nefunkční climatronic po výměně ventilátoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Zamčeno
favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

nefunkční climatronic po výměně ventilátoru

Příspěvek od favoV6 »

Ahoj potřeboval bych trošku poradit. Známá mi zítra doveze sharana 1,9 96 kw a její manžel tam měnil ventilátor topení. Nedal samozřejmě original ,ale nějaký čínský šmejd a když prý otočí klíčkem,tak climatronic začne blikat a nic jiného.Já to teda neviděl. jen mi řekla tohle jestli se to má nějak přilásit ve Vagu. já o tom dost pochybuji,ale ptám se. ventilátor měli prej podle VIN. poradíte co kdyžtak dělat? napichnu to určitě na VAG,ale co by se tam mělo nastavovat a programovat? pochopil byhc to u nějakých servomotorků klapek to tam snad aj jde nějak resetovat apd. díky moc.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: nefunkční climatronic po výměně ventilátoru

Příspěvek od yessmen »

Spíš je to ve zkratu...
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: nefunkční climatronic po výměně ventilátoru

Příspěvek od favoV6 »

Aha tak to je pruser., s elektrikou si takto neporadim. takze diagnostika je bezpredmetna co? spis vylozene jit po dratech lajcky

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: nefunkční climatronic po výměně ventilátoru

Příspěvek od yessmen »

No dej pryč ten vetrak jestli půjde climatronic ok. Jinak vag ti chybu normál ukáže.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: nefunkční climatronic po výměně ventilátoru

Příspěvek od favoV6 »

Nebo je vadný ventilátor. má to klimu aj dozadu a vzadu to jede to má asi tam taky svůj ventilátor že?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: nefunkční climatronic po výměně ventilátoru

Příspěvek od michall »

Ano, vzadu je samostatný ventilátor v levé zadní kapse.

Místo ventilátoru připoj žárovku, třeba H1 a zkus. Chyby vypíše VAG.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: nefunkční climatronic po výměně ventilátoru

Příspěvek od favoV6 »

Tak kluci:D hotovo. nehorázný výdrb s tím autem. zaprvé měnil jsem pylový filtr a na tom jsem si dodral ruku a stejně tam pak neuměl ten rámeček nasunout:D tu příčku to byl taky porod tam dát to chce mít nacvičený grift a nedolámat to.
Na autě jsem plnil i klimu naplnil jsem požadovaných něco málo přes 1000g. a ono to nefungovalo nebudete věřit,ale dokud jsme nezopravil ten větrák tak to s použitím zadních ventylátorů prostě nejelo. Po rozjetí hlavního ventylátoru climatronic stále blikal musel jsem to nějak pomazat a protestovat ve VAGu a pomohlo to. Nakonecj jsme i rozjel klimatizaci pustila se sahara azačalo to jemně chladit,ale nic moc. musel jsme to fakt dlouho nechat trápit a přidávat plyn aby mrazila jako na mém autě.
dotaz na maxiditu svítila signalizace vadné žárovky jaktože neukáže VAG jaká je špatná? já obešel auto a nenašel nic . nakonec ,že nesvítí pravá přední mlhovka,ale to přece nemůže brát vpotaz,když to není zaplé ne? u mého auta taková logika je,že to signalizuje až tam proteče šťáva a navíc signalizuje jen asi 4 typy žárovek a myspím,že mlhovku ne . předpokládám,že to bude nějaká nenápadná žárovka,ale osvětlení spz to nebylo:D

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční climatronic po výměně ventilátoru

Příspěvek od the.max »

Mě se nejlíp příčka nasazuje tak, že jí nejdřív strčím nad expanzku a pak už je to v pohodě.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: nefunkční climatronic po výměně ventilátoru

Příspěvek od michall »

Tak se zde probralo všechno možné, ale JAK se opravil přední ventilátor, to se asi nedozvíme.

Téma zamykám, ostatní věci nesouvisející s opravou předního ventilátoru jsou popsány jinde.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Zamčeno

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“