STĚRAČE PŘEDNÍ: seřízení předních stěračů, potkávají se

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
jurky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16.06.2008 10:00

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od jurky »

kos píše:mám je vodorovně. Pak jsem dal spodní co nejvíc dolu a horní jsem se snažil co nejvíc nahoru, ale stejně to se to potkává. ten spodní naráží do místa uchycení toho horního :-(. kvůli tomu jsem si před rokem koupil velikosti 65 a 67cm stírátek (nebo tak nějak), ale stejně jsem pak ty ramínka přihybal. kdyby jste měl někdo venku stěrače vyfoťte mi je z obou stran abych to mohl porovnat. Díky

Ahoj, dělal jsem stěrače v sobotu, ale pokud se ti potkávají od první opravy, je chyba v pomocných táhlech, asi jsi je jak sám píšeš přehodil. Taky jsem to měl celé rozebrané, ale snažil jsem si to popsat, v jakém pořadí se to rozebralo.
Pokud ti můžu poradit, nic neohýbej a znova celé rozebrat a složit. Jen škoda, že jsem na tvůj problém přišel až teď. Celé bych ti to oměřil a vyfotil.....


____________________________________________________________

Alhambra 1999 81kw
Alhambra 1999 AFN 81 kw

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od midar »

Mozna blbost, ale jsou to opravdu originaly? Uz se me stalo, ze me prodali sterace, i kdyz normalni, a ty byli v uchyceni proti origos posunuty o cca 2cm a tim chodili tesne kolem kraje okna misto prostredkem. To by pak mohlo delat presne to co popisujes. At Ti nekdo zmeri vzdalenost osky sterace na kraj a uvidis. Ja to nezmerim. Mam obycejny.

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od marasoba »

Ahoj, jestli teď řeknu blbost, tak mě nekamenujte, ale když porovnám fotku kosa a bitviho, tak mi připadá, že ten horní stěrač u bitviho má jinak tvarované ramínko - je vyhnuté nahoru. Nemůže být problém v tomto? Já mám Shardu 1 a mám taky horní vyhnutý a stěrače se míjí o fous. Když bych dal na horní stěrač taky rovné ramínko, 100% se mi potkají.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od kos »

ty původní mám taky horní vyhnutý. Ale u těhle novejch je to myslím takhle

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: STĚRAČE PŘEDNÍ: seřízení předních stěračů, potkávají se

Příspěvek od kos »

Můžete mi prosím někdo zkouknout ty čísla nových stěračů jestli jsou fakt na sharana? Díky

Uživatelský avatar
x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STĚRAČE PŘEDNÍ: seřízení předních stěračů, potkávají se

Příspěvek od x »

Vyměnil jsem si puvodni za aerotwin origo a taky se mi potkavaly při pohybu zpět. Nepotkaly se tak každé 8 setření, tak jsem koupil ten spodní stěrač kratší je na renault modus a je po problemu - už se nepotkavají. Stejně je u řidiče ten delší. :wink:

Uživatelský avatar
DabelRadek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Posledni Krušnohorec :-)

potkavani steracu reseni

Příspěvek od DabelRadek »

potkavani steracu reseni

ahoj sterace v klidove poloze dole mezi sebou mezeru 4,5 cm a spodni sterac 1,5 cm od kraje spodniho u okna pak se nepotkavaji
takze zmerit a povolit na matici rameno a postelovat papa :wink:

Báča
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16.08.2008 12:27
Bydliště: Městec Královwé

Re: STĚRAČE PŘEDNÍ: seřízení předních stěračů, potkávají se

Příspěvek od Báča »

Ač je to k nevíře, mám taky problém se stěračema. Ne že by se potkávaly, to ne, to už jsem poladil, ale když se vrátí do pohotovostní polohy (dolů), tak ten levý před řidičem vždycky povyjede ještě o cca 5cm na konci nahoru. nechápu jak je to možné.. Jde to nějak někde uvnitř přesadit??

Uživatelský avatar
sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STĚRAČE PŘEDNÍ: seřízení předních stěračů, potkávají se

Příspěvek od sharan »

No resil jsem ted trosku jiny problem, menil jsem cely dil heblat u steracu a nevedel jsem v jake poloze ma byt tahlo, ktere je ulozene na motoru steracu. Nakonec je to zhruba na 45 minutach. Ale jedno tahlo se pro verzi klasickych steracu proti aerotwinum lisi. Overeno v servisu VW. Je to videt tady http://www.aci.cz/default.asp?cls=spres ... rid=113459. To by melo byt info kdo meni klasicke za aerotwiny. Jinak by opravdu melo stacit ty sterace nastavit ty 4,5 cm od sebe.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: STĚRAČE PŘEDNÍ: seřízení předních stěračů, potkávají se

Příspěvek od bodyvlk »

Chlapy, ještě jedna rada ke stěračům - já to tady nikde nečet e je to docela důležitý. Na straně u spolujezdce, je v tom mechanismu pouzdro. Do tohoto pouzdra je zacvaknuto táhlo stěračů od motoru. To pouzdro je excentr. To znamená, že tímto excentrem si nastavíte správnou polohu ramena stěrače. Pak by se stěrače neměly potkávat. Možná si toho nikdo nevšiml, nebo jo, ale nenapsal to sem.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Marek77 »

widle píše:já tam mám 71 cm a v pohodě...

Taktéž.....

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE PŘEDNÍ: seřízení předních stěračů, potkávají se

Příspěvek od patper »

Tak jsem dal take origo Aerotwin + raminka a jsem na tom stejne jako Kos :( Poresil jste to nekdo?

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE PŘEDNÍ: seřízení předních stěračů, potkávají se

Příspěvek od patper »

:!: VYRESENO :!:

Opravdu je jine raminko na mechanismu steracu 8O :!: Takze pro vsechny,co budou prechazet na Aerotwin [origo] , tak je potreba vymenit mechanismus :!: :!: :!:

P.S. tim padem mam jeden mechanismus volny :D :idea: :wink:
Přílohy
Aerotwin
Aerotwin
Obyc...
Obyc...
DSC01825_resize.JPG
DSC01826_resize.JPG
Aerotwin po serizeni...
Aerotwin po serizeni...

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE PŘEDNÍ: seřízení předních stěračů, potkávají se

Příspěvek od Bitvi »

Patriku,ten mechanismus jsi měnil celej,nebo jen to elko,jak je přidělaný k motůrku?
Obrázek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE PŘEDNÍ: seřízení předních stěračů, potkávají se

Příspěvek od patper »

Cele... proto ze jsem nemel cas laborovat :oops: Vypada to,ze je i jedno tahlo jinsi :| Ono stacilo to nastavovani,kdyz jsem menil motorek :evil:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“