samovolné sjíždění oken

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

michal.kilian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2009 20:11

samovolné sjíždění oken

Příspěvek od michal.kilian »

Ahoj, mám Sharana 1.9tdi 96kw r.v.2004, a zlobí stahování oken( všechny v el.) a po zamčení samovolně sjedou všechny, zejména když prší, veškerou kabeláž
jsem prohlédl a opravil, samozřejmně průchodky sloupky-dveře, vše v pořádku, ale pořád občas odemčené auto a okna dole. Nevíte někdo co to může dělat? (prosím) už nevím kde hledat. Moc díky za každou radu. Michal (Kolín)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

samovolné sjíždění oken

Příspěvek od tornado1 »

Mikrospinac ve vlozce zámku
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

michal.kilian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2009 20:11

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od michal.kilian »

Ahoj, díky za nápad, je to možnost že tam zatéká? je to skoro vždy když prší nebo mrzne.

michal.kilian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2009 20:11

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od michal.kilian »

Tak mikrospínačem to není. Půjčil jsem si celý zámek, ale auto opět odemčeno a všechna okna otevřený.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od michall »

A tu kabeláž v průchodkách jsi jen prohlédl nebo i proměřil? On ten vodič může zvenku vypadat v pořádku a uvnitř je pak jen zelená sr..ka a voltovy proudíci pak tečou poněkud nedefinovaným směrem. A pokud by to přece jen byl kontakt zámku, zkontroluj i ten u spolujezdce a v kufru - pokud je máš.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

michal.kilian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2009 20:11

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od michal.kilian »

Kabeláž jsem měl celou venku a opravoval, neproměřoval, ale vše funguje jam má. U spolujezdce zámek nemám, ale u pátých dveří ano, ale rozsypala se vložka zámku tak to mám vyndané( tu vložku i stím kontaktním plechem zespoda co ovládá centrál). Závada s okny a odemčením se ale objevila již před tím rozebrámím. Až se k tomu dostanu tak sem hodím foto. Dělá to ale hlavně po dešti, nebo po umytí, ne hned ale třeba za 2-3 hodiny, ale nikde jsem vlkost nenašel.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od michall »

No ještě mě napadá ... odpoj vodič na centrálce, konektor P6, pin 17, měl by být zelený s červeným pruhem. To je řízení otevření oken s podrženým tlačítkem pro otevření. Odpojením by mělo přestat fungovat stahování oken na klíček, ručně samozřejmě zůstane. A pak zkoušej, jestli se ti auto samo odemkne (okna by měla zůstat zavřená). Pokud ano, tak bych asi hledal chybu v kabeláži nebo konektorech dveří.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

michal.kilian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2009 20:11

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od michal.kilian »

Ahoj, můžeš mi prosím blíž popsat kde to je? Neznám to tak dobře. Ještě mě napadlo jestli tam nezatéká vnitřkem sloupku u řidiče od okna
nebo kolem omezovače otevření dveří.Mohlo by to stékat na konektor zevnitř?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od michall »

Vlevo pod volantem, tam, co jsou pojistky. Konektro odjistíš, vytáhneš, ucvakneš drcpásku, odendáš deklík a najdeš pin 17. Ten vyndáš, zaizoluješ, konektor složíš a dáš zpátky.
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (72 KiB) Zobrazeno 1950 x
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

michal.kilian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2009 20:11

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od michal.kilian »

Super, moc díky odpoledne jdu na to. Dám vědět jak to dopadlo( jen kdyby se trápil někdo jako já).

michal.kilian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2009 20:11

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od michal.kilian »

Tak opraveno!!! Veškerá závada byla ukryta v konektoru z druhé strany ve sloupku u řidiče, zoxidované jak blázen.
V každém případě díky všem za rady a nápady, moc díky.

oneho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 20.03.2019 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od oneho »

Zdravim pani. Tiez mam na sharane 2005 ponicene kable v dverach. Teraz naposledy nesli vôbec ani manualne otvorit dvere zadne lave. Pohybal som, postlacal husi krk s kablami a uz to islo.

Chcem si celu tuto kabelaz spravit nanovo prosim o radu ake kable tam mam pouzit, ci ste to niekto uz nerobil. Vsimol som si ze su tam min. 2 az 3 hrubky. Nez sa do toho pustim musim si nakupit kable.
Chcem to spravit od nových pinov v konektore po jednotlive konektory ovladacov....

Odoslané z Redmi Note 8 Pro pomocou Tapatalku


VW Sharan 2005 1,9TDI 85kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od michall »

Nejdřív omrkni stav těch kabelů, pokud je KO jen jeden, dva, a ostatní jsou OK, tak bych vyměnil jen ty dva. Jinak jsou tam "automobilové" vodiče s PVC izolací, někdo tu tuším používal vodiče jemně laněné se silikonovou izolací, které jsou odolnější k ohybům, nebo se dá koupit celá sada pro opravu svazku dveří. Nejspíš tam budou všechny průřezy, tj. od 0,35 do 2,5qmm.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

oneho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 20.03.2019 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od oneho »

Vo vsetkych dverach ich je viacero poskodenych. Uz som to párkrát opravoval no ak to nevymením tak to budem stale dookola riesit.

Opravne sady som nasiel no su strašné drahe a to na jedny dvere. Objednal som nove piny do tej hlavnej svorkovnice. Krimpovacie klieste na to mam tak sa do toho pustim.
Len teda nevedel som ze su tam nejake špeciálne auto kable.
Neviete kde sa daju objednat. Skusim gmelektronic ale neviem ci tam pochodim...

Odoslané z Redmi Note 8 Pro pomocou Tapatalku

VW Sharan 2005 1,9TDI 85kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: samovolné sjíždění oken

Příspěvek od michall »

Autovodiče mají o trochu slabší izolaci, stačí jim vydržet menší napětí. Jinak stačí vodiče CYA, příp. zkus vrakoviště a tam si "ukrást" kousek svazku z auta a tam jistě najdeš spoustu použitelných různobarevných vodičů.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“