CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od patper »

Po dlouhe dobe jsem navstivil kamarada v Praglu a :158: ma pojcovnu a samo ze i prodej

Půjčovna vozíků za kolo
Půjčovna přívěsů
Půjčovna střešních boxů a nosičů kol
Půjčovna obytných vozů

Vice zde :arrow: http://www.belmond.cz/pujcovna-voziku-za-kolo.html

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

Kuci poradte, potrebuju nosic na "Shemika druheho", ale ma drobatko jinsi dvere, nez Sharan. Myslite, ze bych tam dal to samy co se da dat na Sharany :?:

Idealni by byl nosic
s co nejjednodussi manipulaci (takze asi ten na pate dvere)
tak aby nezakryval znacku a svetla
staci na 1 az 2 kola (a aby se nemuselo vyndavat predni kolo kola)

Mame zatim jen jedno a jeste dost obycejne kolo, tak se mi za to nechce utracet nekolikanasobek ceny toho kola. Videl jsem neco takoveho v OBI za nejakych necelych 2.000 Kc. Myslite ze by to za tyhle penize mohlo drobet poslouzit (pouziju to tak 3x, 4x rocne), nebo nemate s ti nekdo zkusenost :?:
Přílohy
pe-she II 07.JPG

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »


Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od majatrabi »

Shemiku pozor, starší verze(806) měli laminátový zadek. :lol:
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

No u zadku jsem si toho nevsiml (mozne to ale je, musim se podivat),
ale u prednich blatniku jsem si vsiml, ze jsou z plastu. 8)

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Maron »

Jak jsem psal výše, mám Alfa 3 a jsem s ním nadšenej- až na tu cenu.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

Kuci, tak jsem nakonec koupil ten nosic z OBI, za pouhych 1.890 Kc a musim rict, ze ty prasule nadelal dost muziky. :lol: Nicmene musim dodat, ze se mi jednou podarilo intenzivneji (nez jsem chtel) zavrit zadni dvere i s nalozenym kolem a tim praskla jedna ta plastova boticka, co je uplne dole na tech tyckach, co jakoby stoji na narazniku. Ale usoudil jsem, ze asi nema smysl je chodit menit (i kdyz by to asi nebyl problem), ale to zakonceni tech stojacich tycek vyresit jinak (coz by mela byt prkotina) a trvaleji, protoze predpokladam, ze by to driv ci pozdeji prasklo znovu. Nicmene na necastou prepravu jednoho ci dvou kol, se az na tuhle (snadno doresitelnou drobnost) da hlavne z hlediska ceny tento nosic doporucit. Pochopitelne, pokud nekdo jezdi s kolama casto a s vice kolama, pak je asi na miste kvalitnejsi vyrobek, nez tohle. Pisu to sem hlavne proto, ze by mel naprosto bez problemu umoznovat i uchyceni na Sharana. :lol:

PS: Instalace a odinstalace nosice je otazka cca 5ti minut a kolo se na nem po cca 400 km ani nehnulo. :lol:
Přílohy
RIMG1042 she.JPG
RIMG1041 she.JPG

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od bora »

Šemiku,
čoveče já vozím kola raději na střeše, nemůžu si pomoct, ale příjde mi to přirozenější. Co se stability týká tak je to v poho a to mám obyč. držáky.
Na druhou stranu je pravda, že kola na střeše zvedají spotřebu.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

No oni tu spotrebu jiste zvedaji i na tech patych dverich, takze v tomto asi velke rozdily nebudou. Dokonce jsem nekde cetl, i kdyz mi to pripada nelogicke, ze kola na patych dverich zvedaji spotrebu vic, nez na strese. Asi take zalezi na typu a aerodinamice auta. 8)

Ale me to po pravde moc nesedi na te strese. To je asi jen otazka nazoru a individualnich potreb, ale ja na pate dvere mohu v klidu pripevnovat kola ve dvore a pak v pohode projedu prujezdem z domu, s kolama na strese by to nehrozilo a musel bych to delat na ulici, kde bych na to tezko hledal misto. A take ta vyska, na normalnim osobaku budiz, ale ty nase auta jsou dost vysoky a to aby to covek delal ze stafli. Ted na te sumave jsme i narazili na situaci, ze jsme si jen potrebovali kolo nekam prizamknout a nebylo kam, tak ho jen povesim na zadni dvere, klapnu zamkem a je to a kdyz na to prijde, tak odtud si ho i Marticka sunda sama, ze strechy by nehrozila. Proto jsem cilene shanel nosic na pate dvere.

Samo u toho meho nemluvme o kvalite, je to obycejny vyrobek, ale jde o ten princip, zda strecha ci pate dvere. Me ty pate dvere pripadaji uzivatelsky praktictejsi jak po strance instalace jak drzaku tak i kol z hlediska vysky, tak i po strance podjezdu a pod. S timto zpusobem vezeni kol jsem vyssi o cca 30 cm, takze vjedu prakticky vsude, protoze vsude byvaji docela velke rezervy, vetsinou i v pozdemnich garazich v obchodnich centrech, kde ta prvni cast miva vysku na dodavky. Kdyz je mam na strese tak jsem vyssi o vice nez metr a to uz si covek musi davat bacha a myslet na to a vjezdy jsou tak hodne omezeny. Mozna mi ale vic nez o to jezdeni jde o tu jednodussi manipulaci. :idea: :lol:

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od bora »

Máš pravdu, že co se týká manipulace je to uživatelsky přívětivější, ženskou nebo děcka bych to asi montavat nenechal. :idea:
Když někam razím s kolama, tak to připevňuju i sundávám sám (cca 186 cm výšky) a dá se to i bez schůdků a nebo prostě stoupnu na práh. Zatím jsem při cestách neměl nikde problém s průchodností, ale je fakt, že se s tím nemám tendenci tlačit do podzemních garáží a tak..., doma je to v poho, protože nemám žádný příčky, který by bránily v průjezdu ani náklaďáku (o garáži nemluvím).

Abych nekecal, stalo se mi jednou, že jsem očesal řídítkama strom.

Mně na tý střešní variantě zase vyhovuje to, že případnej lapka to má taky dosti ztížený.

Trochu jste mě ale nahlodali a prošel jsem si odkazy i na ty sklopný nosiče a to je věru dobrá volba, jenže za celkem slušný prachy :wow: :cry:
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Crake
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Crake »

Zdravim vsechny. Jak to resite sRZ??? Prendavate ji? Podle mne se takhle rychle odrbe a to nemluvim o jejim drzaku. Nvitekdo by udelal RZ s cislem? Kdysi jsem objednaval s prezdivkou, ak bych potreboval nekoho kdo by mi udelal se stejnymcislem co mam na aute....

Poradite pls????? :roll:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od widle »

crake

nemyslím, že by se RZ opotřebovávala, zase tak často nosič nevozíš.......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Crake
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Crake »

I tak bych ji chtel nekde sehnat... Jen to bude asi tezsi nez se zdalo :(

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

No a to se smi :?: Neni vyroba vlastni RZ neco jako padelani uredni zalezitosti :?:

Uživatelský avatar
Crake
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Crake »

Mozna jo, ale furt bych radsi kovovou nez aby tam byla nejaka papundeklova nadhera... a prehazovat prisroubovanou SPZ se mi opravdu nechce...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“