CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

milda píše:Shemik-já myslím,že to sem nepatří,ale SPZ je např.ZLI-01-23 a RZ je 1AA 1234.Dle 243/2001 Sb. o registraci vozidel mám dojem,že je to § 28.
Mildo, v poho, naopak, pokud by tam mel byt ten rozdil ohledne toho omezeni umistovani SPZ a RZ, tak to sem rozhodne patri. Rozdil mezi SPZ a RZ uz chapu, nicmene nechapu prave ten rozdil v omezeni toho umistovani. Jak jsi psal ze jedna muze jen na auto a druha na auto i nosic.

Ja myslel, ze pokud je nosic homologovany i pro umisteni znacky, tak na nej muze jak SPZ, tak i RZ. Tak tohle je to co mi nejak nejde do kebule. Takze fakt tam to omezeni je :?:

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od milda »

No SPZ tam může ,protože podle zákona není definováno její přesné umístnění.RZ musí být umistněná na zadní části vozidla,pak je tam ještě,že SPZ musí být přišroubovaná,RZ nesmí být přišroubovaná/pokud někdo má,je to přestupek/atd.No a toto platí pro vozidlo registrovaná v ČR a nosiče se vyrábí např.mimo území nebo se tam prodávají a tam platí jiné předpisy.Proto tam výrobce umistnil držák na číslo.Držák může být homologovaný,ale podle našich zákonů tam RZ dát nesmíš,ale znáš to,není žalobce není soudce.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

Jasny, uz do toho pronikam :mrgreen: Dik za vysvetleni :lol:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od widle »

já myslím, že pro policii je důležité hlavně to, že RZ je umístěna na viditelném místě, v homologované podložce a řádně osvetlena
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od Shemik »

Ja taky myslim, ze by to zas tak neresili. Nicmene me prekvapilo, ze ty podminky mohou byt oficialne jine pro stare a jine pro nove znacky.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od bora »

jbarman píše:Tak nakonec jsem pořídil Wjencek Alfa 3. Thule prohrála velikostí (moc velká), Atera mi trošku nahnala strach docela složitým upínacím mechanizmem. No a rozdíl v ceně skoro 4000,- mě nakonec nasměroval k Alfě. Velká výhoda Alfy je velmi jednoduchá konstrukce podobná zemědělským strojům. Není na ní pokazitelný mechanismus aby se nedal opravit i podomácku. Je malinko těžší a je třeba navléct na horní držáky kousky izolace ,např na trubky, aby se neodřeli kola.
... tak navazuji na naši nedávnou diskuzi WJENZEK vs. ATERA vs. THULE:
:arrow: měl jsem možnost si vše před nakoupením pěkně prohlídnout a osahat, zaplať bůh, jinak bych se asi kopal do zadku a přemýšlel jak to nejlépe vrátit
:arrow: měl jsem na autě pověšený všechny tři tipy nosičů na kouli
:arrow: WJENCEK Alfa 3, konstrukce myslím velmi slušná, design taky slušný, upínání pomocí matice a klíče (škoda, škoda), ale chyba nastala když jsem chtěl otevřít kufr, prostě jsem se tak o 3 cm nevešel a to byl asi ten největší pr.ser (možná je to problém mojí koule, ale vy ostatní bacha na to :!: )
:arrow: moje favoritka ATERA Strada (kolejničky), dle mého mínění konstrukce nepříliš přesvědčivá (měl bych obavu z dlouhodobého bezproblémového fungování), design líbivý, montáž pomocí páky (nepřesvědčivé), díky odjížděcímu mechanizmu se vlez do kufru bez problémů otevře. Dle slov prodejce, když řešili reklamace na nosiče, tak to byla právě ATERA a taky se údajně stávalo, že mechanismus na kouli nějak nedržel a padalo to (ale třeba je to už minulost a problémy s tím nejsou)
:arrow: THULE EuroClassic 909, konstrukce bez kompromisů, design líbivý, precizní upínání pomocí páky, sklápění kol lze nastavit na dvě polohy (mě stačila už i ta první poloha, takže je zde rezerva i pro jiná auta), nosič je sice širší než konkurence, ale na druhou stranu skvěle pasuje za jakékoliv auto, další příjemnou věcí je přidělávání značky, žádná pseudo podložka a odtlačování, ale prostě klik klik a je to tam i venku :idea:

... jak je zřejmé pořídil jsem THULE a jsem tomu rád i když jsem se zprvu sakramentsky kroutil kvůli ceně, na druhou stranu vím, že nosič na kola mi určitě vydrží díl než samotné auto.
Přílohy
DSC00628_res.jpg
DSC00625_res.jpg
DSC00627_res.jpg
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od rezna »

@bora

divne - ja ted jezdil s wjenzek alfa 2+1 (takze taky na 3 kola) a bez problemu sel kufr otevrit.

zaves ma bajonetovou westfalii

foto asi zadne

ale jinak musim rict ze luxusni zarizeni. jinej nosic nechci
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Ten problém se zadními dveřmi u Alfy budu řešit použitím jiných matic, nebo spíše rychloupínací vačky. Pokud hrazdičku nebudete sklápět, stačí zaměnit obyčejnými šrouby. Jinak je potřeba trochu silněji zapáčit s hrazdičkou a dveře jdou otevřít. Pokud máte naložena kola, tak při sklopení se vahou kol odklopí hrazdička více a dveře jdou otevřít normálně.
Přílohy
23062010220.jpg
23062010221.jpg

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Ještě se mrkněte na upínací mechanismus. Není sice moc pohodlný, ale mám jistotu v jeho jednoduchosti a perfektnosti dotažení.
Přílohy
Upínací matice
Upínací matice
Zamykací matice
Zamykací matice

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Ještě posílám celkový pohled zezadu, odjišťování sklopení a zajišťování kol pásky. Nosič je celkově menší a dá se pohodlně schovat do kufru
Přílohy
23062010217.jpg
Zatáhnout a sklopit
Zatáhnout a sklopit
Zajištění páskou
Zajištění páskou

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od bora »

jbarman,
asi to bude individuální problém, mě se zadní dveře zarážely už o rádius těch černých zahnutých trubek, na kterých je přišroubovaná ta hrazda. Zřejmě mám o kousek výš kouli a tím to všechno nabíhá.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od rezna »

tak ja nemel ani ten problem co ma jbarman - i prazdne mi to slo sklopit bez problemu tak abych otevrel dvere - ze by co kus to unikat? :)

jbarman, bora - co mate za zavesy?
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

no pochybuju, že je to nosičema, (ty budou práskaný strojově) spíš bych to viděl na TZ!!!! každá značka bude mít jinou vejšku nebo úhel koule.... 8)
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

rach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 08.09.2008 20:49
Bydliště: Teplice, Praha a D8

Re: CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

Příspěvek od rach »

já mám iiž 3. rok thule backpak a jsem plně spokojen. Dveře jdou otvírat s i bez kol. Jen s kolama to chce někoho, kdo dveře podrží. Značku neřeším, neb je vidět.
100_6224.JPG
100_5506.JPG
život je boj !

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re:

Příspěvek od jeff78 »

x píše:Také normálně vozím kola na střeše (sice né moc často). Nevidím v tom žádný problém.
Taky jsem si kouoil stresni nosice kol thule a jsem s nima max. spokojeny. Sundavam je dokonce kdyz stojim na zemi a to mam jen 190 cm :-)
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“