nouzovém režimu,to snad ne,
Vůbec nejde o to slovo "nouzový"-už si ani nepamatuju co mi na to řekli(možná to je jen můj výmysl)-chtěl sem jen říct že bliká ale funguje-náplň i tlak je v poho-nikde neuniká. Řešil sem to před dvouma rokama-teď co nejde jednotka ven sem to už řešit přestal. :wink:

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Almara
Já měl to samý.Čerstvě naplněná klima a klimatronik blikal.Nechal jsem si vymazat chyby a je to v pohodě
Obrázek

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lapaja »

Almara
Mě to blikalo,protože jsem měl odpojený kabel vzadu od tep.čidla. Nasadil konektor vymazal chybu a funguje.

Uživatelský avatar
Almara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Almara »

Bitvi píše:Almara
Já měl to samý.Čerstvě naplněná klima a klimatronik blikal.Nechal jsem si vymazat chyby a je to v pohodě
To u mně nepomohlo :( Chyby sem nechal mazat ale vždy se to vrátilo. Ale jak sem už psal dokud bude fungovat-nechám to tak. I přesto že patřím mezi ty "uchyláky" co nesnášej když je na autě sebemenší "problém" a každou blbost chtěj mít v pořádku. :arrow: Asi to bude trochu tím že sem si loni pořídil na hraní OFF a tam bych se musel zbláznit-každej "výlet" ze silnice zanechává stopy. :D

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dandim »

Teď jsem si nachal naplnit klimu a přitom mi zjistili, že je řídicí jednotka prý vadná, že bude při startu blikat dál, ale bude normálně fungovat. Prý by se to muselo rozebrat a zjistit co to je. Chtěl bych se zeptat jestli řídící jednotka je součástí toho displeje klimy? Nebo je tam nějaká další?
Taky jsem zjistil, že (za měsíc asi třikrát) se mi párkrát stalo že nejel větrák klimy (z výduchů nefoukalo nic) a přitom jsem to zkoušel dát i na max. stupeň foukání. Nemůže to mít spojitost s tím blikáním klimy? (byl zanesený kabinový filtr) Nepomůže mi ten dezinfekční sprej?
Ale přitom jsem zjistil, že ta klima mi bliká jen někdy! Vetšinou bliká. Díky za rady.. :)

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

Taky mi to blikalo, po vymazani chyb nebo historie chyb zmizelo ale obcas zablika a VAG hlasi "vadne vystupni cidlo klimatizace" ale problikava jen nekdy.. treba tyden je to dobry a pak najednou zacne hlasit chybu.. je to nejaky divny.. skoro to vypada ze je to zavisly na pocasi.. :-D

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dandim »

Ted jsem navíc zkusil jednu věc. Nastavil jsem foukání na hlavu a přepnul jsem na nohy. A než to začalo foukat na nohy uběhlo asi tak 15 sekund. 8O Není to moc? Nejsou ty servomotorky nějaké pomalé? Možná asi fakt vyzkouším ten dezinfekční sprej...

HOHZAS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.11.2007 17:40

KLIMATRONIK BLIKÁ

Příspěvek od HOHZAS »

AHOJ.....JSEM NOVY V KLUBU..
MAM PROBLÉM S KLIMATRONIKEM..
PO ZAP. ZAPALOVÁNÍ MI BLIKÁ DISPLEJ KLIMATRONIKU..(V LETĚ VŠE OK)
MAM SHARANA 1.9TDI...81KW...rv 2000
NA FORU JSEM SE DOČETL ,ŽE BY TO MOHLA BÝT ZAVADA NA VYSTUPNÍM ČIDLE KLIMATRONIKU.KDE HO NAJDU?...DÍK ZA KAŽDOU RADU..

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMATRONIK BLIKÁ

Příspěvek od Toxyz »

ma-jkl píše:
HOHZAS píše:AHOJ.....JSEM NOVY V KLUBU..
MAM PROBLÉM S KLIMATRONIKEM..
PO ZAP. ZAPALOVÁNÍ MI BLIKÁ DISPLEJ KLIMATRONIKU..(V LETĚ VŠE OK)
MAM SHARANA 1.9TDI...81KW...rv 2000
NA FORU JSEM SE DOČETL ,ŽE BY TO MOHLA BÝT ZAVADA NA VYSTUPNÍM ČIDLE KLIMATRONIKU.KDE HO NAJDU?...DÍK ZA KAŽDOU RADU..
další...přečti si co je nad tvým příspěvkem... 8)
hm je to nejaké neučiné, chtělo by to asi důrazné upozornění před odesláním nového tématu...co bechy?
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: KLIMATRONIK BLIKÁ

Příspěvek od vilik »

Honzas, prohrabej se trochu v tomhle http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441 a tam najdeš tohle http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=26118 .

Jinak vítej v klubu. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

HOHZAS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.11.2007 17:40

Re: KLIMATRONIK BLIKÁ

Příspěvek od HOHZAS »

ZDAR .....PŘES 10 LET OPRAVUJI AUTA VŠECH ZNAČEK...ALE DO TAJŮ ELEKTR.SE TEPRVE DOSTÁVÁM...
JAK BUDU MÍT ČAS TAK MRKNU ZAVADY KLIMATRONIKU MAM JEN 304 VAGA + KABEL ..MUSÍM POŘÍDIT 704+ HEX CAN...(POKUD NEKDO MA NA PRODEJ...)
DÍK ZA VŠECHNY RADY....HONZAS

l.hrudka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 20:15

Re: KLIMATRONIK BLIKÁ

Příspěvek od l.hrudka »

ahoj me taky blikala bylo to tim ze byla vypustena a na diagnostice to hlasilo poruch cidla tlaku

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: KLIMA: po startu bliká kontrolka klimy

Příspěvek od machstrechy »

kluci mně taky bliká kde je to čidlo a nebo může to být filtrem protože je úplně zasranej a nebo musím doplnit klimu protože v létě nestíhá jsu rád že je v autě 18 stupňů díky za každou radu.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“